За півроку до Олімпіади. Україна має 80 ліцензій

tokyo_2020_ukraine

З 24 липня по 9 серпня 2020 року в Токіо (Японія) відбудуться 32-і Літні Олімпійські Ігри. Традиційно українські спортсмени розраховують на нагороди, які би дозволили країні опинитися серед 20 найсильніших країн світу в медальному заліку. В першій десятці – навряд чи, а нижче 20-го чи 25-го місця – не хотілось би.

Наші здобутки

Хто ж буде представляти Україну в Японії? Наразі маємо вже вісім десятків ліцензій. І це не межа – багато кваліфікаційних турнірів будуть тривати аж до червня включно, тож список може поповнитися. З іншого боку, якщо ліцензія не іменна (а в більшості випадків це саме так), то остаточне рішення щодо конкретного прізвища ухвалюють тренери, національна федерація і НОК. Може навіть так статися, що наявну ліцензію не закриють (наприклад, через травму спортсмена, що її здобув і відсутності конкуренції та шансів на успіх всередині команди).

2020_olympics_img

Іменні ліцензії видаються дуже нечасто і як правило – титулованим спортсменам, які з якихось причин не змогли виступити на ліцензійних турнірах. Більшість же перепусток – анонімні. Тобто, представник країни виступив вдало на міжнародному турнірі, приніс країні путівку (це могло статися ще за два роки до початку Олімпіади), але не факт, що саме він поїде на головні змагання чотирьохліття. Це просто місце, закріплене за країною.

Оскільки такі заміни відбуваються не дуже часто, то в цьому тексті ми будемо оперувати конкретними прізвищами. Якщо не станеться чогось екстраординарного (травма, допінг-скандал, різка втрата фізичної форми), то в Токіо поїдуть саме ті, хто виборював це право.

Королева спорту

bekh_-_romanchuk-lic

В легкій атлетиці наразі найбільше здобутих ліцензій – 23. Причому абсолютна більшість з них – в жіночих змаганнях. Серед тих, хто виборював це право є як зірки світового рівня, які здатні боротися за олімпійські медалі, так і ті, для кого олімпійський девіз «головне не перемога, а участь», стане реальністю.

Серед перших – три стрибунки у висоту: Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Ірина Геращенко, стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук, а також наші бігунки на 400 та 800 метрів – Ганна Рижикова (вона бігає з перешкодами), Катерина Климюк Ольга Ляхова, Тетяна Мельник Наталія Прищепа. Перші чотири – основа естафетної команд 4х400 (Рижикова тимчасово змінить амплуа), де наша збірна входить до числа світових лідерів. Варто згадати також Ольгу Саладуху (потрійний стрибок) та Ірину Климець (метання молоту).

Решта жіночих ліцензій, як і усі чоловічі, припали на дисципліни, де головним козирем стане витривалість. Право на Олімпіаду протягом року завоювали марафонці Вікторія Хапіліна Ольга Скрипак та Олександр Сітковський, а також Інна Кашина та Іван Банзерук, які спеціалізуються на спортивній ходьбі.

В чому сила?

khotsyan

Традиційно потужним буде українське представництво в єдиноборствах. Так, у змаганнях з вільної боротьби в Токіо виступатимуть важковаговик Олександр Хоцянівський (до 125 кг), та дві жінки – Алла Черкасова і Оксана Лівач.

В греко-римській боротьбі одним з фаворитів у боротьбі за золоту буде Жан Беленюк (до 87 кг). Партнером по команді у нього буде Ленур Теміров (до 60 кг). А от ліцензії з боксу, дзюдо та карате (дебютант Олімпіади), де українці мають теж хороші шанси на медалі, поки не розігрувалися.

Водні види на виду

seredada

Веслування – ще одна надія України з точки зору виграних медалей. Нині у нас чи не найбільше за всю історію представництво (і теж в першу чергу за рахунок жінок). На байдарках і каное змагатимуться Анастасія Четверікова (одиночний екіпаж), а також чотири команди – дуети та четвірка. У жінок до Олімпійських ігор готуються Людмила Лузан, Марія Кічасова-Скорик, Марія Повх, Анастасія Тодорова, Інна Грищун та Людмила Кукліновська. У чоловіків – Юрій Вандюк та Едуард Шеметило. Також ліцензію у веслувальному слаломі має Вікторія Ус. Віримо, що цей список поповниться після розіграшу ліцензій в академічному веслуванні.

В інших водних видах в Токіо українські вболівальники зможуть вболівати за синхроністок – в артистичному плаванні виступить команда (8 дівчат – остаточний склад визначиться перед вильотом) та дует у складі Анастасії Савчук та Марти Федіни.

У стрибках у воду маємо таких ліцензіатів: Вікторія Кесарь та Олег Колодій в парних стрибках з 3-метрового трампліну, а також Софія Лискун (10-метрова платформа) і 14-річний вундеркінд Олексій Середа, який також стрибає з найбільшої висоти – 10 метрів.

У плаванні головна українська надія – Михайло Романчук (вільний стиль – 800 та 1500 метрів). На тих же дистанціях побачимо Сергія Фролова, у плаванні брасом – Микита Коптелов, а батерфляєм – Денис Кесіль. Дівчат поки немає.

Дві гімнастики, більше десяти гімнастів

varynska-lic

Олімпійські змагання з художньої гімнастики також не пройдуть без України. Христина Погранична та Влада Нікольченко будуть боротися за медалі в індивідуальному заліку, а крім них в Токіо поїдуть ще й члени команди (вона зазвичай складається з 5 осіб).

У спортивній гімнастиці побачимо на снарядах Діану Варинську і чоловічу збірну, де точно знайдеться місце для наших лідерів – Олега Верняєва, Ігоря Радивілова та Петра Пахнюка. Хто складе їм компанію (четвертий член команди і запасний) поки невідомо.

Хто ще?

bilodidid

Також станом на кінець 2019 року Україна гарантовано буде представлена в стрільбі з луку серед жінок (три місця в індивідуальній першості і команда), в кульовій стрільбі (серед фаворитів – Олег Омельчук, Павло Коростильов, Олександр Петрів та Олена Костевич), кінному спорті та велошосе (головні претенденти на місце в збірній – Марк Падун і Валерія Кононенко).

Нагадаємо, список не остаточний. У атлетів є ще як мінімум 5 місяців, щоб поповнити його. Віримо, що так воно й буде. Крім боксу, карате та дзюдо (Дарина Білодід), розраховуємо на теніс (Еліна Світоліна та інші), велотрек (Олена Старикова), фехтування (Ольга Харлан і чоловіча збірна шпажистів), академічне веслування, важка атлетика та інші.

Схожі записи