Збірна України на чемпіонаті світу. Починаємо!

main_hockey

Сьогодні, 28 квітня, в Таллінні (Естонія) стартує чемпіонат світу з хокею серед команд третього ешелону. Там виступатиме й збірна України, яка зіграє за тиждень 5 матчів.

Від Канади до Кувейту

championshipmap

У більшості видів спорту чемпіонати світу – з’їзд найсильніших команд, які розігрують чемпіонство. Але в хокеї, де такі турніри відбуваються щороку, система дещо інша. Всі існуючі збірні розподілені на сім груп за рейтингом: Світовий дивізіон, Дивізіон 1А, Дивізіон 1В, Дивізіон 2А, Дивізіон 2В, Дивізіон 3 та Дивізіон 3 (кваліфікаційний).

В світовій еліті грають 16 найсильніших команд: Канада, Швеція, Фінляндія, США, Чехія та інші. В інших шести дивізіонах – по 6 учасників. Переможець кожної групи наступного року виступає рівнем вище, а той, хто посідає останнє місце – вилітає в нижчий дивізіон. Звісно, крім останньої ліги, звідки вилітати нема куди. Там грають такі екзотичні для зимових видів спорту збірні, як Гонконг, Об’єднані Арабські Емірати, Таїланд, Кувейт, Киргизстан і найслабша хокейна збірна Європи – Боснія та Герцеговина.

Рівень України

romania_ukraine

Українські хокеїсти виступають нині в Дивізіоні 1В – третьому за рівнем, де зібрані команди, що умовно посідають в світовому рейтингу місця з 23-го по 28-е. Крім України тут змагатимуться збірні Японії, Польщі, Естонії, Румунії та Нідерландів. Ці шість збірних з 28 квітня по 4 травня зіграють в одно коло кожна з кожною, аби розподілити місця в турнірній таблиці. Хто стане чемпіоном – в 2020 році гратиме в Дивізіоні 1А. Там зараз суперники сильніші – зокрема Білорусь, Казахстан і Словенія. А от остання команда зі рк змагатиметься в групі 2А разом з такими не хокейними збірними, як Австралія, Ізраїль чи Іспанія.

Розклад матчів збірної України

28 квітня. 13:00. Україна – Японія

29 квітня. 16:30. Україна – Польща

1 травня. 13:00. Україна – Нідерланди

2 травня. 16:30. Україна – Румунія

4 травня. 20:00. Україна – Естонія

Головні фаворити – не українці. Минулого року наша команда, в компанії майже тих самих команд посіла лише 4-е місце, обігравши лише хокеїстів Румунії (3:0). Натомість збірна України поступилася найслабшій команді змагань – Хорватії (2:4) і була знищена японцями (1:7). Єдина світла пляма – гра на рівних проти майбутнього переможця групи – команди Литви. На рідному майданчику литовці лише в овертаймі з рахунком 5:4 здолали підопічних Олександра Савицького.

ukraine2018

Швидше за все цього року доля збірної України буде визначена вже після перших двох турів, в яких наші хокеїсти зіграють проти головних фаворитів: Японії та Польщі. Минулого сезону поляки посіли останнє місце в Дивізіоні 1А і понизилися в класі, але горять бажанням повернутися. Нелегким суперником буде й Естонія. В 2018 році естонці лише за різницею закинутих і пропущених шайб поступилися Японії, набравши однакову з азіатами кількість очок. На домашніх льодових майданчиках у балтійців є всі шанси виступити краще.

Хто за Україну?

Сьогодні в збірній інший тренер – Андрій Срюбко. Та й склад команди значно оновився: до Естонії вирушило відразу 10 хокеїстів, які ще жодного разу не виступали на чемпіонатах світу серед дорослих. Це майже половина (!) команди. Враховуючи, що чемпіонати в хокеї відбуваються щороку – це унікальна ситуація.

Дебютують на чемпіонаті світу в синьо-жовтих светрах Артур Оганджанян, Ігор Мережко, Філіп Пангелов-Юлдашев, Андрій Григор’єв, Вадим Мазур, Дмитро Даниленко, Олександр Пересунько, Микита Коваленко, Олег Задоєнко та Володимир Чердак.

ogandzhanyan

Усього ж 22 члени команди представляють чотири українські клуби (найбільше – 5 – зі складу чемпіону ХК «Донбас»), різні ліги США та Канади (4 хокеїсти), клуби Румунії (3), Словаччини (2), Польщі (2) та Росії (1).

roster

Як було раніше

Третій за рейтингом дивізіон для українського хокею – об’єктивна реальність. Збірна України вища за класом, ніж голландці, румуни чи хорвати, не кажучи вже про інші команди з нижчих дивізіонів. Разом з тим за нинішніх умов вихід до Дивізіону 1А буде справжнім подвигом. Та й грати в другому за рівнем чемпіонаті з командами Білорусі чи Італії зараз українці не готові. Але так було не завжди.

history_ukraine

Вершина в історії збірної України з хокею припала на зміну тисячоліть. В 90-х наша команда скниліла в третьому дивізіоні і щороку пропускала вище одного суперника. В 1993 – Латвію (програш в фіналі 0:2), в 1994 – Словаччину (в очному двобої булла нічия 2:2), в 1995 – Білорусь (поразка у вирішальній грі 1:3), в 1996 – Казахстан (лише за різницею закинутих та пропущених шайб). Нарешті в 1997 році, коли для виходу в Дивізіон В (другий за рівнем) можна було навіть посісти третє місце, українці виграли турнір. А далі команда експресом промчала в еліту світового хокею, здобувши 7 перемог в 7 матчах на чемпіонаті світу-1998 в другому дивізіоні.

Наступні 9 років збірна України грала з найсильнішими командами, а в 2002 році продемонструвала найвищі результати в історії: 9-е місце на чемпіонаті світу (позаду лишилися Швейцарія, Австрія, Латвія та інші) і 10-й рядок на Олімпійських іграх (позаду – Швейцарія, Словаччина, Франція, Австрія).

ukraine2002

В 2007 році українці вилетіли з елітного дивізіону, а після п’яти невдалих спроб повернутися, опустилися ще нижче. Останні сім років команда балансує між другим і третім дивізіонами – в пасиві три вильоти і два підйоми.

Рекордсмени

Найбільше матчів у складі збірної України на чемпіонатах світу провели Василь Бобровников (89), Вадим Шахрайчук (80), Віталій Литовченко (76), Роман Сальников (75), Валентин Олецький (73), Сергій Климентьєв (72) та Юрій Гунько (72). З учасників ЧС-2019 найбільше матчів в синьо-жовтому светрі зіграв 35-річний форвард Андрій Михнов (50). Це 14-й результат в історії збірної.

mihnov

Він же й найкращий діючий бомбардир збірної (17 голів). Це майже вдвічі менше, ніж у лідерів: Вадима Шахрайчука та Раміля Юлдашева (по 31 шайбі). Причому Юлдашев (до речі, батько захисника нинішньої збірної) забив 31 раз лише в 17 (!) матчах. Це був початок 90-х, коли збірна Україна грала з хокейними «карликами» і громила Ізраїль, Південну і Північну Кореї та Югославію з двозначними рахунками. Особливо запам’ятався форвард командам Бельгії (2:37 на чемпіонаті-1993) і Болгарії (0:31 на чемпіонаті-1994), яким Юлдашев забив 6 та 7 шайб відповідно.

Схожі записи