Варикозне розширення вен — як зберегти повноцінне життя

Варикоз — це поширене захворювання, яке не тільки виглядає неестетично, а й приносить хворим великий дискомфорт. Воно з’являється, коли страждає еластичність та пружність вен нижніх кінцівок. Кров, що надходить до ніг, застоюється у венозному руслі, не повертаючись назад, через що підшкірні вени розширюються, стають помітними під поверхнею шкіри, звивистими та заповненими кров’ю.

Як лікують варикоз

Більшість пацієнтів на ранній стадії хвороби не поспішають відвідати лікаря, вважаючи, що вона пройде самостійно. Поява перших ознак судинної сітки змушує людей побоюватися можливих операцій чи встановлення діагнозу, що надалі призведе до недієздатності. Насправді, початкові стадії варикозу лікуються медикаментозно, а оперативні втручання проводять у вкрай запущених випадках, коли неможливо виправити ситуацію склерозуванням. На етапі появи судинних зірочок та перших венозних вузлів з успіхом використовують Гепарин у вигляді нашкірних мазей, який розріджує кров та перешкоджає утворенню у розширених венах тромбів.

Профілактичні заходи

Якість життя при грамотному лікуванні варикозної хвороби не страждає. Однак потрібно виконувати низку обов’язкових дій:

  1. Грамотно розподіляйте фізичне навантаження. Тривалі піші походи або необхідність постійно стояти можуть призвести до застою крові у венах ніг через одноманітну позу. Натомість краще періодично розминатися, допомагаючи їй піти до серця.
  2. Навчіться правильно сидіти. Більшість із нас у спробі знайти зручну позу часто закидає ногу на ногу, схрещує їх у позі лотоса. Чим довше ви так просидите, тим сильніше стиснуться підколінні судини. Це сильно порушує кровообіг, тому сидіти потрібно з розслабленими ногами, не допускаючи їх оніміння. Щопівгодини фахівці рекомендують влаштовувати розминку.
  3. Підтримуйте масу тіла у нормальному діапазоні. Зайва вага згубно впливає на роботу серця, тому не варто додатково навантажувати його. Для цього можна дотримуватися збалансованої дієти.
  4. Не забувайте про відпочинок. Ногам необхідно відпочивати протягом дня, тож забезпечте їм періодичний спокій. Бажано підняти їх на подушку, щоб полегшити відтік крові.
  5. Вибирайте комфортний одяг. Особливо вузькі штанини можуть порушувати кровообіг у ділянці стегон.

Також обов’язкова рекомендація – носіння компресійних панчіх. Це спеціальні медичні панчохи, які не стискають ногу, а м’яко підтримують її, не даючи венам розтягуватися через застій крові.

При цьому слід обов’язково відвідувати флеболога — спеціаліста, який займається лікуванням варикозного розширення вен. Періодично необхідно проводити повну діагностику, щоби переконатися, що хвороба не прогресує. У разі збільшення інтенсивності симптоматики лікарі призначають більш радикальне лікування, наприклад, лазерну коагуляцію.

Схожі записи