Ставки на спорт: лінія, ординар, експрес коефіцієнти

sports-betting-market-research

Рано чи пізно людина, що цікавиться спортом обов’язково прийде до бажання спробувати себе у такому аспекті, як ставки на спортивні події. Адже зовні це так просто – конвертувати своє захоплення і знання у гроші, виграні за допомогою команд чи окремих спортсменів.

Хтось захопиться на якийсь короткий термін і відійде від цього, а для когось це стане невід’ємною частиною спортивних подій. Втім, початок завжди буде непростим. Лінія, ординар, експрес, коефіцієнти – все це потрібно вивчити кожному, хто хоче робити ставки на спорт. Для початку давайте розберемося з термінами.

Перший крок

Два перші питання, на які варто відповісти гравцю-початківцю – це мотивація і ресурси. Перша відповідь має дати розуміння того, навіщо ви починаєте грати: заради цікавості і розваги чи з прицілом на те, аби мати від прогнозів прибуток.

Друга відповідь – кількість грошей, які ви готові вкласти у своє нове хобі. Адже хоча й говорять, що новачками завжди щастить, практика показує, що це або неправда, або ж процес «везіння» буде дуже коротким і обернеться втратами. Якщо, звісно, не закласти під це теоретичну базу. З неї і почнемо.

Що таке букмекерська лінія

Лінія – одне з перших слів, яке ви почуєте або побачите на сайтах букмекерських контор. Це – список спортивних подій, на які та чи інша контора готова прийняти ваш прогноз. Майже повністю лінія складається з актуальних спортивних подій на найближчу добу чи дві. Також присутні довготривалі події – наприклад, на переможця чемпіонату чи турніру ще перед його початком.

У будь-якому випадку, лінією називають доступний для ставок перелік матчів, поєдинків, ігор чи двобоїв, або ж підсумковий результат змагань.

Різні букмекерські контори пропонують різне наповнення. Основні події зі світу спорту у всіх однакові, проте далі можуть бути суттєві відмінності, які базуються на клієнтській базі контори. Українські букмекери, наприклад, готові дати вам можливість прогнозувати місцеві футбольні чемпіонати нижчих ліг, баскетбольний і волейбольний турніри і так далі. Тоді як закордонні, швидше за все, обмежаться лише футбольними матчами УПЛ. Це називається глибина лінії. Підбирайте контору за власними потребами і смаками.

Що таке коефіцієнт

keff

Поруч з кожною спортивною подією у лінії стоять цифри. Це – множники, на які ви будете множити суму власної ставки у разі вдалого прогнозу.

Коефіцієнти не беруться з неба. Аналітики досліджують усі елементи, які можуть вплинути на результат змагань чи окремого поєдинку: статистику, результати попередніх протистоянь, поточну форму команд чи окремих спортсменів, дискваліфікації чи травми гравців, якщо мова йде про командні види спорту…

Чим вища ймовірність якогось підсумку, тим нижчим на неї буде коефіцієнт. Він може змінюватися у більшу чи меншу сторону, реагуючи на якісь новини від учасників турніру чи навіть від того, на який підсумок частіше ставлять прогнозисти.

Для прикладу візьмемо умовний футбольний матч між збірними Німеччини та Мальти. На перемогу німців коефіцієнт буде коливатися в діапазоні від 1.01 до 1.3 в залежності від супутніх факторів. Тобто, якщо ви зробите ставку у сумі 100 гривень на перемогу цієї команди, то отримаєте від 101 до 103 гривень. Звісно ж, за умови якщо ваш прогноз справдиться.

І навпаки – на Мальту, з її мінімальними шансами на успіх, коефіцієнт може перевищувати навіть цифру 10 і досягти за певних обставин 15–16. У такому випадку виграш гравця, який ризикне зробити ставку на аутсайдера з тих самих 100 гривень дорівнюватиме 1500–1600 гривень.

Детальніше про те, як формуються коефіцієнти ми розкажемо в іншому матеріалі.

Ординар, експрес, система

betting_line

Це також обов’язкові терміни для тих, хто збирається робити ставки на спорт. Власне – це три основні формати ставок, які є найбільш популярними серед гравців.

Ординар. Найпростіша ставка на одну обрану подію. Ви зупиняєте свій погляд на одному поєдинку чи на одному змаганні і робите одну ставку. Наприклад, на те, що київське «Динамо» переможе донецький «Шахтар» у очній зустрічі. Або ж на те, що «Динамо» опиниться вище «Шахтаря» у турнірній таблиці за підсумками турніру. Суть неважлива – важливо, що це має бути ОДНА подія.

У цьому разі у випадку виграшу, ви отримаєте суму, яку легко порахувати перемноживши суму ставки та коефіцієнт.

Експрес. Це ставка на кілька подій одночасно – два чи більше. Виграшним експрес буде лише тоді, коли всі спрогнозовані гравцем результати справдяться.

Так, вгадати 2–3 (а іноді у експресах буває і по 10 подій) важче, ніж одну, але й винагорода за таку передбачливість буде набагато вищою, адже усі коефіцієнти у експресі перемножуються і потім множаться на суму ставки.

Для прикладу – ви робите ставку у розмірі 100 гривень на 4 матчі на достатньо прогнозованих переможців з коефіцієнтом 1,5 на кожного. І всі вони виграють. Якби це були чотири окремі ординари по 25 гривень, то кожна ваша ставка принесла би вам 25*1,5=37,5 гривень. Або 150 гривень у сумі.

У випадку з експресом формула розрахунку інша: 100 гривень (ставка) множимо на коефіцієнт 5,0625 (1,5*4) і отримуємо 506 грн і 25 копійок.

Система. Найбільш складний тип ставки, який фактично є нічим іншим, як комбінація кількох експресів. Тут ставка може виграти навіть якщо одна з подій (або більше за певних умов) не здійсниться. У цьому випадку коефіцієнт програної ставки не бере участь у розрахунках, а сума ставки множиться лише на коефіцієнти на ті події, результати яких гравець вгадав.

Такий підхід знижує ризики, проте гравець має зробити ставку на більшу суму, покривши усі можливі комбінації.

Для прикладу – візьмемо найпростіший варіант системи «два з трьох». У цьому випадку гравець обирає три спортивні події для ставки і підкріплює їх грошима у трьох рівних частинах – за кількістю можливих комбінацій (перша+друга подія; друга+третя; перша+третя). Якщо всі три прогнози будуть правильними – переможець отримає три виграшні експреси (кожен з двох подій). Якщо буде одна помилка – тоді дві комбінації вважаються програними, але одна – зіграє і все ж принесе виграш (принаймні може компенсувати втрати). У разі двох помилок – ставка буде програною.

Системи можуть бути різними – три з чотирьох, чотири з п’яти або навіть два з чотирьох чи три з десяти. Але слід пам’ятати: чим більше ви перестраховуєтеся щодо помилок – тим більшу суму доведеться поставити і у підсумку виграш за кліькома комбінаціями у системі може не покрити решту програних ставок.

Бажаємо успіху у ставках на спорт.

Схожі записи