Найбагатші спортсмени світу
Спортсмени – одні з найбільш високооплачуваних людей у світі. Звісно, коли мова йде про спорт найвищих досягнень та представників найбільш популярних видів спорту. А одне з найбільш улюблених занять решти людей – рахувати гроші успішних спортсменів та складати рейтинги.
Авторитетне видання Forbes вкотре провело дослідження доходів спортсменів за попередній рік і видало читачам нову порцію для обговорень. Приєднаймося й ми до цих підрахунків та рядків у списку багатіїв від спорту.
Спортсмени стали біднішими
Автори аналізу зазначають: коронавірус та карантин значно урізали доходи спортсменів за останній рік (від червня 2019 року до червня 2020 року). Гравці командних видів спорту у більшості випадків вимушені були погодитися на скорочення зарплат, а представники індивідуальних видів без змоги виходити на ринг, корт чи поле для гольфу втратили не лише потенційні призові, але й гонорари від телекомпаній та нерідко виплати бонусів від особистих спонсорів (нема змагань – нема реклами – нема грошей).
Зокрема, з дослідження стало відомо, що в оновленому рейтингу ТОП-100 найбагатших спортсменів вперше за всю історію їх проведень нижній поріг не зріс, а знизився. Якщо ти заробив більше 22 мільйонів за рік – тобі знайшлося місце в рейтингу Forbes. Для порівняння, минулого року поріг входження у першу сотню складав 25 мільйонів.
Знизилася і загальна сума усіх доходів членів «золотої сотні» – на 9 %. Усі разом атлети з рейтингу заробили 3,6 мільярди доларів. Торік було близько 4 мільярдів.
Також переможець цього разу – з більш скромними доходами. Минулого року Ліонель Мессі опинився на вершині, маючи 127 мільйонів доларів доходу. Лідер 2020 року має «усього лише» 106 мільйонів. Але про все по порядку.
Найбагатші види спорту
Якщо ви роздумуєте, до якої спортивної секції записати дитину, щоб вона у дорослому віці не знала проблем з грошима – обирайте теніс, футбол, баскетбол, американський футбол або гольф. Лише ці п’ять видів представлені у ТОП-10 найбагатших спортсменів року.
У наступній десятці є також бокс, змішані єдиноборства (ММА) та автоперегони (Формула 1). І на цьому, власне, все. До останнього рядка ви знайдете ще лише два види спорту і по одному їх представнику. Мова про індійського майстра гри у крикет Вірата Кохлі, який спромігся заробити за рік 26 мільйонів і американського бейсболіста Клейтона Кершоу (трохи більше 27 мільйонів). Більше – нікого.
Усього в ТОП-100 кількість спортсменів за видами наступна:
• крикет – 1 (найвища сходинка – 66).
• бейсбол – 1 (найвище місце – 57).
• змішані єдиноборства – 1 (найвища позиція – 16).
• автоперегони – 3 (найвище місце – 13).
• бокс – 4 (найвище місце – 11).
• гольф – 4 (найвища позиція – 8).
• теніс – 6 (тут – 1-е місце).
• футбол – 14 (найвище місце – 2).
• американський футбол – 31 (найвища позиція – 9).
• баскетбол – 35 (найвища сходинка – 5).
Хто за межами ТОП-20
Відкриває список захисник мадридського «Реала» Серхіо Рамос з сумою 21,8 мільйони доларів за рік. Крім нього, з футболістів у нижній частині списку представлені ще один гравець «Реала» Гарет Бейл (25,2 млн), вінгер «Інтера» Алексіс Санчес (25,6 млн), голкіпер «Манчестер Юнайтед» Давід де Геа (25,7 млн), новачок «Барселони» Антуан Грізман (26,7 млн), найбагатший спортсмен в чемпіонаті Китаю Оскар (27,5 млн) та Поль Погба (28,5 млн), якого з Манчестера мріє переманити до Турину «Ювентус».
Поруч – Месут Єзіл з «Арсеналу» та ветеран Андрес Іньєста, що дограє в чемпіонаті Японії. У обох трішки не вистачило до 30 мільйонів. Дещо вище (але за межами ТОП-30) – Кіліан Мбаппе з «ПСЖ» та Мохамед Салах з «Ліверпуля». У них – майже 34 та трішки більше 35 мільйонів доларів за рік відповідно.
Також серед відомих імен варто згадати латвійську зірку НБА Крістапса Порзінгіса (24,5 млн – 78-е місце). Він – найбільш оплачуваний спортсмен з пострадянського простору і, власне, єдиний такий у ТОП-100.
На 43-му місці з 30,5 мільйонами – дворазовий чемпіон НБА (в тому числі – діючий) – Кавай Леонард.
Єдині дві жінки в рейтингу – американка Серена Вільямс та японка Наомі Осака. Колишня перша ракетка світу заробила за рік 36 мільйонів доларів. Причому лише 4 з них – безпосередньо на кортах. Решта – додаткові надходження. У Осаки – менше призових (3,4 мільйони), але більше спонсорських та рекламних грошей (34 млн). Тенісистки розташувалися на 33-й та 29-й сходинці рейтингу відповідно.
Між ними – «найбідніші» зі списку боксер Канело Альварес (Мексика, 37 млн) та автогонщик Себастьян Феттель (Німеччина, 36,3 млн).
Не найбагатші спортсмени
Прохідний квиток до ТОП-20 «коштує» 46,5 мільйонів доларів. Його з такими заробітком відкриває боксер Деонтай Вайлдер. На непомітні 500 тисяч його випередив Ентоні Джошуа. Важковаговики конкурують між собою і на рингу, і в списку Forbes. А на горі другої десятки їхній більш успішний у фінансовому плані коллега Тайсон Ф’юрі (57 млн доларів та 11-е місце).
Тут також присутні баскетболісти Яніс Адетокумбо, Джеймс Гарден та Рассел Вестбрук (від 48 до 56 млн), гравець американського футболу Джаред Гофф (49 млн), гольфіст Рорі Макілрой (52 млн) та два значно більш відомі персонажі.
Скандальний боєць ММА Конор Макгрегор заробив за рік 48 мільйонів, а непереможний потягом останніх трьох років гонщик Формули-1 Льюіс Гемілтон – 54 мільйони. Вони – найуспішніші у своїх видах спорту.
ТОП-10 багатіїв від спорту
10. Карсон Вентц (американський футбол, «Філадельфія Іглз») – 59,1 млн. Чемпіон НФЛ 2018 року.
9. Кірк Казінс (американський футбол, «Філадельфія Іглз») – 60,5 млн. Найкращий квотербек ліги.
8. Тайгер Вудс (гольф) – 62,3 млн, з яких 60 – рекламні, а не спортивні доходи.
7. Кевін Дюрант (баскетбол, «Бруклін Нетс») – 63,9 млн. Дворазовий чемпіон НБА 2017 та 2018 років.
6. Стефен Каррі (баскетбол, «Голден Стейт») – 74,4 млн. Тричі перемагав у чемпіонаті НБА 2015, 2017 та 2018 роках.
5. Леброн Джеймс (баскетбол, «Лос-Анджелес Лейкерс») – 88,2 млн. Легенда сучасного баскетболу. Тричі чемпіон НБА 2012, 2013, 2016. Чотири рази визнавався найціннішим гравцем ліги.
4. Неймар (футбол, «ПСЖ») – 95,5 млн. Зірка французького клубу – бразильський вередун і достатньо травматичний форвард. Але при цьому голи він забиває регулярно і наразі є одним з найкращих футболістів світу.
3. Ліонель Мессі (футбол, «Барселона») – 104 млн. За минулий рік геніальний аргентинець заробив на 23 мільйони менше, ніж до того. Але він досі на коні.
2. Кріштіану Роналду (футбол, «Ювентус») – 105 млн. Зарплатою в клубі португалець поступається і Мессі і Неймару, але сповна компенсує це спонсорськими виплатами та рекламою.
1. Роджер Федерер (теніс) – 106,3 млн. Вперше в своїй кар’єрі 38-річний швейцарець опинився на вершині. І це при тому, що йому останні років 5 радять завершувати кар’єру і давати дорогу молодим. От тільки молоді за спиною легенди тенісу немає. Він продовжує перемагати на кортах (6,3 млн призових за рік) і все ще неймовірно приваблює рекламодавців, заробивши на цьому найбільше у світі – 100 мільйонів.