Seasteading Institute збудує архіпелаг штучних островів

ostrovy-1

Seasteading Institute, заснований мільярдерами «Кремнієвої долини», урядом Французької Полінезії приступив до розробки проекту, в рамках якого планується створити архіпелаг островів штучного походження, що не входять в юрисдикцію жодної країни. Незалежні острова-держави зможуть стати притулком для великих IT-компаній, що прагнуть повної незалежності від законів, що приймаються примхливою владою, чи носять виключно політичний характер.

В число засновників Seasteading Institute входять багато заможних бізнесменів, в тому числі Пітер Тіль, керівник PayPal. Ідея автономних штучних держав-островів полягає в тому, що розташовані там компанії зможуть позбутися від сплати податків і не будуть піддаватися різним законодавчим обмеженням.

ostrovy-2

Представники Seasteading Institute стверджують, що такий архіпелаг може стати основою суспільства майбутнього. Свобода, власні уряди, нові будинки для знедолених і безліч робочих місць – все обіцяє Французькій Полінезії лише вигоду, але невирішених питань, поки, ще дуже багато.

Перший варіант проекту сторони мають намір обговорити в кінці 2018 року. Цікаво, але, при сприятливих умовах, будівництво може початися вже в 2019 році. Попередня вартість проекту оцінюється в 225 мільйонів американських доларів, щорічне обслуговування кожного острова обійдеться приблизно в 8 мільйонів доларів.

Схожі записи