Коефіцієнт ставок на спорт: як рахувати?

koeficient_stavki_na_sport_rozrahunok

Одним з перших понять, з яким гравці стикаються в букмекерській конторі, є коефіцієнт ставки. Іншими словами – це дані розрахунків букмекера, якими оцінюється кожна ставка в лінії.

Насправді, досить просто зрозуміти, які шанси суперників на перемогу. Також можна і самостійно розрахувати коефіцієнт для різних подій. Адже якщо ставка зіграє, то саме від нього буде залежати підсумковий виграш.

Що таке коефіцієнт в ставках на спорт

Коефіцієнт в ставках на спорт показує ймовірність того чи іншого результату події з точки зору букмекера. Якщо гра передбачувана, коефіцієнт на фаворита буде низьким, відповідно і виграш невеликим. Чим нижча ймовірність події (наприклад – ставка на аутсайдера), тим вище буде запропонований коефіцієнт, але і ризик відповідно дуже високий.

Способи розрахунку коефіцієнтів

Букмекерські контори мають в штаті цілі аналітичні відділи, які і покликані розраховувати ймовірності, визначати шанси на перемогу і виставляти коефіцієнти. Грамотно виставлені коефіцієнти ставок на спорт допомагають компаніям триматися на плаву і працювати з прибутком.

Існують наступні види розрахунків коефіцієнтів:

Аналітичний розрахунків коефіцієнтів ставок на спорт:

Результат отримують в ході вивчення статистики. Такий спосіб часто використовується професійними гравцями.

Евристичний розрахунків коефіцієнтів ставок на спорт:

Тут розібратися зможуть навіть початківці гравці. Заснований на вивченні думки інших гравців, професійних прогнозистів і аналітиків.

Окремо варто відзначити, що коефіцієнти, виставлені в лінії букмекерських контор, вже містять закладений прибуток – так звану маржу букмекера. Так що справжня ймовірність події буде дещо вищою, ніж показано коефіцієнтом.

👉Читайте також про Стратегії ставок на спорт

Як розрахувати виграш ставки на спорт?

Ставка на спорт розглядається клієнтами букмекера як спосіб заробити. І для початківця гравця важливо відразу зрозуміти, як правильно розрахувати можливий виграш.

Зазвичай букмекери використовують класичний європейський формат, так що для визначення виграшу потрібно помножити суму ставки на запропонований в лінії числовий коефіцієнт.

Наведемо приклад розрахунку ставки на спорт:

Наприклад, роблячи ставку 200 гривень на футбольний матч «Ліверпуль» – «Челсі» при коефіцієнті 1.70, чистий виграш складе 140 гривень. Розрахунок проводиться за простою формулою:

200 * 1.70-200 (сума ставки) = 140

По лінії у «Ліверпуля» виражена перевага, хоч і невелика. У випадку нічиєї або перемоги «Челсі» ставка відповідно програє. Чим вище пропонований коефіцієнт – тим вище сума можливого виграшу, але в такій же прогресії зростає і ризик програшу.

Корисні поради

Перше про що потрібно пам’ятати – варто стежити за рухом коефіцієнтів. У спорті багато що залежить від обставин. Числові значення можуть змінитися через травми гравців, судового розгляду, переходу лідера в іншу команду, навіть погана погода може зробити істотний вплив.

Такий сценарій може призвести до несподіваних змін в грі суперників, і якщо вчасно зреагувати, то вдасться на цьому заробити.

Ще один важливий момент – кожному початківцю гравцеві потрібно навчитися переводити коефіцієнти в відсотки, щою самостійно оцінювати шанси команд.

Наприклад, в лінії ми бачимо такі дані: перемога Ліверпуля – 3.05, нічия – 4,5 перемога Челсі – 2,00. Щоб визначити, яку ймовірність букмекер бачить в тому чи іншому результаті, потрібно 100% розділити на коефіцієнт.

В результаті отримуємо:

  • Ліверпуль – шанс на перемогу 32,78% (100 / 3.05);
  • Челсі – шанс на перемогу 50% (100/2);
  • Нічия – 22, 2% (100 / 4.5).

Схожі записи