Тисячолітній палац майя знайшли у джунглях Мексики (ВІДЕО)

hram

На півострові Юкатан у Мексиці знайшли стародавній палац майя висотою 6 м, довжина – 55 м, ширина –15 м.

Таку знахідку розкопали у археологічній зоні Кулуба.

Також читайте: Археологи виявили 5000-річну пивоварню (ВІДЕО)

Судячи із будівельних матеріалів археологи визначили, що цей палац використовували в два історичних періоди. Перші камені заклали в період пізньої класики – 600-900 роки нашої ери. Після в період високої класики – 850-1050 роки нашої ери.

Фахівці продовжують вивчати палац, очищаючи його від рослинності. Уже видно, що добре збереглися сходи і підвальні приміщення.

Розташований він у 35 кілометрах на південний схід від муніципалітету Юкатан у Тізіміні, Кулуба – це археологічна зона, яка стабільно просувається у своїх дослідженнях та відновленні колишньої пишності.

Також читайте: Найглибшу точку на суші виявили в Антарктиді (ВІДЕО)

Майя — одна з цивілізацій Месоамерики, яка відома своєю розвиненою писемністю, вражаючими досягненнями в мистецтві, астрономії та архітектурі.

Цивілізація майя почала формуватися у докласичну добу (1999 до н. е. — 250 н. е.), досягла розквіту в класичний період (250—900) і продовжувала існувати в гірській Гватемалі та на Юкатані аж до прибуття конкістадорів.

Майя будували величні кам’яні міста, більшість з яких було залишено ще до прибуття європейців. Станом на початок 1980-х років археологами було відкрито близько 1000 городищ майя та 3000 селищ. Деякі городища, зокрема Паленке, Чичен-Іца та Ушмаль у Мексиці, Тікаль і Кіріґуа у Гватемалі, Копан у Гондурасі та Хоя-де-Серен у Сальвадорі включено до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Схожі записи