Що таке SSD-накопичувач? Плюси та мінуси

Одним із головних елементів будь-якого персонального комп’ютера є запам’ятовуючий пристрій. Він призначений для запису і зберігання даних. Деякий час тому для цих цілей застосовувалися жорсткі диски. Новим і більш прогресивним рішенням став SSD накопичувач. Цей пристрій може забезпечити більшу швидкість обробки інформації.

Що таке SSD і чим він відрізняється від HDD?

Накопичувач має тверду конструкцію без рухомих частин або деталей. Мікросхеми розміщені на одній платі. Принцип роботи можна порівняти з флешкою тільки з набагато більшою швидкістю. SSD-диски характеризуються надійністю і можливістю використовувати їх протягом довгого часу.

ssd-shka

HDD-диск також називають вінчестером. Це жорсткий диск, що складається з головки та намагнічених круглих пластин, швидкість обертання яких впливає на швидкість роботи комп’ютера.

Обидва пристрої мають свої особливості та відмінності у функціонуванні.

 1. 1. SSD не має жодних рухомих частин і працює безшумно. HDD під час роботи видає характерний шум. Обидва варіанти мають свої обмеження: перший – за кількістю циклів запису і зчитування, другий — за швидкістю обертів.

 2. 2. Швидкість роботи вища у SSD до 4 разів. Наприклад, завантаження операційної системи виконується за 10 секунд, коли на вінчестері до 1 хвилини.

 3. 3. У плані обсягу пам’яті виграє HDD: є моделі на 10 і навіть 12 Тб. SSD — у межах 4 Тб.

 4. 4. Споживання енергії. Щоб отримати більше автономного часу роботи ПК, варто вибрати SSD — споживання менш як 1 Вт.

 5. 5. SSD-накопичувачі поступаються HDD за кількістю циклів перезапису. Якщо користувач має потребу регулярно записувати об’ємні файли (десятками Гб), він прослужить недовго.

 6. 6. Поломки. HDD зазвичай виходить з придатності через механічні пошкодження при ударах або падінні, а також від близькості магнітного поля величезної сили. Для SSD-пристрою це не страшно. Однак він чутливий до перепадів напруги та може повністю перегоріти. Вінчестер під час стрибків у мережі пошкоджується частково. Відновити інформацію буде простіше з жорсткого диска.

 7. 7. У плані ціни твердотільний диск буде дорожчим, ніж вінчестер.

Можна підсумувати, що для людей з активним способом життя, які часто в дорозі з ноутбуком, оптимальним варіантом стануть SSD-накопичувачі. HDD краще вибрати тим, хто працює з великими обсягами інформації. Найуніверсальнішим варіантом буде доповнювати диски один одним.

Переваги SSD-накопичувача

Розглядаючи переваги пристроїв SSD, перше, що потрібно згадати, це швидкість роботи. Вона на порядок вища, ніж у жорстких дисків. У середньому швидкість зчитування становить на HDD — від 60 до 200 Мб/с. Твердотільний диск досягає до 500 Мб/с, і це не стане межею.

Наступним плюсом буде тиха робота. Оскільки SSD не має рухомих елементів, нічого не може виробляти шум. 

Дані диски не нагріваються під час роботи, відрізняються економним споживанням енергії. Особливістю є також ударостійкість.

Ще однією перевагою можна порахувати невеликі габарити та вагу.

Які мінуси у ССД-накопичувачів?

Основною проблемою з ССД-накопичувачами є обмежений ресурс роботи, тобто зношення. Середня кількість циклів перезапису становить до 13 000. Дорогі технології можуть забезпечити вже 100 000 циклів. Зазвичай користуватися накопичувачем можливо близько 4 років.

Сховище вразливе до перепадів напруги в мережі. Такі фактори можуть повністю вивести диск з ладу.

Внаслідок попереднього пункту випливає неможливість відновити загублену інформацію. Щоб цього не допустити, рекомендація: використовувати безперебійний блок живлення.

Ціновий діапазон на ССД-диск вищий, що теж багато споживачів відносять до мінусів.

Топові виробники SSD

Швидкі та безшумні накопичувачі завоювали популярність досить швидко. Багато відомих виробників займаються розробкою і випуском SSD-накопичувачів.

Лідерами у 2023 році в цьому сегменті стали:

 • Kingston
 • Samsung
 • Western Digital
 • Transcend
 • Silicon Power
 • Sandisk
 • Intel
 • ADM

Продукція кожного бренду вирізняється високою якістю і надійністю. Підшукати найкращий пристрій під індивідуальні вимоги свого ПК у такому асортименті досить легко.

Різниця між SSD і M2-накопичувачами

Накопичувач М2 є по суті форм-фактором SSD-пристрою. Це такий самий твердотілий диск тільки без корпусу — плата з чіпами, контролерами, буфером пам’яті.

До переваг М2 відносять:

 • велику швидкість
 • безшумність
 • просте встановлення на ПК
 • мінімальний рівень нагріву

Фактор М2 використовують переважно для встановлення ОС, робочих додатків та ігор. Не рекомендується зберігати на них об’ємні архіви. Також бажано не використовувати їх для скачування файлів і поширення торрентів.

Де купити якісний SSD зі знижкою?

Інтернет-магазин може запропонувати відмінний вибір сховищ для будь-якого типу ПК. У каталозі можна знайти світові бренди, які відомі та популярні в Україні.

Якщо важко зробити вибір, фахівці магазину зможуть дати пораду і підібрати оптимальний варіант. Обслуговування покупців здійснюється швидко та ефективно.

Схожі записи