Миколенко і Бондар. Двоє наших – в збірній світу

zbirna_marka

Авторитетне іспанське спортивне ЗМІ Radio Marca склало власний рейтинг з найбільш успішних молодих футболістів Європи. Традиційно в ньому не просто найкращі гравці віком до 22 років (наприклад, відсутній Кіліан Мбаппе), а ті, хто проявив себе найкращим чином за минулий рік і в перспективі може стати зіркою світового масштабу.

Досвід Marca

Таку символічну збірну іспанські журналісти складають вже кілька років. Прогнозують не завжди вдало, але задають загальний тон: за ким бажано пильно слідкувати протягом наступного року. Наприклад, наприкінці 2018 року експерти створили таку збірну:

У воротах – бразилець Габріель Бразао. Рік тому його купила «Парма», влітку продала в «Інтер», а нині 19-річний голкіпер грає на правах оренди в Сегунді за «Альбасете» разом з Романом Зозулею. Щоправда, грає – дуже сильно сказано. В поточному сезоні – один вихід на поле і той в матчі за Кубок.

rblei

В захисті за підсумками минулого року Radio Marca бачила португальця Рубена Діаша з «Бенфіки» (в новому сезоні він став основним в клубі і в збірній і ось-ось може перейти в «Ювентус»), валлійця з «Челсі» Ітана Ампаду і дует оборонців з «Лейпцига»: француза Дайо Упамекано і Амаду Хайдара з Малі. Цікаво, що влітку німецький клуб орендував Ампаду, тож нині три з чотирьох героїв грають разом. Але основний – лише Упамекано.

В середній лінії в грудні 2018-го найкращі прогнози давали щодо італійця Ніколо Барелли (влітку з «Кальярі» перейшов до «Інтера» і відразу пробився в основу, ставши головним відкриттям сезону в Серії А); француза Уссема Ауара (нині – найдорожчий футболіст «Ліона» і третій бомбардир команди); аргентинця Єзекіля Паласіоса (щойно перейшов з «Рівер Плейт» в німецький «Баєр», хоча мав запрошення від «Реала», як наступник Луки Модріча). Усі вони виправдали надії експертів Radio Marca.

А от прогнози щодо форвардів справдилися поки що не повністю. Бразилець Родріго влітку перейшов із «Сантоса» в «Реал» і отримав довіру Зідана (14 матчів, 6 голів в Примері та Лізі чемпіонів). Поляк Кшиштоф Пйонтек хоча й не став суперзіркою, але достойно виступає в Серії А. На момент визнання він забив 13 голів в 17 матчах за «Дженоа», а перейшовши в «Мілан» за рік видав цифри вдвічі гірші: ті ж самі 13 голів за 35 поєдинків. Росіянин Федір Чалов незрозуміло за які заслуги потрапив в минулорічну символічну збірну і за 2019-й рік так і не виправдав аванси – 5 точних ударів за «ЦСКА». в 19 матчах посередньої РПЛ.

Нові герої

Нова збірна також залишає багато запитань. Зокрема, і стосовно представника України в ній.

Арон Ремсдейл («Борнмут»)

ramsdale

Голкіпер середнячка Англійської Прем’єр-ліги особливою статистикою не вражає – у нього в сезоні лише 4 сухі матчі. Наприклад, у Діна Хендерсона (він теж проходить за віковим цензом в цю збірну) з «Шеффілда» аж 7 поєдинків, у яких він тримав ворота на замку. Чому автори віддали перевагу гравцю англійської молодіжки – загадка. Хіба що їх вразила феноменальна гра Ремсдейла проти «Челсі» та «Манчестер Юнайтед». В цих матчах 21-річний воротар не пропускав.

Різ Джеймс («Челсі»)

r-james

Ще один англієць в цій збірній. Правий захисник отримав шанс заграти в основному складі «Челсі» через те, що команді було заборонено запрошувати нових гравців. І 20-річний вихованець «пенсіонерів» скористався нагодою. Він вже встиг забити в матчі Ліги чемпіонів, а загалом вважається найбільш технічним захисником АПЛ в поточному сезоні. Ним активно цікавиться «Манчестер Юнайтед», де за жіночу команда виступає сестра Джеймса.

Діогу Кейруш («Мускрон»)

queiros

Португалець, що виступає за посередній бельгійський клуб – це вже екзотика. Адже зазвичай таланти з цієї країни обирають сусідню Іспанію, або Італію. Втім, у Кейруша ще буде така нагода – в Бельгії він на правах оренди і влітку повернеться до рідного «Порту». А як в цьому клубі вміють продавати молодих зіркових центрбеків до грандів добре знають Пепе, Мілітао, Феліпе, Мангала, Отаменді та інші. Кейруш має всі шанси опинитися в цьому списку, адже є не просто великим талантом (чемпіон Європи серед 17-річних та 19-річних, автор переможного голу в юнацькій Лізі чемпіонів), а й лідером (капітан команди в молодіжних збірних і в молодіжці «Порту»).

Валерій Бондар («Шахтар» Донецьк)

bondarf

Найбільш дивний вибір в лінії оборони. Якщо вже авторам хотілося відзначити когось з героїв молодіжного чемпіонату світу, який в червні 2019-го виграла Україна, то логічніше було б обрати Дениса Попова. Так, Бондар був капітаном чемпіонської збірної, проте Попов забивав в Польщі вирішальні голи (переможні у ворота США та Катару, плюс м’яч в плей-офф Панамі), а у Бондаря – нуль. До того ж, киянин вже встиг відіграти в євро кубках – тричі виходив в основному складі на поле в поточному розіграші Ліги Європи проти жодного матчу у Бондаря. Та навіть в очній грі «Динамо» і «Шахтаря» в Кубку України Бондар не потрапив до заявки, а Попов відіграв 120 хвилин і забив переможний гол. Заради справедливості слід додати, на чемпіонаті світу Валерій Бондар також отримав свій шматок слави – потрапив до ТОП-10 гравців турніру і під приціл «Манчестер Юнайтед».

Віталій Миколенко («Динамо» Київ)

mykoleenkoo7

Мабуть, в Radio Marca вирішили, що двох представників «Динамо» в збірній буде забагато. А те, що там має прописатися Віталій Миколенко – без сумніву. Лівий захисник збірної України видав прекрасний сезон і зацікавив багатьох європейських грандів. Перший в черзі «Мілан», а чутки приписують інтерес до футболіста з боку «Манчестер Сіті». Проте захисника «з двома серцями» з Києва навряд чи просто так відпустять. Він забиває, віддає чимало результативних пасів, виключив з гри Роналду в матчах проти Португалії… І наразі ринкова його ціна як мінімум вдвічі вища, ніж заявлений на transfermarkt цінник у 6 мільйонів.

Деклан Райс («Вест Гем»)

declan-rice

Одноклубник Андрія Ярмоленка навряд чи надовго затримається в складі «молотобійців». 20-річний ірландський опорник нині є найкращим за перехопленнями у своїй віковій категорії серед найсильніших чемпіонатів в Європі – Англії, Італії, Франції, Німеччини та Іспанії. Його контракт розрахований аж до 2024 року, але вже влітку 2020-го він, ймовірно, перейде в «Манчестер Юнайтед». Ціна питання – від 60 мільйонів фунтів.

Сандро Тоналі («Брешіа»)

tonalil

Про реінкарнацію Андреа Пірло говорили ще два роки тому, а тренери збірної Італії викликали талановитого юніора навіть з Серії Б, де в той час грала «Брешіа». Нині на центрального півзахисника облизуються ледь не всі найсильніші команди Європи, але президент «Брешії» після матчу з «Фіорентиною», де Тоналі вкотре показав феноменальну гру, на емоціях заявив, що продасть футболіста хіба що за 300 мільйонів євро. Це, звісно, перебільшення, але й менше 100–120 за надзвичайно непоступливого хавбека з ідеальним пасом і шаленим ударом – це несерйозно.

Деніел Джеймс («Манчестер Юнайтед»)

d-james

Ще один британець з прізвищем Джеймс в збірній. Тепер – правий вінгер «Манчестер Юнайтед» Деніел Джеймс. Його називають одним з найшвидших футболістів світу, що для позиції флангового гравця атаки – один з ключових козирів. Влітку він перейшов зі «Свонсі» і за 19 матчів вже набрав 3+6 балів за системою гол плюс пас в Англійській Прем’єр-лізі. Якщо Тоналі – то новий Пірло, то Джеймс, схоже, покращена копія Райана Гіггза – з тими ж талантами в атаці, але значно прокачанішими здібностями в обороні.

Доніел Мален («ПСВ»)

mallllen

20-річний гравець суринамського походження в поточному сезоні забив 11 голів в 14 матчах Ередивізії (плюс 5 результативних передач партнерам) та 6 голів в 10 матчах єврокубків. Його зміщення з флангу в центр і разючі удари зупиняти захисника вкрай важко. Мален вже дебютував і забив за збірну Нідерландів, але в середині грудня отримав важку травму коліна і вилетів як мінімум на півроку. Це ставить під загрозу не лише участь в Євро-2020, але й перехід до «Барселони», яка вивчає можливість запросити футболіста в Каталонію.

Жоау Феліш («Атлетіко»)

joao-felix-atletico11

Сенсаційний перехід з «Бенфіки» (несподіванка не сам трансфер, а ціна у 126 мільйонів євро за футболіста, який не провів і одного повного сезону на професійному дорослому рівні) поки не приносить «матрацникам» бажаних дивідендів. У португальця, який покликаний атакувати з глибини поки що усього 2 голи в 14 матчах Ла Ліги і стільки ж точних ударів в Лізі чемпіонів. Феліш, безсумнівно фантастично талановитий, проте поки що більше вражає дриблінгом, ніж командною взаємодією. Якщо не інтегрується, то цьогорічна перемога Golden Boy (найкращий молодий футболіст Європи) може стати останнім титулом в кар’єрі. Втім, португальцю щойно виповнилося лише 20 – і у нього є час аби виправдати слова президента «Атлетико» Енріке Сересо про те, що за два роки Феліш стане важливою частиною світового футболу.

Ерлінг Халанд («Зальцбург»)

er-haaalaaand

На молодіжному чемпіонаті світу (там де Україна стала переможцем) Норвегія навіть не вийшла з групи, проте Халанду й одного матчу вистачило, аби стати найкращим бомбардиром турніру. 9 (!) голів у ворота Гондурасу – рекорд фінальних частин на всіх вікових рівнях. Продовжив гольову феєрію 19-річний вікінг і на клубному рівні: 16 голів в 14 матчах чемпіонату Австрії та 8 голів в 6 матчах Ліги чемпіонів. Тобто, забиває центрфорвард частіше ніж 1 раз за поєдинок. Не дивно, що всю осінь його сватають в десяток клубів. Лише в грудні Ерлінг Халанд вже побував в Лейпцигу та Дортмунді, де зустрічався з представниками місцевих клубів німецької Бундесліги: спровокував «Мілан» на заяву про готовність платити 5,5 мільйонів євро зарплати на рік і почув від «Ювентуса» смішні цифри щодо трансферу за 30 мільйонів євро. Але найбільше шансів у Халанда опинитися в «Манчестер Юнайтед». АПЛ – це його стихія, а нинішній наставник «МЮ» Оле-Гунар Сульшер тренував норвежця ще в рідному «Мельде», коли гравцю було 17.

Схожі записи