Найкращі футболісти 2020 року. Левандовскі, Роналду та «ліверпульська четвірка»

1_gball

Минулого літа авторитетне французьке видання France Football приголомшило вболівальників заявою про те, що вперше, починаючи з дати заснування нагороди «Золотий м’яч» (1956 рік), не буде присуджувати головний індивідуальний трофей за 2020 рік.

Немає Франції – немає «Золотого м’яча»

Пояснювали таке рішення в журналі банально – мовляв, через пандемію коронавірусу сезон було зіпсовано, а футбольний рік не можна вважати повноцінним. На той час після локдауну вже завершився повноцінний сезон у Німеччині, догравали Англія, Італія та Іспанія, УЄФА визначився з форматом і датами завершення Ліги чемпіонів та Ліги Європи.

Про нетиповість футбольного року нагадували хіба що тримісячний карантин (фактично – неочікувана перерва, яку вдалося компенсувати влітку), перенесення на наступний рік фінальної частини Євро-2020 (але чемпіонати і так не кожного року відбуваються) та зупинка чемпіонатів Франції, Нідерландів та Бельгії.

ney_-_mba

Власне, більшість фахівців та фанатів відразу вирішили, що рішення France Football продиктоване саме достроковим завершенням сезону у Франції. Адже на нагороду цілком реально могли претендувати лідери французького ПСЖ – Неймар та Кіліан Мбаппе. Але оскільки їм грати не дозволили – то й «Золотий м’яч» нікому «чужому» не віддамо.

Все одно найкращий Левандовські

Після такого рішення France Football на перші ролі вийшли інші престижні видання та організації, які одне поперед іншого почали називати своїх претендентів на титул. А ближче до завершення року – лауреатів.

У більшості випадків звання найкращого футболіста світу 2020 року присуджували форварду німецької «Баварії» та збірної Польщі Роберту Левандовські. 32-річний гравець протягом року виглядав максимально переконливим на усіх рівнях: у Бундеслізі, єврокубках і матчах за збірну.

lewandowski_wallpaper

У чемпіонаті Німеччини поляк забив 32 голи у 26 матчах. У Лізі чемпіонів – 8 голів у 9 матчах (плюс 6 результативних передач). І в обох випадках став найкращим бомбардиром турнірів, вигравши з «Баварією» головні турніри – Бундеслігу, Лігу чемпіонів та перемігши у фіналі Суперкубку УЄФА.

Так він продовжив свою успішну гольову серію, що розпочалася ще восени 2019 року (додавайте 30 голів у Бундеслізі, ЛЧ, відборі на Євро та матчах за Кубок Німеччини).

Хто поруч з Левандовські

Крім індивідуальної нагороди ФІФА та французьке видання «Екіп» склали ще й власні символічні збірні 2020 року, включивши до кожної по 11 гравців, що найкраще проявили себе за звітний період.

Цікаво, по 9 з 11 позицій їхній вибір співпав, а більшість місць у таких «дрім-тім» дісталася футболістам німецької «Баварії» (переможці Ліги чемпіонів) та англійського «Ліверпуля», який з купою рекордів та величезним відривом тріумфально переміг у найсильнішій футбольній лізі світу – АПЛ.

Розбіжностей виявилося лише дві. ФІФА найкращим голкіпером визнала Мануеля Ноєра з «Баварії», а французькі журналісти – Алісона з «Ліверпуля». А в атаці «Екіп» забула про Неймара (привіт колегам з France Football), згадавши Ліонеля Мессі, який в цілому провів невиразний сезон і не потрапив до команди ФІФА вперше за більше ніж 10 років.

alexander-arnold-van-dijk

Решта прізвищ ідентичні: захисники «Ліверпуля» Вірджил ван Дейк та Трент Александр-Арнолд, легендарний капітан «Реала» Серхіо Рамос, молодий канадський талант «Баварії» Альфонсо Девіс.

У півзахисті також повний збіг – Кевін де Брюйне з «Манчестер Сіті», Йозуа Кімміх з «Баварії» та Тьяго Алькантара, який встиг пограти за обидві найкращі команди 2020 року – влітку переїхав з Мюнхена на батьківщину «Бітлз».

У атаці за винятком відмінностей Мессі/Неймар теж все прошгнозовано: Кріштіану Роналду з «Ювентуса», який переживає другу молодість, та найкращий футболіст року – Роберт Левандовські.

Схожі записи