Все що треба знати про Олімпіаду в Токіо

tokyo-marathon

Олімпіада-2020 у Токіо – один з найбільш проблемних турнірів за всю історію сучасного олімпійського руху. Змагання через коронавірусну пандемію спочатку перенесли з 2020 на 2021 рік, а різні організації і пересічні японці неодноразово закликали до скасування Олімпійських ігор.

Зрештою, турнір, схоже таки відбудеться, проте через зростання темпів поширення COVID-19 у Японії Олімпіада аж ніяк не сприймається спортивним святом. Більшість змагань пройде без глядачів, а психологічні умови, у яких змагатимуться спортсмени, точно не додадуть видовищності турніру. Отже, що треба знати про Олімпіду в Токіо.

Основні події Олімпійських ігор

Офіційне відкриття Олімпіади-2020 відбудеться у п’ятницю, 23 липня. Початок церемонії – о 14:00 за київським часом. Але ще до цього в рамках змагань пройдуть кваліфікаційні матчі з футболу та софтболу.

Закриття Олімпіади – 8 серпня. Далі після невеликої паузи – з 24 серпня по вересня – пройдуть Паралімпійські ігри для спортсменів з інвалідністю.

Токіо приймає Олімпіаду вже вдруге

Право провести XXXII Літні Олімпійські ігри Токіо вибороло у 2013 році. Конкурентами під час головування членів МОК у японської столиці були іспанський Мадрид та турецький Стамбул.

Олімпіада-2020 мала відбутися влітку 2020 року, проте через пандемію змагання посунули на рік.

Це вже другі Літні Олімпійські ігри для Токіо. Перші відбулися у 1964 році. Крім того, Азія приймала ці престижні змагання ще двічі – у 1988 році Сеул (Південна Корея), а у 2008 році – Пекін (Китай).

Також двічі Японія приймала Зимові Олімпіади – у 1972 році Саппоро і у 1998 році – Нагано.

Скільки видів спорту на Олімпіаді в Токіо

nswitch-tokyo-2020-olympic-games-official-videogame-russkie-subtitry_4

Рахувати можна по-різному, оскільки деякі види спорту все ж більше подібні на окремі дисципліни, ніж на самостійні види. Якщо рахувати максимально загально, то у Японії спортсмени змагатимуться у 43 видах спорту.

Стрілецько-збройні види спорту: кульова стрільба, стендова стрільба, стрільба з луку, фехтування.

Водні види спорту: плавання (у тому числі – марафон на 10 км), стрибки у воду, синхронне плавання.

На воді: академічне веслування, веслування на байдарках та каное, каное-салом, серфінг, вітрильний спорт.

Командні ігрові види спорту: футбол, баскетбол (у тому числі – баскетбол 3х3), волейбол (також – пляжний волейбол), водне поло, хокей на траві, бейсбол (та його жіноча версія – софтбол), гандбол та регбі-7.

Єдиноборства: таеквондо, карате, дзюдо, бокс, вільна боротьба, греко-римська боротьба.

Легка атлетика (в тому числі – бігові дисципліни на різні дистанції, стрибки, метання та ходьба).

Велоспорт: велошосе, велотрек, маунтинбайк (а також – BMX-дисципліни).

Силові види спорту та багатоборства: важка атлетика, триатлон, сучасне п’ятиборства.

Гімнастичні види спорту: спортивна гімнастика, художня гімнастика, стрибки на батуті.

Ракеточні види спорту: теніс, настільний теніс, бадмінтон.

«Хіпстерські» види спорту: кінний спорт (три дисципліни – виїздка, конкур, триборство), гольф, скейтбординг, скелелазіння.

Серед новинок цієї Олімпіади – турніри з баскетболу 3 на 3, BMX-фристайлу, карате, скейтбордингу, серфінгу та скелелазіння. Після тривалої перерви повертаються до програми Ігор бейсбол та софтбол.

Скільки медалей розіграють на Олімпіаді в Токіо

Усього на Олімпійських іграх-2020 заплановано вручити 339 комплектів нагород. Втім, далеко не кожен з них буде класичним: золото, срібло бронза.

По-перше, у деяких видах (переважно єдиноборства) передбачено по два бронзові призери в кожній дисципліні чи ваговій категорії. По-друге, традиційно буває так, що золото чи срібло присуджують відразу двом учасникам, які показали однаковий результат. У цих випадках може бути дві золоті медалі (без срібла) або дві срібні (без вручення бронзи).

Учасники Олімпіади

olympic_ink

Усього на Іграх очікується присутність більше 11 тисяч спортсменів із 206 країн. Номінально країн визнаних МОК буде 204 з 206 наявних. Виняток – Північна Корея, яка офіційно відмовилася, пославшись на пандемію COVID-19, та Росія, якій через вибудувану в країні систему допінгу, заборонили брати участь під своїм прапором, гімном та іншими відзнаками. Спортсмени будуть офіційно називатися «атлети ОКР» (атлети олімпійського комітету РФ).

Також візьме участь збірна, складена з біженців. Вони будуть представляти не свої колишні держави (звідки втекли) і не ті, де їм надали прилисток. Це буде окрема команда, серед учасників якої біженці із Сирії, Афганістану, Південного Судану, Еритреї та кількох інших країн. Нині вони живуть по всьому світу – від Канади до Ізраїлю, від Кенії до Німеччини.

Хто фаворит медального заліку

На останніх шести літніх Олімпіадах п’ять разів найбільше золотих медалей вигравали спортсмени США. І лише раз – на рідних аренах у 2008 році – тріумфували представники Китаю (США стали другими).

Також серед збірних, які фінішували у топ-3 медального заліку були РФ, Німеччина та Велика Британія. Причому російські спортсмени постійно знижують показники: у 1996 та 200 роках програли лише американцям, у 2004 та 2008 роках були тільки третіми, а на останніх двох Олімпіадах програли вже і американцям, і китайцям, і британцям. До того ж, у 2016 році на п’ятки наступала Німеччина.

Цього разу збірна ОКР в кращому випадку буде серед топ-7, адже крім фаворитів значного успіху фахівці очікують від господарів – команди Японії. Найбільш ймовірним підсумковий медальний залік буде таким: США, Китай, Велика Британія, Японія, Німеччина, ОКР, Нідерланди, Франція, Австралія, Італія.

Вплив коронавірусу на Олімпіаду

tokyo_future

Перенесення Олімпійських ігор з 2020 на 2021 рік – лише частина впливу пандемії на Олімпіаду. Нещодавно МОК і Японія ухвалили рішення, що вона пройде без іноземних вболівальників. Взагалі без глядачів пройдуть церемонії відкриття та закриття Ігор. Виняток зроблять лише для VIP-персон і членів офіційних делегацій.

Що стосується безпосередньо змагань, то це питання досі обговорюється. Ймовірно, по кожному виступу з кожного виду спорту будуть запроваджені окремі правила, які обмежать кількість вболівальників на спортивних аренах.

Поки що навіть учасники Ігор тренуються у жорстких умовах – їх з олімпійського селища (у кожної команди окрема «бульбашка», яка мінімізує контакти) возять на спортивні споруди для тренувань відповідно до графіку, аби спортсмени однієї збірної не перетиналися з іншими атлетами. Потім – так само доставляють до місця проживання.

Наразі у Токіо запроваджено режим надзвичайної ситуації, який діятиме і після завершення Олімпіади – до 23 серпня.

Талісман Олімпіади в Токіо

5d35df1d8a258

Маскотом Олімпіади-2020 в Токіо стала вигадана істота на ім’я Мірайтова. Назва поєднує у собі два японські ієрогліфи, які означають «майбутнє» та вічність.

Мірайтова – людиноподібний персонаж з великими вухами і очима. Він вдягнений у біло-синю форму в клітинку.

Талісманом Паралімпійських ігор стане схожий персонаж на ім’я Сомейті. Він – у біло-червоних кольорах і своєю назвою нагадує про один із символів Японії – сорт сакури сомейсіно. Крім того, це співзвучно англійському словосполученню so mighty (достатньо могутній) і має надихати людей з інвалідністю не здаватися перед життєвими труднощами.

Схожі записи