Імплантація зубів: плюси і мінуси процедури

За відсутності тільки одного зуба або повністю всього ряду (адентія) проводиться імплантація. Цей стоматологічний метод дозволяє не просто повернути естетику. Адже, якщо скористатись послугами implantatsiya.kyiv.ua, то вдасться відновити нормальну жувальну функцію фактично на все життя. Імплантація переважає над установкою мостів та іншими варіантами знімного протезування. Перед тим як проводити процедуру, спершу треба дізнатись, які має імплантація зубів плюси і мінуси, щоб прийняти зважене рішення.

Показання та протипоказання щодо процедури встановлення імплантів

Імплантація – це стоматологічна процедура, під час якої імплант вживлюється у кістку верхньої або нижньої щелепи. У якості імпланта використовується спеціальна конструкція зі сплаву, який відіграє роль зубного кореня. Штифт робиться з титану, щоб мінімізувати ризик відторгнення. У цієї процедури є відповідні показання:

  • немає одного зубу, при цьому сусідні знаходяться у хорошому стані;
  • відсутні декілька зубів;
  • немає останніх зубів;
  • повна адентія;
  • алергія на акрилати (вони знаходяться у складі протезів, які знімаються).

Вивчаючи, які має імплантація зубів «за» і «проти», треба звернути увагу на абсолютні протипоказання:

  • анемія;
  • туберкульоз;
  • діабет 1 типу;
  • онкологія;
  • вовчак.

Якщо людина цілком здорова, але у неї відсутній один, декілька зубів або весь ряд, то імплантація буде проводитись з мінімальним ризиком.

Переваги імплантації

Естетичність та натуральність

Імпланти мають вигляд натуральних зубів. Тому можна нормально посміхатись, жувати їжу, говорити з іншими людьми, не переймаючись за свій вигляд. При цьому людина не відчуває дискомфорт, як це буває зі звичайними протезами.

Міцність та довговічність

Імпланти здатні прослужити декілька десятків років, якщо за ними правильно доглядати. Під останнім мається на увазі регулярне використання зубної щітки і нитки за призначенням та профілактичний огляд у лікаря.

Збереження кісткової маси

Після видалення зуба кісткова тканина щелепи починає ставати тонше, бо вона не має стимулюючого впливу від жування їжі. Встановлення імпланту дозволяє позбавитись цього негативного ефекту.

Зручність носіння

Якщо ви колись мали коронку або зубний міст, то ви чудово знаєте, що протези можуть випадати або ламатись. Цього не можна сказати про імпланти. Для їх встановлення не використовується зубний цемент, вони не фіксуються за допомогою клею для ясен, тому у вас завжди прекрасна посмішка.

Недоліки імплантації

Вартість

Імплантація – це доволі дорога стоматологічна процедура, якщо її порівняти з іншими варіантами. При цьому на ціну впливає кількість, якість імплантів та інші показники.

Довге відновлення

Встановлення імпланту – це стоматологічна операція, яка потребує відновлення протягом декількох місяців. Також деякий час потрібно вживати тільки відповідну їжу та пиття, щоб не нашкодити.

Потенційна інфекція

Як і будь-яка процедура, імплантація може призвести до інфекції. При цьому це може статись навіть у тому випадку, якщо процедура була виконана дуже добре. Тоді доведеться проходити курс лікування.

Підходить не кожному

Стоматолог може відмовити у встановленні імпланту, якщо у пацієнта є супутні проблеми зі здоров’ям: діабет, хворе серце, злоякісні пухлини та ін.

Підсумки

Кожна людина індивідуальна, тому під час прийняття рішення неодмінно треба проконсультуватись зі стоматологом. Це дозволить зважити всі ризики та переваги. 

Схожі записи