З’явились дрони, які вміють самостійно обмірковувати маршрут (ВІДЕО)

dron-2

Snapdragon Flight Drone – платформа компанії Qualcomm, створена для керування безпілотними дронами. Цього року була представлена оновлена версія платформи, що дозволяє дронам не лише краще орієнтуватись у навколишньому просторі, але й реагувати на зміни і самостійно приймати рішення, без будь якого зовнішнього керування.

Дрони можуть літати без допомоги оператора завдяки машинному навчанню або ж програмам штучного інтелекту, котрі допомагають безпілотнику відслідковувати конкретний об’єкт, переслідуючи його. Qualcomm же підійшли до проблеми з іншої сторони: дрон оснащений платформою Snapdragon Flight Drone здатен «мислити», тобто він розумітиме, що саме трапилось йому на шляху під час польоту. В залежності від того, що бачитиме дрон, він змінюватиме маршрут та обдумуватиме його на ходу.

Квадрокоптер на платформі Snapdragon Flight Drone проходив випробування у павільйоні з перешкодами. Дрон пройшов всі перешкоди навідмінно без будь якої допомоги, довівши глядачам, що здатен покладатись виключно на власні сили.

Спеціально для виставки CES було знято рекламний ролик.

Навігаційний процесор Snapdragon важить всього 12 грамів, але він чудово порається зі всіма поставленими завданнями: всі функції, включно із керуванням польоту, виконує саме цей мініатюрний модуль. Саме завдяки йому дрони можуть літати самостійно, без будь якої допомоги ззовні.

Літальні апарати на новій платформі Snapdragon Flight Drone могли б стати в нагоді для відеоспостереження та охорони всередині приміщень, ще їх цілком можна використовувати для пошуково-рятувальних операцій. А якщо гарненько доопрацювати програмну частину платформи, нічого не заважає влаштовувати і гоночні змагання дронів на автопілоті.

Схожі записи