Чемпіонат світу з хокею. Фаворити

sweden_ht

Матчем Фінляндії та Канади сьогодні, 10 травня, в Словаччині стартує 83-й чемпіонат світу з хокею. Фіни разом з чехами – 5-6 в рейтингах тоталізаторів, тоді як Канада – один з трьох найочікуваніших чемпіонів разом з командами Швеції та Росії. От вже на початку й побачимо, чи вгадали букмекери. А поки – можна зробити власні прогнози.

Схема турніру

7cf36ef016bd774b55b7a9249ad3c2d2

Нагадаємо, цього року в турнірі бере участь 16 найсильніших команд світу, розбиті на 2 групи. В групі А змагаються господарі чемпіонату – Словаччина – а також Канада, США, Фінляндія, Німеччина, Данія, Франція та Велика Британія. В групі В – Швеція, Чехія, Росія, Швейцарія, Норвегія, Латвія, Австрія та Італія.

Остання команда в кожній групі наступного сезону гратиме в другому дивізіоні, звідки до еліти вже пробилися Білорусь і Казахстан, які в 2020-му виступлять на чемпіонаті світу. По 4 найсильніші команди з кожної групи продовжать боротьбу за нагороди за системою плей-офф: чвертьфінали, півфінали, фінал. Вивчимо учасників, які мають найбільші шанси потрапити в другий раунд – ігри на виліт.

Німеччина (8-й рейтинг IIHF)

germaniceht

Найвище досягнення – двічі срібні призери чемпіонатів світу

Останні приводи для радості – срібло Олімпіади-2018

Зірки: Леон Драйзайтль з «Едмонтон Ойлерс» набрав 105 очок в НХЛ (50+55), а Домінік Кахун з «Чікаго Блекхокс» – втричі менше (13+24)

Втрати: От якби до них приєднався ще й Том Кюнхакль (4+8 в 44 матчах) – у німців була би чудова трійка в атаку. Але форвард «Нью-Йорк Айлендерс» не відгукнувся на заклик збірної. В цей же список заносимо голкіперів «Колорадо Евеланш» Філіпа Грюбауера і ще одного гравця «Айлендерс» Томаса Грайса. Перший досі грає а плей-офф НХЛ, а другий, як і його одноклубник, проігнорував збірну.

На що чекати: Срібло Олімпіади – вершина збірної, але повторити сходження буде неможливо. Причини – кадрові втрати. І мова не лише про гравців. Тренер тієї команди, екс-зірка НХЛ (майже 1000 матчів у складі «Сан-Хосе Шаркс» та «Бостон Брюінз» Марко Штурм повернувся з батьківщини в Америку аби тренувати. Зусиль одного лише Драйзайтля може не вистачити навіть для виходу в 1/4 фіналу. Господарі і збірна Данії готові випхати німців з верхньої четвірки в групі.

Швейцарія (7)

swiss-ht

Найвище досягнення – тричі срібні призери чемпіонатів світу

Останні приводи для радості – срібло ЧС-2018

Зірки: Нік Хішир – перший в історії Швейцарії хокеїст, якого вибрали першим на драфті НХЛ. В дебютному сезоні за «Нью-Джерсі Девілс» 20-річний форвард зібрав «врожай» 20+32, але в поточному статистика дещо погіршилася (17+30). Втім, слід зауважити, що швейцарець зіграв на 13 матчів менше.

Роман Йосі за «Нешвілл Предаторс» видав чудовий сезон (17+43) і створить разом з одноклубником Янніком Вебером (2+6) основну пару захисників збірної. Третій швейцарець «Нешвіла» Кевін Фіала (10+22) зіграє в атаці.

Втрати: Головна зірка збірної Швейцарії – Тімо Майєр (33+43) – зараз в складі «Сан-Хосе Шаркс» продовжує боротьбу за Кубок Стенлі. В іншому півфіналі плей-офф НХЛ грає «Кароліна Харрікейнз», яка не відпускає Ніно Нідеррайтера (23+30).

Крім того в заявці збірної на турнір відсутні також захисники Дін Кукан з «Коламбус Блу Джекетс» та Мірко Мюллер з «Нью-Джерсі Девілз», а також форварди Деніс Мальгін («Флоріда Пантерс») і Свен Андрієтто («Колорадо Евеланш»).

На що чекати: Повторення головної сенсації минулого чемпіонату від Швейцарії чекати не варто. Втім, команда має без проблем вийти в плей-офф з третього чи четвертого місця. А там, враховуючи, що група В слабша і головне – не потрапити на Канаду, можна боротися за півфінал.

Чехія (6)

czech_ht

Найвище досягнення – шестиразові чемпіони світу

Останні приводи для радості – чемпіонство 2010 року, бронзові медалі 2011 та 2012 років

Зірки: Якуб Врана («Вашингтон Кепіталз») – головний чеський бомбардир НХЛ з тих, хто приїхав до збірної (24+23). Дует з «Філадельфії Флайєрс»: форвард Якуб Ворачек (20+46) і захисник Радко Гудас (4+16). Ще один захисник – Філіп Хронек з «Детройт Ред Вінгз» грав в НХЛ в сезоні мало, але результативно, як для оборонця (5+18).

Втрати: Чехам не пощастило з тим, які команди вийшли до фіналів конференцій плей-офф НХЛ. Найрезультативніші чеські бомбардири досі потрібні своїм клубам. Давід Пастрнак (44+48) та Давід Крейчі (24+59) тягнуть до фіналу «Бостон Брюінз», а Томас Гертль (44+44) – «Сан-Хосе Шаркс». Також «Кароліна» не відпускає голкіпера Петра Мразека.

На що чекати: Якщо Пастрнак, Крейчі та Гертль встигнуть приїхати до початку чвертьфіналів (а чехи тримають кілька місць в заявці вільними), то команда з середняка миттєво перетвориться на одного з фаворитів. А поки що збірній потрібно не пропустити на третє місце в групі Швейцарію – бо вже в першому раунді плей-офф доведеться грати проти Канади.

Фінляндія (5)

finland_ht

Найвище досягнення – двічі чемпіони світу

Останні приводи для радості – золото 2011 року, срібло 2014 і 2016 років

Зірки: Хенрі Йокіхарью з «Чікаго Блекхокс» у свої 19 років буде головною дійовою особою у складі Фінляндії. Як так вийшло? Відповідь – в наступному абзаці.

Втрати: В НХЛ в поточному сезоні зіграло близько півсотні фінів, більшість з яких – на ведучих ролях в своїх командах. Але в ростері збірної на чемпіонат світу – тільки два прізвища: Йокіхарью та Юхо Ламмікко з «Флориди Пантерс».

Збірній Фінляндії доведеться грати без голкіперів Пеккі Рінне («Нешвіл»), Туукі Раска («Бостон») і Мікко Коскінена («Едмонтон). В захисті не буде зіркової пари з «Даллас Старс» Міро Хейсканена (14+23) та Еси Лінделла (12+24), а також Расмуса Рістолайнена з «Баффало» (5+38) і Самі Ватанена з «Нью-Джерсі Девілз» (4+13). А на атаку фінів доведеться дивитися, лише мріючи про такі супертрійки: Рантанен («Колорадо») – Барков («Флоріда») – Лайне («Вінніпег») – 105+146 на трьох або Гранлунд («Міннесота») – Філіппула («Айлендерс») – Капанен («Торонто») – 53+77 на трьох.

Більше того – фіни не лишили вільних місць в заявці, які можна було б віддати трійці з «Кароліни», що продовжують поки боротьбу за Кубок Стенлі: Терявяйнен – Ахо – Мяєналанен (65+121 на трьох).

На що чекати: Список вище можна продовжувати ще довго. Але головний висновок і так очевидний – склад збірної найслабший за останні десятиліття. В 1955 році Суомі останній раз в історії не потрапила до вісімки найсильніших. Якщо Словаччина і Німеччина будуть сконцентрованими, а США не почне клеїти дурня, то антирекорд 64-річної давності може повторитися.

США (4)

usa_ht

Найвище досягнення – дворазові чемпіони світу (1933, 1960)

Останні приводи для радості – бронзові медалі 2018 року

Зірки: Американцям вдалося зібрати найкращу атаку – зокрема обидвох хокеїстів, які набрали в поточному сезоні більше 100 очок. Патрік Кейн з «Чікаго» (44+66) та Джонні Годро з «Калгарі Флеймз »(36+64) і Джек Айхель з «Баффало» (28+54) – потенційно найсильніша трійка нападу на чемпіонаті світу.

Втрати: Більше проблем в захисті. Для справжнього дрім-тім не вистачає кращих асистентів НХЛ – Джона Карлсона з «Вашингтона» (13+62), Кейта Яндла з «Флориди» (9+53) та Торі Круга з «Бостона» (7+54). А другу ланку нападу можна було би скласти з таких хокеїстів, як Блейк Вілер («Вінніпег»), Філ Кессел («Піттсбург») та Метью Ткачук («Калгарі»). У кожного з них – не менше 80 набраних очок за сезон.

На що чекати: Нинішній склад – чи не найсильніший для США на чемпіонатах світу в цьому столітті. Якщо американці з такими гравцями не вийдуть до півфіналу – це буде провал.

Росія (3)

russia_ht

Найвище досягнення – п’ятиразові чемпіони світу (1933, 1960)

Останні приводи для радості – золото 2014 року, бронза 2017 року

Зірки: Нікіта Кучеров («Тампа»), Євген Кузнецов («Вашингтон»), Олександр Овєчкін («Вашингтон») – головна надія збірної в атаці. Перший – кращий бомбардир НХЛ в сезоні (41+89), а Кузнецов набрав навіть більше очок, ніж інша суперзріка і тезка – Євген Малкін (22+56 проти 22+53). Малкін, який нині грає за «Піттсбург», теж в складі. Як і Ілля Ковальчук з «Лос-Анджелес Кінгз». На місці і Євген Дадонов з «Флориди» (28+42). Є на кого спертися і в обороні: Дмитро Орлов «Вашингтон» і Михайло Сергачов «Тампа» роздали за сезон по три десятки гольових передач і складуть першу ланку захисту збірної.

Втрати: Для повного щастя команді Росії не вистачає чотирьох виконавців: кращого голкіпера НХЛ Сергія Бобровського з «Коламбуса», його одноклубника – форварда Артемія Панаріна (33+65) нападника Олександра Радулова («Даллас» – 34+48) та Володимира Тарасенка, який ще грає за «Сент-Луїс» в плей-офф (38+35).

На що чекати: На вихід до фіналу, якщо тренерам вдасться зліпити з зірок єдиний колектив. Останні офіційні матчі команди на початку травня залишили немало питань. З одного боку – впевнена перемога над чехами, а з іншого – поразка від слабкої Фінляндії. Експерти часто називають команду не колективом, а збірною зірок НХЛ.

Швеція (2)

swedn_main

Найвище досягнення – одинадцятиразові чемпіони світу

Останні приводи для радості – золото 2017 та 2018 років

Зірки: Головний козир «Тре Крунур» – захист, який цементують голкіпер Хенрік Люндквіст з «Нью-Йорк Рейнджерс» та оборонці Ерік Густафссон з «Чікаго» (17+43), Маттіас Екхольм з «Нешвілл» (8+38) та дворазовий чемпіон світу Олівер Екман-Ларссон з «Арізони» (14+30). Головними персонажами в атаці стали Еліас Ліндхольм з «Калгарі» (28+52) та Еліас Петтерссон з «Ванкувера» (28+36).

Втрати: Десяток шведів ще продовжують боротьбу за Кубок Стенлі, проте відсутність більшості з них – не проблема для збірної. Можна пошкодувати лише про захисника Еріка Карлссона з «Сан-Хосе», який через проблеми зі здоров’ям пропустив третину сезону, але при цьому вже набрав 3+54 за системою гол+пас.

А от тих, хто вже у відпустці, але відмовилися приїздити в збірну – немало. Можна сказати, навіть занадто багато. Серед «дезертирів» – воротар Маркстрем з «Ванкувера», захисники Джон Клінгберг з «Далласа» та Віктор Хедман з «Тампи», у яких ідентичні показники 12+42.

Але найбільші проблеми – в атаці. Шведам може вилізти боком відсутність Габріеля Ландескуга з «Колорадо» (37+46), Нікласа Бекстрема з «Вашингтона» (27+55) та Міки Зібанеджада з «Нью-Йорк Рейнджерс» (30+44).

На що чекати: Якщо у тебе є понад 100 хокеїстів, які виступають в НХЛ – ти можеш привезти на чемпіонат світу 2-3 повноцінних склади, які будуть боротися за нагороди. Команда мінімально змінилася за рік – в складі 15 діючих чемпіонів світу і той самий головний тренер, що приводив шведів до двох поспіль титулів. Отже, є всі шанси на третій титул.

Канада (1)

canada_ht

Найвище досягнення – найуспішніша в історії хокею збірна (26 перемог на чемпіонатах світу)

Останні приводи для радості – золоті нагороди ЧС в 2015 та 2016 роках

Зірки: Метт Мюррей з «Піттсбурга» – дворазовий володар Кубка Стенлі і в 2019 році в НХЛ демонструє надзвичайні цифри: 93 % відбитих кидків. Можливо – форвард Марк Стоун, який за «Лас-Вегас» набрав в сезоні 39+46. Це, мабуть, все. Ця збірна сильна командою, але фактично не має зірок.

Втрати: Ніхто з ТОП-10 бомбардирів сезону НХЛ з канадським паспортом не приїхав до збірної. Конор МакДевід з «Едмнтона», Бред Маршан з «Бостона», Натан МакКіннон з «Колорадо», Сідні Кросбі з «Піттсбурга», Стівен Стемкос з «Тампи», Мітчелл Марнер з «Торонто»… Кожен з них набрав за сезон 100+ очок за системою гол+пас, але в Словаччині вони не зіграють. А Джон Таварес («Торонто», 49+44) вже готовий був вирушати на чемпіонат, але отримав травму.

Відсутні в заявці і найсильніщі канадські захисники: Марк Джиордано з «Калгарі» (17+59) і Тайсон Баррі з «Колорадо» (15+52).

На що чекати: Не факт, що команда навіть вийде в фінал. Перемога в групі, може, нікуди й не втече від «кленових листків», але в плей-офф буде непросто. На турнірі є команди з більш зірковими хокеїстами в складі.

Схожі записи