Перший приватний модуль може приземлитись на Місяці ще цього року

moon-main

Каліфорнійська компанія Moon Express, яка сподівається одного дня зайнятися видобутком корисних копалин на Місяці, отримала повний обсяг фінансування для своєї першої подорожі до місячної поверхні. Запланований політ має відбутися вже в цьому році. В рамках останнього раунду фінансування, компанія отримала великий транш у розмірі 20 мільйонів доларів, і тепер загальний обсяг необхідних для проекту коштів становить понад 45 мільйонів доларів.

Всі ці гроші підуть безпосередньо на запуск посадкового модуля Moon Express MX-1E, чиє завдання полягатиме в дослідженні та документуванні місячної поверхні, після запуску на борту експериментальної ракети-носія «Electron».

За словами представників Moon Express, необхідні кошти компанія зібрала через інвестиційні фірми Founders Fund і Collaborative Fund, а також компанію-розробника програмних засобів Autodesk та інших приватних інвесторів.

На даний момент Moon Express розглядається як один з найбільш ймовірних переможців конкурсу Google Lunar X Prize – міжнародного змагання по відправці першого приватного космічного апарату до Місяця. Одним з основних вимог цього конкурсу полягає в тому, що 90 відсотків фінансування того чи іншого проекту місячної космічної місії повинно йти безпосередньо від приватних джерел. І на даний момент цій вимозі повністю відповідає, здається, тільки компанія Moon Express. Більш того, в минулому році Moon Express оголосила про те, що отримала дозвіл на свою космічну місію від Федерального управління цивільної авіації США, ставши фактично першою приватною компанією, що отримала такий дозвіл від американського регулюючого органу.

Проте на цей момент досі не вирішене одне з основних питань, з яким необхідно розібратися. Цим питанням є ракета-носій. Американська компанія-новачок в аерокосмічній сфері Rocket Lab готова надати свою ракету «Electron» для відправки посадкового модуля MX-1E з космодрому в Новій Зеландії. Сама ракета призначена для запуску на навколоземну орбіту компактних супутників, проте по факту, вона ще жодного разу не запускалась. В кінці минулого року Rocket Lab заявила, що її ракета «Electron» готова для тестового запуску, проте дата першого польоту так і не була анонсована.

moon-2

Останнім терміном конкурсу Google Lunar X Prize, до настання якого необхідно дістатися до Місяця, є 31 грудня 2017 року. Перша команда, яка висадить свій космічний апарат і почне проведення дослідницьких робіт на супутнику нашої планети, отримає приз у розмірі 20 мільйонів доларів. Тож можна очікувати, що Moon Express організує запуск вже до кінця поточного року.

Сама по собі місія MX-1E для компанії Moon Express є лише першим кроком на шляху реалізації своїх основних планів. Компанія планує почати видобуток корисних копалин на супутнику, в тому числі і води, які можна буде використовувати для створення ракетного палива. Зовсім недавно інженери Moon Express перебралися в Космічні стартові комплекси 17 і 18, розташовані на мисі Канаверал (Флорида, США), де вони проведуть тестові випробування посадкового модуля MX-1E і свого майбутнього космічного апарату.

Схожі записи