Covid-19 став небезпечним і для комп’ютерів

kortro

Хакери почали застосовувати додатки онлайн-карт, на яких можна відстежувати поширення коронавірусу Covid-19, для зараження комп’ютерів користувачів.

Так, при використанні додатків онлайн-карт поширення коронавірусу у користувачів можуть вкрасти важливу інформацію. Це логіни і паролі до облікових записів сервісів, номери кредитних карт і інші дані, що зберігаються в браузері. Цю інформацію зловмисники отримують, вставляючи відповідні програми у карти.

Також читайте: Як зробити гелевий антисептик у домашніх умовах

Зібрану інформацію зловмисники можуть використовувати для подальших атак на користувачів, а також продавати її.

Ось як це працює. При відвідуванні такої онлайн-карти користувач отримує на свій ПК різновид відомого з 2016 року трояна AZORult. Він здатний красти історію відвіданих веб-сторінок, файли cookies, облікові дані і паролі, навіть криптовалюту.

Також читайте: Китайці винайшли пристрій для швидкої діагностики коронавірусу

На заражені комп’ютери він також може встановлювати додаткове програмне забезпечення. Існує варіант AZORult, який створює захований акаунт адміністратора, забезпечуючи зловмисникові доступ до зараженого комп’ютера.

Вкрадені дані троян збирає в оперативній пам’яті пристрою, а не записує на жорсткий диск, щоб забезпечити більшу скритність своїх дій.

Тому краще не вимикати антивірус та періодично сканувати операційну систему.

Також читайте: Новий вірус-шифратор блокує Android-гаджети. Як з ним боротись?

Як відомо, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у зв’язку з поширенням у світі коронавірусу Covid-19.

Схожі записи