Під церквою у Бельгії знайшли стіну з людських кісток

ceke2

Археологи, що працюють у соборі Сент-Баво в Генті (Бельгія), виявили, що стіни повністю побудовані з людських кісток.

Зокрема, стіни створені в основному з стегон і гомілкових кісток дорослих. Простір між стінами заповнений черепами, багато з них розтрощені.

Також читайте: Тисячолітній палац майя знайшли у джунглях Мексики (ВІДЕО)

Вище цього рівня знайшли повні людські скелети.

ceke1

Роботи ці проводили під час підготовки до будівництва нового центру для відвідувачів у соборі. Кістки планують видалити.

Також читайте: Знайдені у «чорного» археолога артефакти викликали переполох

Археологи встановили, що самі кістки десь з другої половини 15 століття, тоді як самі стіни з них зробили у 17-18 століттях.

ceke3

Так під час розкопок навколо колишньої церкви святого Іоанна було знайдено споруду на висоті однієї з каплиць, побудовану з людського кісткового матеріалу. Це стосувалося дев’яти стін, які належали одній структурі.

Виникнення цих вузьких стін може бути пов’язане з фазою очищення частини кладовища. Могли бути різні причини: оновлення церкви або гостра нестача місця на кладовищі.

Для церкви св. Іоанна (собору Сент-Баво) відомі два періоди часткового очищення, а саме в першій половині 16 століття і після 1784 р. (Відмова від кладовища). Однак інші періоди не можуть бути виключені, оскільки письмового вихідного матеріалу, який повідомляє про це, практично не існує.

Лабораторні аналізи показали, що кістковий матеріал, з якого складаються дрібні кістки, в основному датується другою половиною 15 століття.

Також читайте: Більшість знарядь Бронзової доби виготовляли із метеоритів – вчені

Коли в минулому (частині) кладовище прибирали, люди іноді рятували кістки з очищених могил. Крім того, можна було зберегти або черепи, або довгі кістки.

Для тодішніх людей кістки були найважливішими частинами тіла, бо вірували у повне фізичне воскресіння.

Тому при розчищенні кладовища було неможливо просто викинути кістки. Ось чому іноді кам’яні будинки використовували для міських кладовищ, які будувались біля стіни церкви.

Схожі записи