Що таке SSD-накопичувач? Плюси та мінуси
Одним із головних елементів будь-якого персонального комп’ютера є запам’ятовуючий пристрій. Він призначений для запису і зберігання даних. Деякий час тому для цих цілей застосовувалися жорсткі диски. Новим і більш прогресивним рішенням став SSD накопичувач. Цей пристрій може забезпечити більшу швидкість обробки інформації.
Що таке SSD і чим він відрізняється від HDD?
Накопичувач має тверду конструкцію без рухомих частин або деталей. Мікросхеми розміщені на одній платі. Принцип роботи можна порівняти з флешкою тільки з набагато більшою швидкістю. SSD-диски характеризуються надійністю і можливістю використовувати їх протягом довгого часу.
HDD-диск також називають вінчестером. Це жорсткий диск, що складається з головки та намагнічених круглих пластин, швидкість обертання яких впливає на швидкість роботи комп’ютера.
Обидва пристрої мають свої особливості та відмінності у функціонуванні.
1. SSD не має жодних рухомих частин і працює безшумно. HDD під час роботи видає характерний шум. Обидва варіанти мають свої обмеження: перший – за кількістю циклів запису і зчитування, другий — за швидкістю обертів.
2. Швидкість роботи вища у SSD до 4 разів. Наприклад, завантаження операційної системи виконується за 10 секунд, коли на вінчестері до 1 хвилини.
3. У плані обсягу пам’яті виграє HDD: є моделі на 10 і навіть 12 Тб. SSD — у межах 4 Тб.
4. Споживання енергії. Щоб отримати більше автономного часу роботи ПК, варто вибрати SSD — споживання менш як 1 Вт.
5. SSD-накопичувачі поступаються HDD за кількістю циклів перезапису. Якщо користувач має потребу регулярно записувати об’ємні файли (десятками Гб), він прослужить недовго.
6. Поломки. HDD зазвичай виходить з придатності через механічні пошкодження при ударах або падінні, а також від близькості магнітного поля величезної сили. Для SSD-пристрою це не страшно. Однак він чутливий до перепадів напруги та може повністю перегоріти. Вінчестер під час стрибків у мережі пошкоджується частково. Відновити інформацію буде простіше з жорсткого диска.
7. У плані ціни твердотільний диск буде дорожчим, ніж вінчестер.
Можна підсумувати, що для людей з активним способом життя, які часто в дорозі з ноутбуком, оптимальним варіантом стануть SSD-накопичувачі. HDD краще вибрати тим, хто працює з великими обсягами інформації. Найуніверсальнішим варіантом буде доповнювати диски один одним.
Переваги SSD-накопичувача
Розглядаючи переваги пристроїв SSD, перше, що потрібно згадати, це швидкість роботи. Вона на порядок вища, ніж у жорстких дисків. У середньому швидкість зчитування становить на HDD — від 60 до 200 Мб/с. Твердотільний диск досягає до 500 Мб/с, і це не стане межею.
Наступним плюсом буде тиха робота. Оскільки SSD не має рухомих елементів, нічого не може виробляти шум.
Дані диски не нагріваються під час роботи, відрізняються економним споживанням енергії. Особливістю є також ударостійкість.
Ще однією перевагою можна порахувати невеликі габарити та вагу.
Які мінуси у ССД-накопичувачів?
Основною проблемою з ССД-накопичувачами є обмежений ресурс роботи, тобто зношення. Середня кількість циклів перезапису становить до 13 000. Дорогі технології можуть забезпечити вже 100 000 циклів. Зазвичай користуватися накопичувачем можливо близько 4 років.
Сховище вразливе до перепадів напруги в мережі. Такі фактори можуть повністю вивести диск з ладу.
Внаслідок попереднього пункту випливає неможливість відновити загублену інформацію. Щоб цього не допустити, рекомендація: використовувати безперебійний блок живлення.
Ціновий діапазон на ССД-диск вищий, що теж багато споживачів відносять до мінусів.
Топові виробники SSD
Швидкі та безшумні накопичувачі завоювали популярність досить швидко. Багато відомих виробників займаються розробкою і випуском SSD-накопичувачів.
Лідерами у 2023 році в цьому сегменті стали:
- Kingston
- Samsung
- Western Digital
- Transcend
- Silicon Power
- Sandisk
- Intel
- ADM
Продукція кожного бренду вирізняється високою якістю і надійністю. Підшукати найкращий пристрій під індивідуальні вимоги свого ПК у такому асортименті досить легко.
Різниця між SSD і M2-накопичувачами
Накопичувач М2 є по суті форм-фактором SSD-пристрою. Це такий самий твердотілий диск тільки без корпусу — плата з чіпами, контролерами, буфером пам’яті.
До переваг М2 відносять:
- велику швидкість
- безшумність
- просте встановлення на ПК
- мінімальний рівень нагріву
Фактор М2 використовують переважно для встановлення ОС, робочих додатків та ігор. Не рекомендується зберігати на них об’ємні архіви. Також бажано не використовувати їх для скачування файлів і поширення торрентів.
Де купити якісний SSD зі знижкою?
Інтернет-магазин може запропонувати відмінний вибір сховищ для будь-якого типу ПК. У каталозі можна знайти світові бренди, які відомі та популярні в Україні.
Якщо важко зробити вибір, фахівці магазину зможуть дати пораду і підібрати оптимальний варіант. Обслуговування покупців здійснюється швидко та ефективно.