На Сицилії знайшли 6000-річне вино

vino_4

Досі вважалось, що виноробство на Сицилії (Італія) зародилося між 1300 і 1100 роками до нашої ери. Однак нещодавно при розкопках у печері археологи виявили залишки вина, виготовленої орієнтовно 6 тисяч років тому.

Доісторичне вино знайшли спеціалісти з Університету Флориди у печері на схилі пагорба Монте Кроніо, розташованого на західному узбережжі острова. Дослідники побачили бронзовий кубок, в якому знаходилися сліди винної кислоти та натрієвих солей, сполуки, які зазвичай утворюються в винограді в процесі виготовлення вина. Встановити, який саме це сорт вина (біло чи червоне) не вдалось.

vino

Вік глечика оцінили приблизно в 6000 років, що зробило знахідку найдавнішим зразком вина, знайденим на території сучасної Італії. До цього найдавніші сліди виноробства в регіоні датувалися періодом близько 3000 років тому. Відповідні археологічні знахідки були зроблені на території Сардинії в 1990-х роках.

vino2

Натомість у світі найдавнішим виноробним регіоном вважається Вірменія, де також були виявлені сліди відповідних процесів, що датуються датами приблизно 6000 років тому.

Також читайте: Археологи виявили 5000-річну пивоварню (ВІДЕО)

Деякі ж експерти припускають, що виноробство зародилося ще раніше – у період неоліту, тобто приблизно 10 тисяч років тому.

Схожі записи