Хто стане зіркою футболу в 2020 році. Частина 1
Акредитовані УЄФА журналісти з різних країн взяли участь в опитуванні щодо найбільш перспективних футболістів, які протягом наступних 12 років змусять говорити про себе ЗМІ і витрачати кошти на трансфери конкурентів. За підсумками аналізу відповідей, офіційний сайт UEFA.com склав ТОП-50 майбутніх зірок. Очікується, що кожен з цих гравців зможе «вистрілити вже найближчим часом. Серед них є українець та два іноземці, що грають в Українській Прем’єр-лізі. Сьогодні – перша половина списку (не за рейтингом, а за англійською абеткою).
Ясін Адлі (Франція, «Бордо»)
19-річний центральний півзахисник рік тому пішов фактично на пониження – проміняв багатий «ПСЖ» на скромне «Бордо». Причина – бажання отримати більше ігрової практики. Це дало ефект – на південному заході Франції він уже зіграв 14 матчів з Лізі 1 і забив тричі.
Бленді Бафтіу (Косово, «Балкани»)
Ще один атакувальний півзахисник. На два роки старший за Адлі. Наразі в гонці бомбардирів місцевого чемпіонату він випереджає навіть форвардів, забивши 10 голів в 17 матчах. Це одне з пояснень лідерства «Балкан» в першості країни. Найближчим часом Бафтіу має дебютувати за національну збірну Косово.
Алесандро Бастоні (Італія, «Інтер»)
20-річний центральний захисник провів рік в оренді за «Парму», а влітку повернувся до рідної команди і закріпився в основному складі «Інтера». Ось-ось зіграє за першу команду Італії.
Майрон Боадю (Нідерланди, «АЗ Алкмаар»)
18-річний форвард народився в родині емігрантів з Гани. В першому ж своєму сезоні на дорослому рівні дивує результативністю. В чемпіонаті Нідерландів – 11 голів і 7 передач в 17 матчах, в єврокубках – 6+5 в 11 поєдинках, і навіть в дебютній грі за збірну Боадю забив гол.
Домагой Брадаріч (Хорватія, «Лілль»)
Технічний лівий захисник, який регулярно підключається до атак. Він проявив себе ще 2 роки тому в матчах за «Хайдук», а минулого літа перейшов в чемпіонат Франції за 6,5 мільйонів євро.
Едуардо Камавінга (Франція, «Ренн»)
Швидкий технічний півзахисник пробився до першої команди ще наприкінці минулого сезону в 16-річному віці. Поточний чемпіонат він розпочав вже як беззаперечний гравець основи і нині привернув увагу «Мілана» і «Реала».
Райан Шеркі (Франція, «Ліон»)
Наймолодший футболіст в списку УЄФА – форварду лише 16 років. ЗМІ називають його найбільш талановитим юніором країни після Кіліана Мбаппе. Тренер французької молодіжки Жан-Батіст Грегуар зазначає: «Шеркі робить те, чого від нього ніхто не чекає».
Джонатан Девід (Канада, «Гент»)
Один з двох найдорожчих активів бельгійського скромного клуба (інший – українець Роман Яремчук). 19-річний атакуючий хавбек забив 11 голів в 12 перших матчах за збірну Канади, а в чемпіонат Бельгії має 9 голів в 19 матчах. Два роки тому канадець безкоштовно перейшов до «Гента», а тепер він коштує 20 мільйонів євро.
Зураб Давіташвілі (Грузія, «Рубін»)
Син результативного форварда Суліко Давіташвілі (який всю кар’єру провів в чемпіонаті Грузії) на відміну від батька розпочав закордонний етап вже в юному віці. В РФПЛ 18-річний півзахисник вже провів 15 матчів, аби гол і отримав запрошення від національної збірної Грузії.
Додо (Бразилія, «Шахтар»)
Якщо 21-річний бразилець буде прогресувати так, як робив це останні півроку, то вже скоро в «Шахтарі» не будуть з сумом згадувати епоху Даріо Срни. Правий захисник два роки тому перейшов до українського клубу, проте заграв лише зараз, після оренди в Португалії, де він грав під керівництвом нинішнього тренера «гірників» Луїша Каштру.
Одсон Едуар (Франція, «Селтік»)
21-річний форвард грає в Шотландії. «Селтік» не пошкодував віддати 10,5 мільйонів євро за гравця дубля «ПСЖ» і тепер може добре заробити на кремезному, але при цьому надзвичайно швидкому гравцеві. На його рахунку 11 голів в 6 матчах за французьку молодіжку і 12+8 у 17 матчах шотландської Прем’єр-ліги.
Дімітріс Еманулідіс (Греція, «Панатінаікос»)
Цього сезону 19-річний правий вінгер грає в оренді за «Паніоніос» і має вкрай мало практики – 206 хвилин на полі. Втім, це не завадило греку забити вже три голи, один з яких – у ворота головного суперника «Олімпіакоса».
Фабіо Сілва (Португалія, «Порту»)
Син колишнього гравця збірної Португалії Жорже Сілви в серпні став наймолодшим дебютантом клубу в чемпіонаті (17 років і 22 дні). А в жовтні форвард оновив ще один клубний рекорд – в його віці за «Порту» ще ніхто не забивав.
Ансу Фаті (Іспанія, «Барселона»)
Отримавши шанс, завдяки одночасним травмам Мессі і Суареса, нащадок ганський емігрантів скористався ним на повну і тепер грає навіть коли лідери здорові. В грудні його гол допоміг «Барселоні» перемогти «Інтер» в Лізі чемпіонів. Таким чином Фаті став наймолодшим автором голу в історії Ліги чемпіонів (17 років і 40 днів).
Флорентіно Луїш (Португалія, «Бенфіка»)
Влітку «Бенфіка» продала свою головну юну зірку – Жоау Феліша – за шалені 126 мільйонів євро, але досить швидко підготувала нового гравця на продаж. 20-річний опорник вдома має прізвисько «Восьминіг» за те, що своїми «щупальцями» може «зв’язати» будь якого опонента і не дати йому пройти до карного майданчика з м’ячем.
Брайан Хіль (Іспанія, «Севілья»)
В квітні він став наймолодшим автором голу в історії «Севільї» в чемпіонаті Іспанії, а в листопаді – першим іспанцем, що народився в ХХІ столітті і відзначився в Лізі Європи.
Мейсон Грінвуд (Англія, «Манчестер Юнайтед»)
Нині в «МЮ» підростає ціле покоління молодих гравців, яке може повторити успіх «пташенят Фергюсона» 25-річної давнини (Бекгем, Скоулз, Гіггз, брати Невілл). Решфорд, Мактоміні, Туанзебе, Ван-Бісака, Далот, Деніел Джеймс… Але на їхньому фоні виділяється наймолодший з них – 18-річний форвард Мейсон Грінвуд, який вже став наймолодшим гравцем в історії «МЮ», який забив гол в єврокубках.
Різ Джеймс (Англія, «Челсі»)
Тут схожа історія – серед цілої низки молодих талантів, що вистрілили завдяки трансферній забороні (Маунт, Абрагам, Томорі, Гадсон-Одої) не можна не помітити правого захисника Різа Джеймса. Він дебютував восени в Лізі чемпіонів і відразу забив у ворота «Аякса», а в АПЛ має вже 10 матчів в активі і вважається найбільш технічним фланговим оборонцем в Лізі.
Бубакар Камара (Франція, «Марсель»)
20-річний центральний захисник вже другий сезон в основним в «Марселі». Вади з габаритами (зріст 178 см для центрбека сьогодні дуже небагато) повністю компенсує швидкістю на футбольним інтелектом при виборі позиції.
Лі Кан Ін (Корея, «Валенсія»)
Найбільш перспективний азіат в світовому футболі віком до 21 року. Вінгеру лише 18, а у вересні він вже отримав місце в основному складі клуба в Примері і став наймолодшим корейцем в Лізі чемпіонів.
Міхал Карбовнік (Польща, «Легія»)
Йому теж 18. Номінальний лівий захисник з легкістю може зіграти в центральній лінії, де в стилі Нголо Канте здатен «випалити» всю опорну зону. Експерти прогнозують, що Карбовнік ось-ось переїде в один з європейських грандів, встановивши новий трансферний рекорд в історії польського футболу.
Вадім Карпов (РФ, «ЦСКА»)
Дивне рішення від УЄФА. 17-річний Карпов в ТОП-50 при тому, що дебютував в Лізі Європи в матчі проти посереднього болгарського «Лудогорця», в якому «армійці» були знищені з рахунком 1:5. Для центрального захисника це навряд чи вдалий досвід.
Секу Кейта (Малі, «Зальцбург»)
Восени вся Європа говорила про супербомбардира австрійської команди – Халанда. Проте його 20-річний напарник по атаці, схоже, здатен безболісно замінити норвежця, який щойно переїхав в дортмундську «Боруссію». Кейта заробив 6+3 в 10 матчах австрійської Бундесліги.
Жюль Кунде (Франція, «Севілья»)
21-річний центральний захисник зробив собі ім’я в «Бордо», де блискуче роздавав дальні передачі на партнерів. Влітку він перейшов до «Севільї» і має в Ла Лізі регулярну ігрову практику.
Деян Кулусевскі (Швеція, «Аталанта»)
Дивовижно, але 19-річний вінгер прямо зараз приносить «Аталанті» 44 мільйони євро (три роки тому його купили за 165 тисяч) при тому, що провів за першу команду «синьо-чорних» лише 102 хвилини (3 матчі). Секрет в тому, що в цьому сезоні швед македонського походження успішно грає в оренді за «Парму» (4 голи + 7 передач в 17 матчах Серії А). Як наслідок – гравця купує «Ювентус», хоча до літа той дограватиме в «Пармі».