Зробити ставку на спорт: Читаємо лінію

111betting

Гравець-початківець легко може заплутатися у безмежній кількості цифр у лініях букмекерських контор. Як зробити ставку на спорт і мати високі шанси на успіх – головне питання, що турбує тих, хто хоче прогнозувати результати спортивних подій.

Коли ми читаємо лінію – то чітко бачимо фаворитів та аутсайдерів. Але крім звичайної перемоги чи поразки букмекери пропонують ще безліч інших варіантів ставок. У футболі їх найбільше, оскільки це найпопулярніший вид спорту, але й інші змагання можуть заплутати гравця. Тож читайте, аби не заплутатися, коли наважитеся робити ставки на спорт.

Найпростіша ставка

Ми вже пояснювали, що таке букмекерська лінія (перелік усіх спортивних подій з усіма можливими ставками на них). Тож тепер буде простіше.

І якщо вже мова зайшла про простоту, то найлегший варіант для першої ставки, з якого, як правило, починають новачки – це основний підсумок. Тобто, хто з учасників двобою здобуде перемогу. Зазвичай це виглядає у лінії як П1 (перемога команди чи спортсмена – першої/першого у парі) або П2 (відповідно, перемога другого учасника).

У тих спортивних змаганнях, де існує можливість нічиєї – буде ще й варіант Х (ніхто х учасників не переміг – нічия). Завжди такий підсумок є у футболі, де нічийний результат – не дивина. Значно рідше – у інших командних видах спорту (баскетбол, хокей, гандбол), або боксі, якщо це передбачено регламентом змагань. Точно не буває нічиїх у волейболі чи тенісі.

Можна вгадувати і переможців окремих таймів, а не всього матчу. Якщо ви знаєте, що одна з команд завжди активна на старті, але ближче до завершення матчу втрачає багато сил – оберіть її перемогу за підсумками першої частини гри. Так шансів на успіх буде більше.

Комбінований, але непростий варіант – спрогнозувати переможця першого тайму і одночасно усього матчу.

Страхуємося подвійною ставкою

222_stavka

У футболі, де нічиї трапляються досить часто, у букмекерських лініях обов’язково присутні подвійні варіанти. Як правило це – підстраховка гравця, який не впевнений у перемозі однієї з команд, а тому хоче врахувати ще й можливу нічию.

Наприклад, у матчі Реал – Інгулець явним фаворитом є іспанці, проте, якщо ви не виключаєте того, що гості всією командою стануть у власному штрафному майданчику і зможуть відбитися, здобувши нічию, то варто обрати варіант ставки . У перекладі на зрозумілу мову, це означає, що виграшними для гравці, який робить ставку, будуть як перемога Реала, так і нічия. Відповідно, можна ставити на варіанти Х2 (нічия або перемога другої команди) чи навіть 12 (точно не буде нічиєї).

У такому випадку коефіцієнт помітно знижується, адже тепер ваша ставка зіграє у двох з трьох випадків. Така ціна за додаткову страховку.

Фора

Це ще один спосіб підстрахуватися, додавши (або віднявши) у команди додаткові очки ще до старту матчу. Фора дозволяє прогнозувати масштаб переваги одного суперника над іншим, не вгадуючи при цьому точний рахунок гри.

Розглянемо на прикладі футболу. У гіпотетичному матчі Реал – Інгулець коефіцієнт на перемогу господарів навряд чи буде вищим за 1.3. Але його можна підвищити, зробивши ставку на перемогу Реала з форою, наприклад «мінус 1,5»). Це значить, що від підсумкового результату буде віднято оці півтора голи.

Тож, якщо Реал переможе з рахунком 2:0 чи 3:1 – то наш віртуальний результат стане 0,5: 0 чи 1,5:1. Така ставка зіграє. А от у разі мінімальної перемоги іспанців з різницею в один м’яч фора перетворить їх з переможців на невдах – і ставка не зіграє.

Так само це працює і у зворотний бік. Наприклад, можна поставити на перемогу Інгульця з форою «плюс 2,5» і забрати виграш навіть тоді, коли українська команда програє з різницею у 2 м’ячі (фора перекриє цей рахунок).

Якщо фора буде не дробовим числом, а цілим (плюс/мінус 1 чи 2), то у разі підсумкової віртуальної нічиєї ставка буде вважатися такою, що ані програла, ані виграла, а гравець просто забере назад суму, яку ставив.

Рахуємо разом

total_devils

Популярними у командних видах спорту є так звані ставки на тотал. Тобто – на суму забитих голів (футбол), закинутих шайб (хокей) чи набраних очок (баскетбол). Існують навіть екзотичні тотали – наприклад, на кількість зіграних сетів чи геймів у тенісному матчі.

Тут не обов’язково треба вгадати точну кількість голів – достатньо розуміння того, чи результативним буде поєдинок, чи ні. Наприклад, у футболі можна робити ставки на те, що обидві команди спільними зусиллями заб’ють більше чи менше певної кількості голів. Як правило – це дробові числа: більше/менше 0,5 чи 1,5 чи 2,5 і так далі. Позначається це ТБ або ТМ з цифрами поруч, які вказують на межу, де «менше» перетворюється на «більше».

При цьому не має значення, хто саме буде забивати. Рахунок 2:2 при ставці «більше 3,5» так само виграшний, як і 4:0 чи 1:3. У більш результативних видах спорту, і межі, відповідно вищі.

Також тотали можуть бути індивідуальними. Скажімо: чи заб’є команда 1 більше або менше якоїсь кількості голів. Принцип дії тут буде такий самий.

Порахувати можна все

Так само тотал може стосуватися будь-яких інших аспектів гри, а не лише набраних очок чи забитих голів. Ставки букмекери приймають на кількість фолів у баскетбольних матчах, кількість жовтих карток чи навіть поданих кутових і зафіксованих офсайдів у футболі. Все обмежується лише фантазією авторів лінії.

Крім того, у футболі, до якого у Європі завжди підвищена цікавість, часто присутні прогнози на те, у який часовий відрізок буде забитий перший чи останній гол, показана перша жовта картка, або відбудеться перша заміна (як правило матч ділять для цього на 6 часових відрізків по 15 хвили). Тут також простір необмежений.

Буде чи не буде

red_card_44

Явища, які не дуже часто зустрічаються у змаганнях, можна прогнозувати за принципом буде/не буде.

Наприклад, так у футболі можна робити ставки на те, призначить чи не призначить арбітр пенальті, або ж покаже чи не покаже комусь з гравців червону картку.

У тенісі це можуть бути штрафні очки для учасників матчу чи навіть зламані ракетки, у хокеї – 5-хвилинні вилучення (великий штраф) і так далі.

Складні прогнози

Найскладніше вгадати точний результат гри – навіть у футболі, не кажучи про інші види спорту, де різноманіття ще більше. На них завжди високі коефіцієнти.

Також ризикованими є ставки на авторів голів, адже навіть найкращі бомбардири можуть у цей день перебувати в тіні, працюючи більше на команду, ніж на індивідуальний результат.

Також в ординар (ставка на одну подію з одним коефіцієнтом) можна запхати більше, ніж один прогноз. Наприклад – П1 і тотал більше 2,5. Коефіцієнт від цього зросте не дуже стрімко, але це може бути виграшним варіантом, оскільки в експрес букмекери, як правило, не дозволяють включати дві ставки на один поєдинок.

Схожі записи