Цікаві ігри в карти – правила

karti

Відомо чимало різних картярських ігор. Більшість з них азартні, хоча розвивають уважність, логіку. Пропонуємо правила кількох популярних і дещо складніших ігор картами.

karty

Правила гри в карти “Тисячка”

Гра в карти Тисячка – підготовка

Перед грою із колоди викидають усі зайві карти, так щоб залишилися карти від дев’ятки до туза (24 карти). Для гри також потрібен лист паперу та ручка. Один із гравців веде підрахунок очок. Листок розграфлюють на декілька колонок залежно від кількості гравців (дві, три або чотири).

Гра в карти Тисячка – підрахунок очок

Карти підраховуються у відбою кожного гравця по закінченню чергового розіграшу (раунду) гри. Карти мають такі значення:

  • дев’ятка – 0
  • валет — 2
  • дама — 3
  • король — 4
  • десятка — 10
  • туз — 11

Відповідно до очок іде старшинство карт. Тобто десятка старша за дев’ятку, валета, даму і короля. Усі карти разом дають 120 очок.

У тисячі ключовим поняттям є мельдунок — король і дама однієї масті в одного гравця. Коли гравець оголошує мельдунок (мельдує), то масть мельдунку стає козирною. При цьому козирна масть може змінюватись, але для цього гравці повинні перемельдувати під час гри. Оголошення відбувається, коли надходить черга ходити гравцю і він має на руках потрібну пару короля та дами, він кидає одну з карт цієї пари і мельдує. Мельдунок зараховують гравцю вкінці розіграшу:

  • червовий король та дама — 100 очок
  • бубновий король та дама — 80 очок
  • хрестовий король та дама — 60 очок
  • піковий король та дама — 40 очок

Гра в карти Тисячка – роздача

Роздача дещо різниться залежно від кількості гравців. Карти роздають по колу за годинниковою стрілкою. Якщо грають троє або четверо гравців, то карти роздають трьом гравцям, по сім карт кожному, при цьому три карти ідуть у прикуп. Якщо грає двоє, то роблять два прикупи по дві або по три карти залежно від спільного рішення гравців.

Перший хто роздає карти повинен дати сусіду праворуч зсунути колоду («збити карти»). Верхня, зсунута частина колоди перекладається під нижню частину. Якщо він забуває дати зсунути, то йому записують штраф у -120 очок. При цьому якщо після зсуву карт знизу випадає дев’ятка, то дається збити ще раз. Якщо тричі поспіль випадала дев’ятка тому хто зсував записується штраф у — 120 очок. Якщо знизу випадає валет, його ховають у середину, при цьому на карту за ним уже не звертають увагу. Якщо роздавальник погано роздавав карти (карта перевернулася, або ж роздав неправильну кількість) йому записують штраф (-120 очок). Якщо гравців четверо, то роздавальник залишається з прикупом у 3 карти. Він може заглянути у прикуп, проте забороняється підказувати іншим гравцям що там є. Це будуть його очки на поточний розіграш гри. Наступного разу роздаватиме наступний гравець зліва по колу.

Гра в карти Тисячка – торгівля

Після отримання карт. Гравці оцінюють свої шанси по набору очок. І починають торгівлю за прикуп по годинниковій стрілці. Перший хто сидить ліворуч від роздавача мусить набрати 100 очок. Кожен наступний може збільшити ставку на 5 (не більше) або ж сказати “пас”. Якщо він пасує, то припиняє участь у торгівлі. Прикуп забирає той, хто заявить найбільшу ставку. До того ж, гравець не може заявляти більше 120 очок, якщо не має мельдунку. Якщо він це зробить і його впіймають на цьому, то йому записують штраф (-120).

Коли визначили переможця торгів, він забирає прикуп собі. Якщо грає двоє, то при роздачі роблять два прикупи. Один з прикупів забирається, а інший залишається лежати не відкритим (в кінці другий прикуп забирає той, хто забрав останню «взятку»). Невідкритий прикуп забезпечує незнання карт партнера по грі. Прикуп, що береться показується усім. Якщо грають четверо, очки прикупу приписують гравцю-роздавачу. Далі участь в розіграші беруть троє гравців.

Гравець, що взяв прикуп оцінює свої можливості взяти карти у грі і оголошує кількість очок яку він забов’язується взяти рівну або більшу за ту, що він оголошував. Якщо він не набере цю кількість, від його рахунку віднімається ця кількість очок. Якщо набирає стільки очок або більше, записується лише та кількість, яку він оголосив. Якщо гравець при оцінці своїх можливостей бачить, що не зможе набрати оголошену при торгівлі кількість очок, то він може «розписати» (приписати кожному гравцю по 60 очок і завершити розіграш) або ж «впасти» (-120 від його рахунку). Розписувати переважно можна лише раз, або ж три розписування далі падіння на 120 очок. Часто правила розпису і падіння встановлюються за спільним рішенням гравців.

Гра в карти Тисячка – Хід гри

Після того як гравець що взяв прикуп оголосив кількість очок, яку він збирається взяти, він забов’язаний роздати по карті своїм суперникам. Якщо грають двоє і в прикупах було по три карти, то він дає одну карту іншому, а одну кладе у невідкритий прикуп. Якщо дві, то дає лише одну карту супернику. У кожного гравця в результаті однакова кількість карт. Далі гравець починає хід і кладе карту на стіл. Забороняється починати гру із мельдування. Тому найчастіше ходять із туза, найстаршої карти по масті, який забирає карти у суперників. Суперники по черзі, по колу за годинниковою стрілкою, мають покласти карту такої ж масті, а при відсутності будь-яку іншу. Якщо не покладе такої ж масті, а спробує схитрувати — штраф 120 очок. Хто поклав найбільшу карту — забирає усі три карти. Хто забирає карти — того хід. Після першого круга можна починати мельдувати. Коли у гравця є потрібна пара короля і дами однієї масті, він кидає якусь з цих двох карт і мельдує. Допоки його не буде переоголошено (перемельдовано) ця масть буде старшою (козирною). Таким чином козирні карти починаючи із дев’ятки і старше зможуть забрати будь-яку карту іншої масті, навіть туз. Проте козирні карти можна класти на інші лише в разі відсутності такої ж масті. Закінчується гра, коли на руках не залишається карт.

Гра в карти Тисячка – гра втемну

Гравець, що сидить зліва від роздавальника зразу ж при роздачі або в момент закінчення роздачі карт, до відкриття карт, набирає 1000 очок, може оголосити, що він грає «втемну». Таким чином не бачачи своїх карт він зголошується, що візьме 120 очок. Якщо він їх візьме, то його очки подвоюються, якщо ні то в таку ж подвоєну кількість очок його штрафують. Гравцю дозволяється йти в темну, якщо хтось інший не скаже, що іде більше.

Гра в карти Тисячка – особливості підрахунку

Після закінчення розіграшу усі карти в гравців підраховуються по їхніх номіналах та враховуючи мельдунки, які були ними здійснені. Якщо користувач, який брав прикуп не взяв оголошену ним кількість очок, йому відмінусовують ту кількість очок, яку він оголошував. Якщо він взяв ту ж суму або більше, записують лише оголошену ним кількість. Тобто, якщо він оголошував 130, а взяв 150, то записують лише 130. Іншим записують те, що в них на руках, плюс мельдунки.

При цьому, якщо користувач нічого не набирає, йому вписують прочерк «палку» у таблиці. При наявності трьох палок підряд, йому дають штраф у 120 очок.

Гра в карти Тисячка – бочка

Коли після підрахунку очок, користувач в загальному підрахунку набирає 880 і більше очок, то він «сідає на бочку». Йому записують 880 і далі він забов’язаний набрати 120 очок без мельдування. Мельдувати під час гри він може, проте мельдунок не буде зараховуватись йому в очки. З бочки потрібно вийти за три розіграші, інакше йому записують штраф (-120) і він покидає бочку. Бочку можна проскочити, якщо гравець за кількістю очок «проскакує» її, не сівши на неї, і набирає 1001.

Гра в карти Тисячка – Виграш

Виграє гравець, який набере понад 1000 очок.

cards

Правила гри в карти “Очко”

Спершу жеребкуванням визначають здавача (банкіра), далі здають по черзі. Вартість карт в очках:

  • туз — 11 очок (при переборі, за домовленістю, туз може враховуватися як 1, за аналогією з блекджеком)
  • король — 4 очки
  • дама — 3 очки
  • валет — 2 очки
  • інші — за номіналом.

Колоду карт тасують, збиває гравець ліворуч від банкіра. Він оголошує суму: «У банку 10 гривень», можна ставити у банк будь-яку суму. Далі кожному гравцеві здає по одній карті закрито, останню карту банкір здає собі й розкриває, показуючи всім.

Нижню карту колоди банкір відкриває та кладе її згори колоди відкритою. Гравець, який отримав карту, відмовитися від гри вже не може, він повинен розіграти банк, а тільки потім вийти з гри. Перший хід в грі Очко належить гравцю зліва від банкіра. Гравець називає ставку, на яку він хоче зіграти в даному турі, але яка не перевищує суму грошей, які знаходяться в банку. Наприклад в банку 10 гривень. Гравець говорить: «Іду на 5 гривень» і просить одну карту у банкіра. Якщо гравцеві не вистачає очок, щоб набрати 21, то він просить ще карту. Гравець, який набирає 21 очко, відразу заявляє про це і забирає з банку свій виграш. Якщо гравець набрав більше 21-го очка, то він зобов’язаний показати свої карти та заплатити борг в банк (за приховування перебору гравець платить удвічі).

Банкір останнім заявляє, на що він йде, і після чого всі гравці відкривають свої карти. Гравець, який набирає найбільше очок, виграє. Якщо число очок однакове, то ставки, зроблені гравцями, повертаються їм назад. Гравець, який програв, кладе в банк свій програш і гра триває. Відіграні карти після кожного гравця, банкір кладе зверху колоди сорочкою догори, далі бере собі знизу карту і продовжує гру з наступним гравцем. Якщо банк зірваний кимось із гравців, то карти для банкування передаються наступному гравцеві зліва.

Існують правила, які гравці використовують за попередньою домовленістю — наприклад, добір карти наосліп: якщо гравець набрав 17 очок і для виграшу їх мало, то він просить у банкіра одну карту, але не дивиться її. У такому випадку, якщо у гравця перебір, то він програв, але не подвійно. За перебір очок наосліп гравця не штрафують.

Банк збирається до «стуку» — суми грошей, що втричі перевищує ставку банкіра. У нашому випадку банкір набрав 30 гривень і оголошує стук. При «стуку» кожен гравець може заявити будь-яку суму грошей (не вище банку), якщо виграє, то забирає, якщо програє, то додає. Після закінчення останнього туру при стукоті, всі гроші, які залишилися, банкір забирає собі або «пролітає». Але в будь-якому випадку банкір більш ніж 30 гривень не програє.

Правила можуть коливатися, і нерідко обговорюються учасниками до початку гри. Найчастіше відхилення стосуються порядку роздачі карт і порядок закінчення раунду гри (очко виграє відразу — або після того, як всім роздані карти). Часто туз не зараховується за 1, а два туза — зараховуються за очко.

Банкір, набравши 17 очок і вище, не має права взяти ще карту, навіть якщо бачить, що понтер набрав більше. Комбінація, що складає 17 очок (так звана скарбниця), небажана для банкіра, але до програшу вона призводить набагато рідше, ніж перебір. При 16 і нижче, він навпаки, не має права зупинитися (в деяких випадках при 15 і нижче; при 16 — він може вирішувати на розсуд), навіть якщо бачить, що понтер набрав менше очок.

Гра в Очко – особливі комбінації (за домовленістю)

Натуральне очко — 21 очко на двох картах, тобто туз і десять.

Золоте очко, місто — два тузи; виграють негайно у будь-якій комбінації, навіть у 21-і. Можуть також трактуватися як найдрібніший перебір — 22 очка або ж просто 12 очок, при «м’якому» тузі.

П’ять картинок — незалежно від вартості, зараховуються як 21 очко. Найменший за вартістю — 11 очок (4 валети і дама); найбільший — 19 (4 королі і дама).

6, 7, 8 або 7, 7, 7 — можуть виплачуватися бонусні виграші.

Правила гри в карти “Сека”

Гра в карти Сека має різні назви і різновиди: сікка, січка тощо. Існують 2 різновиди гри: гра з одним джокером або гра з чотирма джокерами. Для гри беруть колоду з 36 (32, 24, 21) карт: шістка, сімка, вісімка дев’ятка, десятка, валет, дама, король, туз, джокер. Як джокер виступає 6 пік або 6 хрестів. Так само в варіанті гри з 32, 24, 21 карткою, джокерами стають сімки пік або хрест. 6 пік є Джокером і замінює будь-яку карту за бажанням гравця. Кожному гравцеві роздається по три карти. Перемагає той, хто виграв увесь банк, спонукавши усіх гравців скинути свої карти у колоду за допомогою ставок і розкривань.

Як грати в Секу – номінал карт і комбінації

  • Туз — 11 очок
  • від короля до десятки — 10 очок.

Найбільшими комбінаціями в цій грі є «Сьокі» — три карти одного старшинства, найстарша — «сека» шісток (сімок у випадку з колодою в 32, 24, 21 карту) тобто «сека сек». Старшинство інших «сек» («сека» сімок, «сека» вісімок і т. д.) Вважається за зростанням.

Також в деяких випадках діє правило, що комбінація «чиста сека» будь-якого старшинства (тобто «сека», що складається тільки з карт одного старшинства, без Джокера) є старшою по відношенню до «брудної» «Секи» (тобто тієї, в якій присутні Дж) аналогічної вартості. Наприклад «сека», що складається з трьох В вважається вище «Сьокі», що складається з одного В і двох Дж . «Брудні» «Сьокі» карт одного достоїнства вважаються рівними, незалежно від того, скільки Дж в комбінації (комбінація В і два Дж дорівнює комбінації два В і один Дж).

Нижче «сек» стоять комбінації карт однієї масті — 32 (використовується Дж як другий Т, наприклад В хрест, туз хрест і Дж), 31, 30, 22 (комбінація з двох Т або Т і Дж — єдиний виняток з правила, що дві карти для створення комбінації повинні бути однієї масті, така комбінація називається «два чола»), 21, 20, 11, 10, 9, 8, 7.

В картковій грі Сека є такі комбінації карт:

  • Трійка (сека) (33) — три однакові карти. Старшинство трійок визначається гідністю, так три валета будуть старше трьох десяток. Старшою є сека з тузів, а найстарша (сека сек) є три шістки, вартість яких оцінюється в 36;
  • Хлюст (від 21 до 32) — три карти однакової масті. Найстарший Т Дж 10 (32), наймолодший 6 7 8 (21);
  • Два чола (22) — два туза. Перебиває молодший хлюст, але програє всім іншим хлюст;
  • Дві однієї масті (від 13 до 21) — вважаються нижче двох тузів;
  • Одна карта (від 7 до 11) — всі карти різних мастей.

Як грати в Секу – ставки і ходи

Поставивши початкову ставку (сума початкових ставок всіх гравців називається «банк»), розмір якої оговорюється перед грою, і отримавши карти, гравці доставляють в «банк» певну суму (вона не може бути меншою за первісну ставку і, в разі якщо доставку перед гравцем робить інший гравець, суми доставки попереднього гравця) або пасують. Право першого доставити має гравець, що сидить за картковим столом першим по ліву руку від того, хто здає — далі по колу за годинниковою стрілкою. Можна домовитися про максимальну величину доставки (зазвичай трьох-п’ятикратний розмір початкової ставки або розмір «банку» в момент доставки). Сама суть гри — в торгівлі.

Гравець ставить певну суму, що дорівнює або перекриває початкову ставку (якщо він знаходиться першим ліворуч від того, хто здає) або суму, рівну або більшу, доставки попереднього гравця — у всіх інших випадках. Також будь-який гравець може відмовитися від подальшої торгівлі, сказавши «пас», тоді його ставка залишається в «банку» і її забирає той, хто виграв. Правилом хорошого тону вважається говорити «пас», коли до гравця доходить черга «доставляти», хоча правилами не забороняється пасувати і не при своєму «ході».

У найбільш «жорстких» варіантах «секи» (малопоширених), коли спасують усі й залишиться два гравці, один може сказати: «розкривати (за стільки-то)», при цьому він зобов’язаний поставити суму, поставлену попереднім гравцем. Потім обидва відкривають карти. Той, у кого більше очок, забирає кін. Якщо число очок однаково, оголошується «колотнеча», тобто остаточний «банк» залишається яким і був, а карти здаються заново між цими двома гравцями. При цьому інші гравці можуть теж брати участь у сварці, доставивши суму, рівну половині «банку». У сеці, як і в покері, поширений блеф, тобто ситуація, коли гравець з малими картами робить велику ставку з розрахунком на те, що всі інші відразу спасують. Потім він, не показуючи карт (за бажанням), може забрати всі ставки.

При грі з найбільш поширеними правилами, коли дозволяється «розкрити» (тобто подивитися карти супротивника — «розкритого» — за певну суму, яка дорівнює сумі доставки) будь-якого іншого учасника (незалежно від розташування за картковим столом) і будь-якої кількості граючих (то тобто не сказали «пас»), існують різні варіанти продовження гри:

а) у гравця, який «розкривав» (тобто дивився карти іншого гравця), комбінація карт більше комбінації карт іншого гравця (карти якого дивилися). В такому випадку він говорить іншому гравцеві: «падай», і гравець, карти якого дивилися, зобов’язаний закінчити гру, скинувши карти як при «пас». Далі гра продовжується, наступний хід гравця за годинниковою стрілкою. Гравець, карти якого дивилися, має в цьому випадку право подивитися карти «розкриває», щоб переконатися у відсутності помилки.

б) у гравця, який «розкривав» (тобто дивився карти іншого гравця), комбінація карт дорівнює комбінації карт іншого гравця (карти якого дивилися). Тоді обидва гравці (той, хто «розкриває» і той, кого «розкривають») відкривають свої карти перед іншими гравцями. Якщо у інших гравців комбінації карт менше, вони «пасують» і оголошується «колотнеча» між цими двома гравцями. Якщо у кількох гравців комбінація карт більша, вони про це оголошують (кажуть «більше»), і між ними триває гра за колишніми правилами, а «розкриває» і «розкривати» пасують і вибувають з подальшої гри. У разі, якщо тільки у одного гравця комбінація більша — він забирає весь «банк».

в) у гравця, який «розкривав» (тобто дивився карти іншого гравця), комбінація карт менше комбінації карт іншого гравця (карти якого дивилися). Тоді він пасує, а гра триває за попередніми правилами.

Гравець зліва від того, хто роздає, може «затемнити», тобто поставити ставку і не дивитися свої карти, а інші гравці повинні доставити мінімум вдвічі більше його ставки.

Правила гри з картами для компанії «Скриньки»

Скриньки — логічна картярська гра. Вона полягає у збиранні карт у себе, вгадуючи та забираючи їх у суперників за допомогою спеціальних запитань.

Для неї підійде колода з 52 чи 36 карт. Компанія для гри з картами може бути від 2 до 6 гравців. Мета гри — накопичити більшу, ніж у кожного з суперників, кількість четвірок карт однієї масті («скриньок»). Може бути більше одного переможця. Програють ті гравці, у кого «скриньок» менше.

Кожному гравцю роздають по колу по одній карті і так до того, поки у всіх гравців не буде по 4 карти на руках. Гравці по черзі задають питання (у яких сказано масть карти та назву) своїм суперникам і, в разі ствердних відповідей, можуть забирати деякі їхні карти собі. Гравець, яки питає – активний.

Гравець запитує у наступного гравця за годинниковою стрілкою (в деяких варіантах правил — у будь-якого іншого гравця), чи є у нього карти з тією чи іншою визначеною властивістю.

Можливі типи запитань:

про наявність карт того чи іншого старшинства (тузи, дами, шістки і т. ін.)

про кількість карт цьоо старшинства (зазвичай потрібно назвати число від 1 до 3)

про колір мастей цих карт (наприклад, «дві чорні»)

про набір мастей цих карт (потрібно перерахувати всі масті карт потрібної гідності у суперника).

Якщо відповідь на запитання негативна, то активний гравець бере карту з колоди, і хід переходить наступному гравцеві за годинниковою стрілкою. У випадку ствердних відповідей активний гравець продовжує задавати питання. При відповіді на останнє запитання (про точний набір карт конкретного старшинства у конкретного гравця) активний гравець забирає ці карти собі.

Після «виграшу» карт активний гравець зобов’язаний знову запитати у наступного гравця за годинниковою стрілкою. Якщо у активного гравця, чи у наступного за годинниковою стрілкою гравця не залишилось жодної карти для задавання за нею питання чи відповіді на питання опонента, він бере одну карту з колоди. Коли у гравця накопичується 4 карти однієї гідності, «скринька», він зобов’язаний їх викласти з руки (за домовленістю між гравцями показувати чи ні, яку гідність зібрано в «скриньку»).

Гра з картами Скриньки – Варіації у правилах

В деяких варіантах на початку гри всі карти роздаються гравцям. У цьому випадку право запитань переходить без взяття додаткових карт. Запитування про старшинство карт, яких нема у себе на руках, можна забороняти чи дозволяти. Запитування, не маючи карт на руках, може бути заборонено чи дозволено. Запитання мають іти за вказаним порядком, чи деякі можуть пропускатися.

Вже описані:

запитувати у наступних по колу гравців по черзі чи в довільному порядку

показувати чи ні зібрану «скриньку».

card_games

Гра в карти “Бридж”

Картярська командна гра, яку Міжнародний олімпійський комітет визнав видом спорту. Гра в бридж потребує значних інтелектуальних зусиль. Фактор випадковості мінімальний, а при командних іграх нульовий (гра навички) (команди розігрують однакові роздачі карт). Особливим у бриджі є те, що під час торгівлі партнери (дозволено правилами) стараються передати один одному інформацію про свої карти. Часто карти гравця в бриджі називають рукою.

У спортивному бриджі грають визначену кількість здач, до того ж кожна здача розігрується на двох чи більше столах різними гравцями з наступним порівнянням результатів. Мета кожної пари — здобути кращий результат, ніж інші пари гравців з тими ж картами.

В одну партію грають четверо — дві пари партнерів. Традиційно гравців називають Північ, Схід, Південь і Захід. Пара Північ-Південь грає проти пари Схід-Захід. Гра складається з роздач, а кожна роздача — з двох етапів — торгівлі та розіграшу. У бридж грають однією повною колодою з 52 карт, один з гравців їх роздає. Після розіграшу партії роздача переходить до наступного гравця за годинниковою стрілкою.

У роберному бриджі після тасування роздавач роздає карти по одній за годинниковою стрілкою (починаючи від гравця, що сидить ліворуч і закінчуючи собою). У той самий час для зручності партнер роздавача тасує іншу колоду карт, що буде використовуватися наступною. Роздавачі чергуються також за годинниковою стрілкою. У спортивному бриджі карти розкладають один раз перед початком турніру, для того, щоб кілька учасників зіграли одними й тими ж розкладами.

Як грати в Бридж – Торги

Під час торгів кожен з гравців по черзі за годинниковою стрілкою робить певний клич. Роздавач робить перший клич. Кожен клич може належати до типу:

Заявка — гравець заявляє скільки взяток понад шість зобов’язується взяти його пара і називає козир, або без козира. Кожна наступна заявка повинна перевищувати вже зроблену — бути старшою за неї. Старшість заявок визначається кількістю взяток і козирем (чи його відсутністю). Ряд від наймолодших до найстаршої: 1 хрести, 1бубни, 1 черви, 1 піки, 2 піки,…

Пас — порожній клич. Наступного разу, коли черга дійде до цього гравця він далі зможе зробити довільний клич.

Контра — безпосередньо після заявки суперники можуть оголосити контру, що підвищує ціну гри вдвічі (та додає премію за перевиконання контракту).

Реконтра — після контри суперника можна оголосити реконтру, що підвищує ціну гри ще вдвічі.

Торги закінчуються після того, як три гравці підряд оголосили «пас» (після заявки, контри чи реконтри). Остання заявка стає контрактом, а пара гравця, що зробив останню заявку, виграє контракт. У цій парі гравець, який першим заявив козир контракту, стає розігруючим, а його партнер — тлумаком. Розігруючий гратиме своїми картами і картами тлумака, які буде відкрито на столі після заходу суперника. Якщо після роздачі всі чотири гравці спасували, то всім записується нуль очок, і роздача переходить до наступного гравця.

Як грати в Бридж – Розіграш

Встановивши контракт, гравці переходять до розіграшу. Пару гравців, яка програла контракт, називають захисниками. Першим ходить захисник, що сидить за годинниковою стрілкою після розігруючого. Після того, як він кладе одну зі своїх карт на стіл, тлумак відкриває свої карти таким чином, щоб їх бачили партнер і суперники. Надалі він робить ходи за вказівкою партнера, або ж може відпочивати, дозволивши партнеру ходити замість себе. Гравці ходять по черзі, за годинниковою стрілкою. Грати слід картами тієї масті, якою було зроблено захід. Якщо ж карти такої масті немає, тоді можна грати будь-якою картою, не обов’язково козиром. Коли кожен із гравців виклав по одній карті, визначається хто забирає взятку. Перемагає або ж найстарша карта масті, з якої заходили, або ж найстарший козир. Право наступного заходу належить гравцю, який забрав взятку. Якщо взятку забрав тлумак, то наступний захід робиться з його карт, викладених на стіл. У спортивному бриджі гравець, який виграв взятку, не забирає її собі. Натомість карти просто перевертають і залишають у тих гравців, які ними ходили. Зазвичай, якщо взятка виграна, то карта ставиться вертикально, якщо програна — горизонтально, щоб полегшити підрахунок. Робиться це для того, щоб потім зібрати карти в кишеньки на спеціальній дощечці, не змішуючи їх, і передати на наступний стіл.

Таким чином розігрують усі тринадцять взяток. Доволі часто розіграш проводиться лише частково, після чого розігруючий декларує, що бере решту взяток, або ж бере частину взяток. Суперники можуть погодитися (тоді розіграш припиняється) або ж не погодитися (розіграш триває далі). Після закінчення розіграшу підраховують взятки й визначають, чи виконано контракт.

Гра в Бридж – підрахунок

У роберному бриджі й спортивному бриджі підрахунок дещо різний. У першому карткова гра ведеться до виграшу двох геймів. Якщо пара гравців уже виграла один гейм, то вона потрапляє в так звану хитку (англ. vulnerable) позицію. У російські мові прийнято казати, що пара потрапляє в зону. Цей термін вживається також і в українській. У хиткій позиції збільшуються штрафи за незіграний контракт і премії за взятки понад контракт. У спортивному бриджі підрахунок проводиться таким чином:

    якщо контракт виконано, то захисники не отримують нічого, а пара, яка його замовила отримує:

  • за контракт у мінорних мастях (трефі й бубні) — 20 очок за кожну взятку, починаючи з сьомої;
  • за контракт у мажорних мастях (черві й піці) — 30 очок за кожну взятку, починаючи з сьомої;
  • за безкозирний контракт — 30 очок за кожну взятку, починаючи з сьомої, та 10 додаткових очок (за контракт без козирю)
  • у разі гри на контрі, кількість очок подвоюється, крім того додаються очки за кожну взятку понад контракт (20 або 30, залежно від масті контракту);
  • у разі гри на реконтрі, кількість очок множиться на чотири;
  • за замовлений і зіграний малий шлем (12 взяток), пара отримує премію;
  • за замовлений і зіграний великий шлем (усі 13 взяток), пара отримує премію;
  • коли набрана сума перевищує 100 очок, пара контрактерів отримує премію;
  • 300 очок при грі у нехиткій позиції й 500 очок при грі у хиткій позиції;

якщо контракт не виконано, то захисники отримують очки за кожну недобрану суперниками взятку:

  • 50 (нехитка позиція у супротивників) або 100 (хитка позиція у супротивників)
  • у випадку гри на контрі набрана сума подвоюється.
  • у випадку гри на реконтрі набрана сума множиться на 4.

Гра в карти Бридж – Торгівля і конвенція

Парі партнерів дозволено під час гри пробувати передати інформацію про свої карти, але на цей процес накладаються два обмеження:

  • інформація може передаватись лише за допомогою кличів і пізніше за допомогою ходів картами, і жодним іншим чином;
  • уся передана інформація мусить бути доступна також опонентам.

Схожі записи