Як робити ставки на футбол

stavki_na_futbol

Чому актуальним є питання, як робити ставки на футбол? ⚽

Давайте з’ясуємо. У тому, що футбол є найпопулярнішим видом спорту, мабуть, не сумнівається ніхто. Природно, букмекерські контори приділяють цьому виду спорту підвищена увагу – футбольна лінія традиційно є об’ємнішою за лінії в інших видах спорту, крім того, вона відрізняється більш значним розписом, найчастіше має меншу маржу і значно більш високі ліміти ставок. Що обов’язково потрібно знати тому, хто хоче зробити ставку на футбол? Як робити ставки на футбольні матчі онлайн? Розповідаємо тільки найважливіше.

Переваги ставок на футбол

Високі ліміти футбольних ставок

З огляду на той факт, що футбол є найбільш популярним видом спорту, футбольна лінія традиційно відрізняється найбільш високими лімітами ставок. Великі контори дають можливість ставити на один матч до 10 000 – 50 000 доларів. Навіть на розпис важливих поєдинків частенько дозволяється ставити більше, ніж на основні результати змагань в інших видах спорту.

Низька маржа ставок

В умовах жорсткої конкуренції букмекери змушені гранично завищувати коефіцієнти на футбол, щоб хоч чимось виділитися на тлі інших контор. Так, у багатьох букмекерських конторах котирування на футбол на 5-6 пунктів вищі, ніж, наприклад, на хокей і волейбол.

Широкий розпис

Про яку букмекерську контору б не йшлося, її футбольна лінія буде неодмінно більшою, ніж розмір інших розділів, причому нерідко – разом узятих. На найбільш важливі події, як то чемпіонати світу, Європи або Ліга чемпіонів, розпис одного матчу може займати дві-три сторінки лінії, а в списку пропонованих видів ставок можна зустріти найрізноманітніші і несподівані пропозиції, аж до ставки на те, яка команда кине перший аут.

Велика кількість телевізійних трансляцій

Крім усього іншого, футбол є ще й найбільш трансльованим видом спорту в світі, а тому у вас завжди буде можливість спостерігати за тим, як грає ваша ставка, по телевізору. Це відкриває прекрасну можливість грати в режимі live, яку кваліфіковані гравці, безсумнівно, оцінять. Стратегія ставок на футбол в лайв мало чим відрізняється від стратегій в інших видах спорту: тут також необхідно мати відмінні знання, уважно стежити за трансляцією матчу, помічати будь-які зміни по ходу гри і оперативно на них реагувати своєчасної ставкою або скасуванням варіанту, який здавався вдалим спочатку.

Перевага командних видів спорту

Завдяки тому, що футбол є командним видом спорту, різні неприємні сюрпризи у вигляді поганого самопочуття будь-якого спортсмена або чиєїсь слабкої форми позначаються на підсумковому результаті не так явно, як це відбувається, наприклад, в тенісі. Ось чому багато фахівців вважають футбольні ставки значно менш ризикованими, ніж ставки на той же теніс, де в разі поганого самопочуття одного з гравців ви можете без будь-якої боротьби в одну мить втратити всі поставлені гроші.

Недоліки ставок на футбол

Мала кількість так званих «валуїв» (завищених коефіцієнтів). Через підвищену популярності ставок на футбол аналітики букмекерських контор приділяють виставлення коефіцієнтів особливу увагу. Після виходу ранкової лінії контори починають постійно озиратися один на одного, регулярно підрівнюючи котирування, і це призводить до того, що завищені коефіцієнти в футболі ви будете зустрічати вкрай рідко – хіба що на третьосортних турнірах, верхній ліміт ставок на які буде до непристойності малий.

Оперативне реагування на зміни в передматчеві розклади

Цей недолік має місце з тієї ж причини, по якій у футбольній лінії мало валуїв. Справа в тому, що букмекерські контори надзвичайно швидко реагують на будь-які зміни в передматчеві розклади, включаючи «підкилимні» ігри, несподівані хвороби, травми і тощо. Причому система оповіщень букмекерських контор настільки потужна і багаторівнева, що навіть глибоким інсайдерам часом нелегко встигнути зробити ставку до коригування лінії.

Основні види ставок на футбол

Ставки на результати

Сюди відносять всі результати основного часу матчу: перемоги кожної з команд і нічию. На основні результати найчастіше пропонуються найбільш високі коефіцієнти і найменша маржа. Саме на них робиться найбільша кількість ставок. І якщо зі ставками на переможця матчу все більш-менш зрозуміло, то з нічийного результату можуть знадобитися пояснення. Так, стратегія ставок на нічию в футболі істотно відрізняється від інших видів спорту. Якщо, наприклад, в хокеї або баскетболі нічийні результати досить рідкісні, то в футболі справи з ними йдуть інакше, тому такий результат привертає більше уваги гравців букмекерських контор.

Також можна зробити ставку на те, що в матчі не буде нічиї, а переможе будь-яка з команд. Якраз такий варіант парі і служить відповіддю на питання багатьох початківців Беттерів про те, що значить 12 в ставках на футбол. Відповідаємо: ставка 12 у футболі означає перемогу або першої, або другої команди і виключає нічийний результат. Тобто, це парі на те, що в матчі не буде нічиї.

Є і ще один вид ставки на результат футбольного матчу: він не дуже поширений в букмекерських конторах, однак може зустрітися. Вольова перемога у футболі: що це значить? Це ставка на перемогу команди, яка програвала протягом якогось відрізка матчу, але в підсумку перемогла.

Ставка на футбол: Фора

Під форою розуміють необхідну перевагу або допустиме відставання однієї з команд в підсумковому рахунку матчу. Тобто, певна різниця в забитих голах, з якої закінчиться поєдинок. Фора може бути плюсовою (наприклад, +1,5) та негативною (-1,5). У першому випадку необхідно, щоб команда, на фору якої ви поставили, не програла більше ніж у півтора м’ячі (тобто навіть її поразки в 1 м’яч вас цілком влаштує). У другому випадку треба, щоб команда виграла не менше ніж в 2 м’ячі. Фактично, ставлячи на фору, ви приплюсовуєте (або забираєте) до початкового рахунку матчу (0-0) значення фори, і для виграшу ставки необхідно, щоб підсумковий рахунок з урахуванням фори не втік в мінус.

Значення фори може бути представлено не тільки у вигляді десяткового дробу (+ 1,5 / -1,5), а й у вигляді цілого числа. Наприклад, що значить фора 1 в футболі (або фора +1)? Як і інша плюсова фора, вона так само має на увазі допустиме відставання команди в рахунку. Відмінність від фори +1,5 тут в тому, що така ставка може бути розрахована поверненням. Припустимо, матч закінчився 0-1, а ви поставили з форою +1 на того, хто програв, тобто після додавання отримуємо рахунок 1-1. Значить, в цьому випадку відбувається повернення поставлених грошей.

Тотал

Що таке тотал в ставках на футбол? Це сумарна кількість голів, що забиті в матчі. Букмекер вказує значення тотала, а ви можете зробити ставку на більшу або меншу кількість у відношенні до цього значення. Наприклад, поставивши на тотал менше 3.5, ви повинні переживати, щоб спільними зусиллями команди не забили більше 3 голів.

Точний рахунок

Як не важко здогадатися з назви, ставлячи на точний рахунок, ви намагаєтеся вгадати результат поєдинку з точністю до гола. Зробити це дуже важко, тому і коефіцієнти на точний рахунок дуже високі.

Інші пропозиції. Залежно від букмекерської контори розмір решті лінії може включати як дві-три позиції, так і кілька сотень оригінальних пропозицій. Вам можуть запропонувати вгадувати результати таймів, чи тільки одна заб’є команда в матчі або обидві заб’ють, кількість жовтих і червоних карток, замін, фолів і офсайдів, хто перший розведе м’яч з центру поля і вкине аут, автора першого гола і багато- багато інших цікавих позицій.

⚽На що звертати увагу при виборі футбольної ставки?

Якщо коротко, то рекомендуємо звертати увагу на наступне:

  • Історія очних протистоянь.
  • Поточна форма суперників.
  • Турнірне становище і мотивація.
  • Список травмованих і дискваліфікованих.

Схожі записи