Який вид спорту найбільш складний

boxing_chess_board

Бокс перемагає нокаутом

Якщо раніше хтось вважав, що поєдинок двох боксерів – звичайний собі «мордобій», де потрібно мати лише силу та витривалість, то тепер йому доведеться змінити свою точку зору. Це довели експерти каналу ESPN, які оцінили 60 найбільш популярних видів спорту за 10 критеріями, виставили свої оцінки, порахували середній бал і з’ясували, що бокс вимагає найбільше ресурсів від учасників.

«Це значно складніше, ніж футбол, бейсбол, баскетбол, хокей чи перегони на велосипедах або лижах», – йдеться у резюме фахівців. За сумою балів бокс випередив усі інші види спорту. При цьому за жодним з критеріїв боксери не стали одноосібними лідерами (лише в одному випадку розділили перше місце з іншими), але за рахунок стабільної потреби у всіх проаналізованих якостях, майстри рингу можуть пишатися перемогою.

boxxing

Як це рахували

ESPN запросила взяти участь у проекті вчених з Олімпійського комітету Сполучених Штатів Америки, академіків, які вивчають роботу м’язів, рухи та інші фізіологічні аспекти спортивної діяльності. До них додали спортсменів-зірок з різних дисциплін та журналістів, які присвятили все своє життя тому, щоб аналізувати та описувати успіхи на невдачі атлетів.

Кожен з видів спорту експерти мали оцінити за 10 критеріями – як суто силовими, так і психологічними. Оцінювати треба було звичайними балами від 1 до 10. Таким чином, максимум міг скласти 100 балів. Втім, боксу для перемоги вистачило й трохи більше 72 пунктів за рівнем складності.

Витривалість

cyclingg

Тут фахівці оцінювали необхідність спортсменам виконувати певні дії протягом достатньо довгого часу. Логічно, що переможцями стали велосипедний спорт та стаєрські дистанції у легкій атлетиці (марафон, спортивна ходьба, забіги на 10 км). Що ж, це пояснює, чому велоспорт часто стає майданчиком для антидопінгових війн. Яскравий приклад – американець Ленс Армстронг. Без допінгу багатоденні тури з марш-кидками по горах витримають далеко не всі.

Найбільш простим у цьому плані визнано більярд, де монотонності явно не буває.

Міць

М’язи, як у машини – запорука успіху у важкій атлетиці, американському футболі та боротьбі. Логічно, що саме ці види стали лідерами у цій номінації. На останньому місці знову опинився більярд. Дійсно, тут не треба кидати кулі та ламати кий. Нижче могли бути шахи, але їх до дослідження не включили.

weightlifting

Сила, потужність

Здатність продукувати нетривалі, але потужні «вибухи» енергії – це про бейсбол, де перемога залежить саме від блискавичних епізодів: різкий кидок (зв’язки ліктя зношуються за кілька років – тож операції на цій частині тіла є обов’язковими у кар’єрі кожного пітчера), акцентований помах биткою і «біжи, Форест, біжи» на короткій дистанції.

Але перемогла тут знову важка атлетика та метальні дисципліни легкої атлетики (ядро, спис, диск, молот). А от де всі ці якості точно не потрібні – то це в кульовій стрільбі та спортивній риболовлі.

Швидкість

bolllt

Тут і пояснювати нічого не потрібно. Пересуваєшся швидко – ти чемпіон. Така формула найкраще діє у спринтерських забігах, ковзанярському спорті та плаванні. Усейн Болт, Джеремі Вотерспун та Майкл Фелпс підтвердять.

Спритність

Бути швидким – зовсім не значить бути спритним. Тут поза конкуренцією футбол та баскетбол, де треба не просто швидко бігати, але й бути вертлявим. Згадайте Ліонеля Мессі та все зрозумієте.

Риболовля, більярд та стрільба знову серед аутсайдерів у рейтингу складності за цими двома критеріями.

Гнучкість

gymnastics

Єдину десятку у всьому дослідженні заробила гімнастика. Звісно, що саме за цим критерієм. Дещо відстали стрибуни у воду та представники фігурного катання.

Єдиний ризик вивихнути суглоб чи потягнути зв’язки під час змагань зі спортивної риболовлі – це впасти зі стільчика.

Холоднокровність

ski_alp

Тут основна увага – до здатності впоратися з власним страхом (гірські лижі, стрибки з трампліну) та нервами (родео) і не відволікатися ні на мить від змагального процесу (автоперегони).

Жодна з цих навичок не потрібна рибалкам та учасникам змагань з бадмінтону. Хоча принаймні про зосередженість щодо бадмінтону можна сперечатися.

Зносостійкість

Здатність довгий час залишатися в активній формі, переносити фізичний контакт у процесі змагань. Тут перше місце поділили американський футбол та бокс. Зовсім трішки відстали хокеїсти.

Координація

baseballl

Тут мова як про необхідність максимально швидко реагувати на перебіг подій, так і про успішну «співпрацю» очей та рук спортсмена. Без цих якостей успішним бейсболістом чи гравцем у настільний теніс не стати. А от чемпіоном світу зі спортивної ходьби чи марафонцем – запросто.

Аналітика

ducks-081219

Розумове навантаження на деяких спортсменів – колосальне. І мова тут не лише про шахи. Стратегічне мислення в тій чи іншій ступені необхідне кожному, хто прагне перемагати. Найбільш інтенсивно мозок мають вмикати хокеїсти, футболісти та автогонщики.

Нехай не ображаються члени чірлідерських команд, але тут експерти відвели їм останнє місце.

Підсумок

За сумою усіх середніх балів ТОП-10 найбільш складних для успішного опанування видів спорту виглядає таким чином:

1. Бокс.

2. Хокей.

3. Американський футбол.

4. Баскетбол.

5. Боротьба.

6. Змішані єдиноборства.

7. Теніс.

8. Гімнастика.

9. Бейсбол (та його жіночий різновид – софтбол).

10. Футбол.

Трішки не вистачило гірським лижам, водному поло, регбі та лякросу.

А от найлегші види спорту, що вимагають мінімум зусиль, як виявилося: спортивна риболовля, більярд, кульова стрільба, боулінг, керлінг, стрільба з лука, кінний спорт, катання на роликах, чірлідерство та гольф.

Обирайте, що найкраще підійде для вас.

Схожі записи