На Марсі знайшовся ще один сталевий метеорит

stalevyi_meteoryt-1

Не так давно відомий марсохід Curiosity, переміщаючись по поверхні Червоної Планети, знайшов досить великий шматок породи, що має яскравий металевий блиск. З великим відсотком ймовірності цей шматок є частиною більш великого залізно-нікелевого метеорита і в такому випадку цей метеорит стане другим залізним і третім за рахунком метеоритом, виявленим марсоходом Curiosity за весь час його перебування на Марсі. Природно, що знахідка метеорита викликала інтерес з боку вчених, і після цього марсохід був направлений до нього для проведення досліджень. Результати цих досліджень можна помітити у вигляді трьох маленьких світлих плям, які є слідами лазера інструменту ChemCam, котрий за допомогою спектрометра робить аналіз хімічного складу досліджуваного зразка.

Підвищена цікавість науковців до знахідки марсохода Curiosity обумовлена тим, що на Марсі досить часто зустрічаються уламки метеоритів. Свого часу марсохід Opportunity виявив п’ять метеоритів, а його близнюк Spirit – два. Але жоден з апаратів попереднього покоління не міг зробити аналіз хімічного складу метеорита, їх можливості обмежувалися лише отриманням знімків знахідок з різних ракурсів.

metalevyi_meteoryt-2

Доволі дивним є те, що практично всі знайдені на Марсі метеорити є залізними в той час, як 95 відсотків метеоритів і їх уламків, знайдених на Землі, є кам’яними. Науковці припускають, що це пов’язано з відмінностями умов навколишнього середовища на Землі і на Марсі. Різкі перепади температур на Марсі руйнують кам’яні утворення набагато швидше, ніж це відбувається на Землі. Другою причиною великої кількості “металевих знахідок” вчені вважають те, що металеві шматки набагато легше виділити із загальної маси каменів і кам’янистих нагромаджень, якими удосталь покрита поверхня Червоної Планети.

За зробленими марсоходом Curiosity знімками можна дізнатися дуже небагато про цю знахідку. Грані метеорита гладкі, і це, з першого погляду, може означати те, що метеорит впав на поверхню відносно недавно. Однак, мала кількість вологи і кисню в марсіанській атмосфері просто не в змозі шкодити речам, тим паче металевим, так потужно, як це відбувається на землі. Тож метеорит міг лежати там дуже і дуже довго, поки його полірували піщані вітри та грози, зберігаючи його металевий блиск.

Схожі записи