Окуляри VR: віртуальна реальність уже тут

Окуляри віртуальної реальності (VR) – один із цікавих набутків техніки останніх десятиліть. Зазвичай вони використовуються для комп’ютерних ігор. Однак існують й спеціальні моделі для певних приставок, наприклад, VR для PS5. До того ж дані окуляри підійдуть для інших цілей: віртуальних подорожей, тренувань, навчання тощо.

Як працюють окуляри VR

VR окуляри відтворюють імерсивне віртуальне середовище перед очима користувача. Також девайси забезпечують можливість взаємодії з ним за допомогою рухів голови, рук та інших методів управління. Основними частинами пристрою є:

  • дисплей, що відтворює віртуальне зображення перед очима користувача (для відображення якісної картинки він повинен мати високу роздільну здатність і частоту оновлення);
  • оптична система – використовується для фокусування зображення перед очима користувача й забезпечення комфортного перегляду;
  • датчики руху – фіксують положення голови та тіла користувача для відтворення відповідних змін у віртуальному середовищі;
  • звукова система – забезпечує звуковий ефект для підсилення імерсивного враження.

Також до комплекту окулярів VR часто додаються сенсорні панелі або пульти керування для взаємодії з віртуальним середовищем. 

На що звернути увагу при виборі

Приділяючи увагу якості дисплея та оптичної системи (а це дійсно важливо), переконайтеся, що VR окуляри, які ви плануєте придбати, сумісні з вашими пристроями. Багато моделей працюють з певними платформами, такими як PC, PlayStation або смартфонами. 

Також важливо, щоб окуляри були зручними, адже носити їх доведеться впродовж тривалого періоду. Переконайтеся, що вони мають ергономічний дизайн та можливість регулювання для надійної фіксації на голові.

Усі вказані вище параметри впливають на вартість окулярів віртуальної реальності, яка може значно відрізнятися залежно від моделі та її характеристик. Визначте свій бюджет і зверніть увагу на те, які функції для вас є найбільш важливими. Придивіться до вживаних моделей у гарному стані, а інтернет-магазин Retromagaz допоможе підібрати хороші VR окуляри за вигідною ціною. 

Схожі записи