Найдорожчі трансфери сезону. Вже почалося!

jong_mian

Трансферне вікно в Європі цього року відкриється за два місяці і обіцяє бути вкрай насиченим і, ймовірно, рекордним в плані сум, які клуби будуть платити за перехід найкращих футболістів. Тут і Зінедін Зідан, який налаштований будувати новий «Реал», заманивши на «Сантьяго Бернабеу» кількох зірок. Тут і «ПСЖ», який останніми роками не рахує коштів на закупівлю гравців, але ризикує втратити Неймара. А ще є «Манчестер Сіті», який економив останні два трансферні вікна, придбавши тільки Ріяда Мареза за 68 мільйонів євро, а ще 9 мільйонів пішло на чотирьох виконавців для молодіжної команди. Хосеп Гвардіола налаштований витрачати. Та й інші топ-клуби будуть влітку підсилювати склад. Власне, дехто вже почав це робити, підписуючи контракти наперед. По-факту перехід футболіста відбудеться в межах трансферного вікна, але де-юре, угоди вже укладені. І серед них є немало топових.

15. Моанес Дабур (Зальцбург – Севілья). 15 млн євро

moanes-dabour

Форвард збірної Ізраїлю вже кілька сезонів демонструє чудову результативність в чемпіонаті Австрії і єврокубках. Дивно, що він не перейшов в чемпіонат з ТОП-5 раніше. І ще раз дивно, що новим клубом 26-річного футболіста не став «Лейпциг», у якого з «Зальцбургом» тісні стосунки і спільний акціонер – компанія «Ред Бул».

14. Якуб Янкто (Удінезе – Сампдорія). 15 млн євро

jankto

Центральний півзахисник збірної Чехії належить «Удінезе», звідки минулим літом переїхав в Геную в річну оренду. В «Сампдорії» в поточному сезоні він не став гравцем основи (зіграв 18 матчів і переважно виходить на заміну), але й цього було достатньо, аби клуби замість оренди уклали повноцінний контракт про перехід 23-річного чеха.

13. Стефано Стураро (Ювентус – Дженоа). 16,5 млн євро

stefano-sturaro

Схожа історія. Вихованець «Дженоа» перейшов до «Ювентуса» 5 років тому. 10 мільйонів євро за 21-річного футболіста, який не був основним в провінційному клубі, для чемпіона Італії виглядали сумнівним вкладенням. Зрештою так і сталося: постійні травми, невдалі оренди в рідний клуб і португальський «Спортинг» і нерегулярні появи на полі в складі «б’янко-нері». На початку 2019 року – нова оренда в «Дженоа» після піврічного простою через травму коліна. На батьківщині Стураро довіряють: дали капітанську пов’язку і вже домовилися про літній повноцінний трансфер з «Ювентусом» для центрального хавбека.

12. Еміль Аудеро (Ювентус – Сампдорія). 20 млн євро

audero

І знову оренда, яка перетворилася на викуп. І знову фігурує «Ювентус» і клуб з Генуї. Але цього разу – «Сампдорія». Різниця лише в тому, що 22-річний уродженець Індонезії є вихованцем саме туринського клубу. Рік тому голкіпер перейшов до «Сампдорії» на правах оренди і відразу став основним в новому клубі, зігравши вже 30 матчів за сезон. Звісно, генуйці захотіли залишити воротаря у себе на постійній основі.

11. Бріан Крістанте (Аталанта – Рома). 21 млн євро

cristante

У 24-річного центрхава за плечима вже п’ять клубів. П’ять років тому з «Мілану» за 5 мільйонів його викупила «Бенфіка», але грав він переважно на батьківщині – португальці регулярно здавали футболіста в оренду: в «Палермо», «Пескару», «Аталанту». Зрештою минулого року «Аталанта» повернула «Бенфіці» витрачені 5 мільйонів, придбала гравця збірної Італії і… миттєво віддала його в оренду «Ромі». В поточному сезоні в складі римлян Крістанте демонструє чудову гру (28 матчів, 4 голи, 3 гольові передачі, основа в Лізі чемпіонів) і вже здорожчав в 4 рази. «Рома» залишає футболіста у себе, а «Аталанта» на рівному місці заробляє 16 мільйонів євро.

10. Алекс Мерет (Удінезе – Наполі). 22 млн євро

meret

Італійці люблять укладати орендні угоди з правом викупу, якщо гравець проявить себе з найкращого боку. Це дозволяє уникати ситуацій, коли орендованого футболіста часто лишають в запасі, бо не можуть на нього розраховувати в перспективі. Навіщо «прокачувати» гравця, аби за кілька місяців втратити його? Краще вже давати шанси гравцям на контракті. Саме так багато схожих трансферів. І перехід голкіпера з «Удінезе» до «Наполі» яскраво демонструє такий підхід. Вихованець «Удінезе» за рік подорожчав вдвічі, успішно загравши в складі неаполітанців під час поточної оренди. Із 16 матчів в Серії А та Лізі Європи в 9 Мерет не пропускав.

9. Денні Інгз (Ліверпуль – Саутгемптон). 22,2 млн євро

ings

А це вже приклад оренди по-англійські. Конкуренція за місце в атаці в «Ліверпулі» настільки жорстка, що талановитому Інгзу місця в клубі-претенденті на перемоги в Прем’єр-лізі та Лізі чемпіонів не знайшлося. А от в оренді в «Саутгемптоні» він вже відзначився сімома голами в 19 матчах. В тому числі забивав у ворота «Арсенала» та «Манчестер Сіті». Якби не ушкодження підколінного сухожилля, то показники були би ще кращими. Так що 22 мільйони – не така вже й висока ціна.

8. Пако Алькасер (Барселона – Борусія Дортмунд). 23 млн євро

paco_alcacer

А тепер – міжнародна оренда. Форвард «Барселони» аж ніяк не зумів скласти конкуренцію Мессі та Суаресу і тому поїхав за ігровою практикою до Німеччини, де, схоже, повернув свої якості нападника. Його 16 голів (в 21 матчі) в Бундеслізі – топ-показник. І «Боруссія» отримує за скромні 23 мільйони страйкера, якому в середньому потрібно лише 60 хвилин для того, аби відзначитися.

7. Франк Кессіє (Аталанта – Мілан). 24 млн євро

kessie

Повертаємося до Італії. Два роки тому «Аталанта» мала немало пропозицій щодо 20-річного (на той момент) півзахисника збірної Кот-д’Івуара. Для опорника показник в 6 голів і 4 результативні передачі за сезон в досить закритому чемпіонаті Серії А – надзвичайний показник. Але команда з Бергамо вирішила не продавати гравця після одного вдалого сезону, а спробувати підняти його цінник орендою. План спрацював. Спочатку «Мілан» заплатив 8 мільйонів за те, аби взяти футболіста «напрокат», а тепер доплатить ще тричі по стільки ж за повноцінну угоду. Не дивно, адже показники африканця тримаються приблизно на тому ж рівні – 9 голів і 6 гольових пасів за два сезони.

6. Бенжамен Павар (Штутгарт – Баварія). 35 млн євро

pavar

Чемпіон світу за три роки подорожчав в 7 разів. Влітку 2016 року француз переїхав з рідного «Лілля» до «Штутгарта» за 5 мільйонів. І це був дивний трансфер – на батьківщині захисник грав вкрай мало (13 матчів за сезон, з яких майже половина – виходи на кілька хвилин). В Німеччині Павар нарешті знайшов сою позицію на правому фланзі оборони і допоміг команді піднятися з другого дивізіону в Бундеслігу. В еліті універсальний гравець переважно діяв вже в центрі оборони і допрацювався до виклику в збірну і до стану лідера німецького футболу.

5. Рауль Хіменес (Бенфіка – Вулвергемптон). 38 млн євро

jimenes

Звична вже історія про оренду. Рік тому англійці заплатили 3 мільйони за форварда «Бенфіки», аби той допоміг новачку в Прем’єр-лізі. Допомога вийшла чудовою – на рахунку мексиканця вже 12 голів в АПЛ і 8 пасів на партнерів, які ті завершили влучними ударами. Це 8-й результат в чемпіонаті Англії. Більш результативно виступають лише зірки – Салах, Азар, Стерлінг, Агуеро, Кейн, Обамеянг і Ляказет. За місце в такій компанії не шкода заплатити 38 мільйонів. Тим більше, що «Вулвергемптон» завдяки Хіменесу посідає 7-е місце в АПЛ – найкращий результат клубу за останні 40 років.

4. Родріго (Сантос – Реал). 45 млн євро

rodrigo

Трансфер «на виріст». 18-річний вінгер «Сантоса» в поточному сезоні вже забив 8 голів в бразильському чемпіонаті. На нього за чутками претендували також «Барселона», «ПСЖ» та «Ліверпуль». Але ще рік тому футболіст для себе зробив вибір, який не змінив.

3. Едер Мілітао (Порту – Реал). 50 млн євро

eder-militao

Фактично це перший трансфер Зідана, але по факту домовленості були досягнуті ще до повернення француза до «Реалу». Центральний захисник повинен скласти конкуренцію Варану і Серхіо Рамосу, а зважаючи на його вік (21 рік) – стати основним на довгі роки наперед. До речі, бразилець перебрався в «Порту» лише рік тому з «Сан-Паулу» усього за 7 мільйонів. Португальський клуб вкотре довів своє вміння заробляти шалені кошти завдяки геніальній трансферній політиці.

2. Френкі де Йонг (Аякс – Барселона). 75 млн євро

frenkie-de-jong

Цього року «Аякс» може заробити більше всіх на продажах своїх молодих талантів. І Френкі де Йонг – далеко не лідер в цьому списку. Він вже зараз один з кращих в світі центральних півзахисників. І це в 21 рік! А придбаний був в 17-річному віці за… 1 (один!) євро. Щоправда, попередній клуб – «Віллем ІІ» – отримав 4 гравців в оренду і матиме відсоток від трансферу в «Барселону». А слідом з тим же маршрутом і за суму в півтора рази більшу може переїхати з Амстердаму до Каталонії 19-річний захисник де Лігт.

1. Люка Ернандес (Атлетіко – Баварія). 80 млн євро

ernandes

Поки це рекорд (хоча контракт де Йонга передбачає ще додаткових можливих 15 мільйонів у вигляді бонусів) трансферного вікна, яке ще не почалося. Ще один чемпіон світу поповнить склад «Баварії», яка цього року, схоже, налаштована витратити на нових виконавців більше за всі інші клуби. Лінія оборони, схоже, укомплектована придбаннями Павара і Ернандеса. Попереду – фланги півзахисту. Отже, буде цікаво.

Схожі записи