Футбольні зірки безкоштовно. Налітай!

free_agents_2020

Справа Босмана, яка перевернула футбольний світ в 1995 році досі з жахом згадується власниками футбольних клубів. А от футболісти задоволені, оскільки отримали більше можливостей. І вони з нетерпінням чекають найближчих трансферних вікон.

Вільні агенти

bosman_case

До 1995 року президенти клубів були схожі на рабовласників. Контрактні угоди з гравцями навіть по закінченню продовжували утримувати гравця в команді. Навіть якщо ти відпрацював увесь передбачений договором термін – перейти грати в інший клуб можна було лише за умови сплати компенсації з боку нового роботодавця. Один з таких футболістів – голландець Йонні Босман – не забажав миритися з таким порушенням прав людини і подав до суду. Переміг. Футбол після цього перестав бути таким, як раніше.

Нині футболісти можуть вільно обирати собі місце роботи. Маєш діючий контракт – виконуй. Не хочеш – шукай клуб, який погодиться викупити твій контракт. Допрацював до завершення – можеш йти на всі чотири сторони. Більше того, вже за півроку до завершення гравець може офіційно вести перемовини з потенційним новим клубом навіть не ставлячи до відома нинішніх роботодавців.

Вікно наближається

for-free-in-2020

Нині для переходу між клубами існує два трансферних вікна. Поки що Федерації різних країн, Ліги та власники клубів намагаються узгодити дати, аби вони були всюди однаковими. Поки що це не вдається, тож вони в різних країнах можуть відрізнятися навіть на кілька тижнів. Але умовно їх ділять на зимове вікно (кінець грудня – початок лютого) і літнє (липень–серпень).

Більшість «жирних» контрактів укладається влітку і на цілу кількість років. Тож і завершуються вони влітку. Наступного літа на ринку вільних агентів очікується серйозна компанія справжніх зірок європейського футболу. Звісно, когось з них до літа клуби можуть вмовити подовжити угоду, але якщо цього не станеться, то вже за 8 місяців кожного з безробітних можна буде запросити безкоштовно. Навіть умовний «Колос» може запропонувати роботу умовному Луці Модричу. Звісно, якщо у клуба будуть гроші на багатомільйонну зарплату, а футболісту раптом захочеться пограти в селі поблизу Києва.

Хто ще крім Модрича в списку потенційних вільних агентів?

Крістіан Еріксен («Тоттенгем»)

eriksen_free

Найбільш жаданий вільний агент наступного літа. Данець категорично відмовляється подовжувати контракт зі «шпорами», в складі яких цього року дістався до фіналу Ліги чемпіонів. Його мета – мадридський «Реал». Потенційна вартість Еріксена – 100 мільйонів євро. У разі якщо іспанці зможуть зекономити ці кошти, то агент 27-річного півзахисника зможе вибити своєму підопічному (а отже й собі) частину суми у вигляді додаткових бонусів до зарплати.

Едінсон Кавані («ПСЖ»)

cavani_free

Цієї осені 32-річний уругвайський форвард став головним атакувальним козирем французького клубу після травм Кіліана Мбаппе та Неймара. Втім, у «ПСЖ» є ще Мауро Ікарді, але якщо з Неймаром не знайдуть спільної мови, то втрата ще й Кавані буде болючою для парижан. Він забиває у найбільш потрібні моменти, коштує клубу значно менше лідерів атаки і не влаштовує сцен. Якщо його не втримають, то наступним пунктом в кар’єрі футболіста може стати США.

Тобі Альдервейрльд та Ян Вертонген («Тоттенгем»)

alder_vert_free

Наступного літа «Тоттенгем» може втратити ледве не половину складу. Пара захисників ровесників-бельгійців (обом зараз по 32 роки) вже налаштувалася перейти в нові клуби. Вертонген більше схиляється до Бундесліги, а Тобі може стати наступним безкоштовним трансфером «Ювентуса», який любить «халявне» підсилення.

Стефан Савіч («Атлетіко»)

savic_free

Влітку мадридський клуб втратив майже всю основну лінію оборони: Люка Ернандес, Дієго Годін, Феліпе Луїс, Хуанфран… І лише перший приніс гроші в бюджет, решта пішли безкоштовно. Тепер до них може приєднатися «останній з могікан». Чорногорський захисник цікавіть «Челсі» та «Ювентус».

Вілліан («Челсі»)

willian_free

Френк Лемпард будує новий «Челсі», де основною дійовою особою в півзахисті має стати молодий власний вихованець Мейсон Маунт. А є ще на два роки молодший Хадсон-Одої і 21-річний Пулішич. Вілліан старше кожного з них як мінімум на 10 років. Сидіти на лавці він навряд чи захоче, а клуб навряд чи готовий платити таку ж високу зарплатню як і раніше фактичному резервісту. «Ювентус» уже готовий запропонувати бразильцю вигідніші умови.

Дріс Мертенс та Хосе Кальєхон («Наполі»)

mertens_callej_free

У гравців атаки неаполітанців різні ситуації. На тому аби подовжити співпрацю з Мертенсом наполягає головний тренер клубу Карло Анчелотті. Але керівництво «Наполі» не спішить з новим контрактом для 33-річного форварда. Натомість його однолітку Кальєхону вже пропонували підписати нову угоду, але той не погодився на умови. Об’єднує обох не лише вік (зазвичай для гравців цього віку вкрай рідко пропонують вигідні угоди довше ніж на рік), але й увімкнення агентами режиму «шантаж». Різко на горизонті з’явилися грошовиті клуби з Китаю, які закавлені в Мертенсі і Кальєхоні. Президент «Наполі» Ауреліо де Лаурентіс не стримався і заявив: «якщо вони хочуть жити в лайні 2–3 роки – нехай їдуть».

Маріо Гетце («Боруссія»)

gotze_free

Йому лише 27, але оскільки футболіст на найвищому рівні грає з 17 років, то вболівальники вважають його ветераном. Насправді ж, Гетце – в самому розквіті сил. От тільки влітку «Боруссія» зібрала в команді цілу купу не менш успішних гравців атаки. Придбали Торгена Азара та Юліана Брандта, зберегли Пако Алькасера, Марко Ройса та Джейдона Санчо. Тож Гетце не завжди знаходиться місце в основі. Дортмундці прагнуть зберегти футболіста, але той хоче більше грати. Запропонувати це йому можуть в «Інтері».

Лука Модріч («Реал»)

modric_free

Дивно бачити тут діючого володаря Золотого м’яча. Кращий футболіст світу за підсумками минулого року ще цього літа міг переїхати в Італію чи Франції. Спроби запросити співвітчизника в «Мілан» робив керівник футбольного відділу «россо-нері» Звонімір Бобан. А в «Реалі» всерйоз пропонували включити перехід хорвата в «ПСЖ» в рамках угоди щодо придбання Неймара. Останнім часом 34-річний Модріч багато травмується, через що пропустив матч Ліги чемпіонів проти «ПСЖ», а тепер не зіграє і проти «Галатасараю». Так що не факт, що наступним літом у нього будуть шанс знайти собі місце роботи в складі якогось гранду.

Українці

kovalenko-i-zhunior-morayes_free

В УПЛ ситуація часто заплутана, оскільки клуби нерідко не афішують не лише вартість трансферу чи зарплату, але й терміни дії угоди. Тож зненацька на ринку може опинитися хтось з топових футболістів. Але й спиратися є на що. Зокрема, 30 червня 2020 року завершуються контракти відразу у двох гравців «Шахтаря» – футболістів, що викликаються до збірної України. Мова про Віктора Коваленка і Жуніора Мораеса. Швидше за все їм запропонують нові контракти вже взимку – відпускати головного бомбардира і найбільш талановитого вихованця «гірники» навряд чи налаштовані. Питання лише в тому – чи не захочуть вони покращення умов (зарплати, бонуси), на які не погодиться клуб.

В «Динамо» теж є потенційні втрати, які не принесуть наступного літа жодної копійки за трансфер. Насамперед це форвард Артем Беседін, який оговтався від травм і останнім часом демонструє хорошу гру і головне – забиває. Разом з Беседіним київський клуб зможе залишити уругваєць Карлос де Пена (буде солідна втрата) і Йосип Піваріч (не грає в цьому сезоні).

Натомість в Україну зможуть повернутися наші співвітчизники, які нині виступають за кордоном. Найбільш цікавими можуть бути захисники Дмитро Чигринський (грецький «АЄК») та Володимир Костевич (польський «Лех»).

Схожі записи