Майбутні олімпійці вирушають до Швейцарії

ski_mount_2020

З 9 по 22 січня в Лозанні (Швейцарія) пройдуть треті за ліком зимові юнацькі Олімпійські ігри. Це змагання для найкращих молодих атлетів світу. Збірна України теж бере участь в турнірі і визначилася зі складом команди.

З чого починалося

innsbruck2012

Вперше юнацька Олімпіада відбулася в 2010 році в Сінгапурі. Але це були літні Ігри. Зимові дебютували за два роки – в 2012-му в Інсбруку (Австрія). В 2016 році місцем проведення став норвезький Ліллехаммер, а тепер – Швейцарія. Говорити про одну Лозанну не зовсім коректно, адже безпосередньо в олімпійській столиці відбудуться лише змагання з шорт-треку, фігурного катання і хокейний фінал.

Містечко Ле Брассус стане домівкою для лижників, в Лезені будуть змагатися екстрімали (фрістайл та сноуборд), на альпійських курортах Ле Дьяблере та Віллар-сюр-Оллон – гірськолижники. Місто Шампері прийматиме шанувальників керлінгу, а Санкт-Морітц, який двічі був господарем дорослих Олімпіад (1928 та 1948 роки) організовує змагання з ковзанярського спорту, а також саночних видів – бобслею, скелетону, саней.

Довелося навіть проситися до сусідньої Франції. Там у прикордонному Преманоні будуть змагатися біатлоністи, стрибуни з трампліна та двоєборці.

Спортивне різномаїття

ski-alpinisme

Юнацька Олімпіада має вікові обмеження – змагатися можуть спортсмени віком з 14 до 18 років. Програма максимально наближена до дорослих Олімпійських ігор. Скажімо в Лозанні будуть представлені усі 15 видів, які були присутні в 2018 році в Пйончхані. Більше того – для дітей додали ще й 16-й – скі-альпінізм. Це такий комплекс з кількох форматів пересування. Учасникам потрібно пройти гірський маршрут включно з підйомами на лижах, підйомами пішки і спуском як підготовленими трасами, так і по бездоріжжю (фрирайд).

Щоправда кількість комплектів нагород для юних атлетів буде значно меншою: 83 проти 102 для дорослих два роки тому. Основні втрати – в ковзанярському спорті (7 дитячих дисциплін проти 14 дорослих) лижних перегонах (6 проти 12), біатлоні (5 проти 11) і шорт-треку (5 проти 8). Натомість більше медалей для підлітків передбачено в санному спорті (крім одиночок та двійок тут буде ще й фіксований дует: хлопець+дівчина) та, як не дивно, хокеї. Крім традиційних видів (турнір хлопчиків і дівчат), в Лозанні будуть ще й змагання формату 3х3 для обох статей.

Рахуємо медалі

nazarova_nikitin

На першій зимовій юнацькій Олімпіаді в 2012 році збірна України здобула лише одну нагороду – срібло в танцях на льоду виборов дует Олександра Назарова та Максим Нікітін. В 2015-му вони стали бронзовими призерами юніорського чемпіонату світу, в 2017-му перемогли на Універсіаді, а два роки назад взяли участь в дорослій Олімпіаді. В Пйончхані українська пара фінішувала лише на 21-му місці.

Ще дві срібні медалі здобули фігурист Ярослав Паніот та Марія Долгополова у змаганнях з шорт-треку. Але ці нагороди були здобуті в складах інтернаціональних збірних, де серед членів команд – спортсмени з різних країн (таке практикується на юнацьких Олімпіадах).

В 2012 році в медальному заліку перемогла Німеччина (8 золотих нагород). Другими стали китайці (7 переможців). По шість медалей найвищого ґатунку вибороли спортсмени Австрії та Південної Кореї.

dmytrenko2016

За 4 роки в Ліллехаммері Україна знову задовольнилася однією нагородою, але тепер це вже було золото. Чемпіонкою юнацької Олімпіади-2016 стала біатлоністка Христина Дмитренко. Вона зупинилася за крок від медалі в спринті, фінішувавши четвертою, але в гонці переслідування відіграла майже пів хвилини фори і перемогла. На дорослому рівні 20-річна спортсменка поки що себе не проявила.

Крім того, двоє українців зробили свій внесок в здобуття нагород інтернаціональними збірними В бронзовій змішаній четвірці зі сноубордингу була Дарина Кириченко, а в срібній команді з фігурного катання – Іван Шмуратко.

Командну першість між собою розіграли збірні США та Південної Кореї. У обох країн на фініші виявилося по 10 золотих медалей. За рахунок більшої кількості срібла (6 проти 3) очолили список американці. Решта команд відстали на 3 і більше перемог.

Нова збірна України

Цього разу до Швейцарії вирушає 39 спортсменів з України. Вони будуть змагатися в 12 з 16 видів спорту. Не буде за кого вболівати українцям лише в турнірах з керлінгу, скі-альпінізму, бобслеї та ковзанярського спорту.

nesterova_-_darens

У фігурному катанні будуть боротися за нагороди киянин Андрій Кокура в одиночних виступах, пара з Дніпра Софія Нестерова і Артем Даренський, а також танцювальний дует з Харкова Анна Чернявська / Олег Муратов.

Заїзди з шорт-треку відбудуться за участі харків’ян Тетяни Зарванської та Данила Федоренка. Їхні дистанції – 500 м, 1000 м та змішана парна естафета.

В справжньому хокеї Україна не представлена, проте у нас будуть учасники «кольорових» команд 3х3. Справа в тому, що мононаціональні збірні на турнірі не передбачені. Натомість організатори зліпили по 8 команд для хлопців і дівчат. В кожній – по 2 голкіпери та 11 польових гравців. Поліна Любинець з Дніпра зіграє за «помаранчевих» (разом з нею в команді хокеїстки з Китаю, Нідерландів, Норвегії, Італії, Австралії, Кореї, Японії, Іспанії, Угорщини, Австрії, РФ та Казахстану). Денис Пасько з Дніпра та Володимир Трошкін з Києва потрапили в різні команди – «червону» і «зелену» відповідно. Там також «коктейль» з громадян різних країн – від Сербії і Люксембургу до Тайваню і Гонконгу.

luge2020

Потужна команда України в санному спорті. Одиночки – Юліана Туницька (Тернопіль) та Олег-Роман Пилипів (Львів); у двомісних санях поїдуть Надія Антонюк та Олександра Мох (Львів) ту львівсько-тернопільський дует Вадим Микиєвич – Богдан Бабура.

lancia

Честь українського скелетону спробує відстояти Лансія Дмитрієва з Дніпра. Також по одному представнику маємо в сноубордінгу (Іван Мальований з Києва) та фристайлі (Орест Коваленко з Рівного).

Гірськолижний спорт: Катерина Шепіленко (Львів) та Тарас Філяк (Івано-Франківськ). Кожен з них виступить в чотирьох видах програми: комбінація, супергігант, слалом-гігант та слалом.

Лижне двоборство – це два спортсмени з Тернополя. Андрій Пилипчук та Валентин Ящук виступатимуть в індивідуальних та командних змаганнях.

Стрибки на лижах з трампліну представлені в збірній чотирма учасниками Олімпіади: Віталіна Герасим’юк і Тетяна Пилипчук з Тернополя та Антон Корчук і Юрій Янюк з Івано-Франківська. У них також передбачена повна програма виступів: індивідуальний та командний залік.

Якщо гірські види – то переважно західна Україна, то рівнина – справа для сіверян. В команді з лижних гонок до Швейцарії вирушають Анастасія Компанієць та Анастасія Нікон з Сум і Володимир Аксюта та Олександр Лісогор з Чернігова.

skryabina

Найбільше представництво України – в біатлоні. Відразу 8 наших спортсменів будуть боротися за медалі в індивідуальних гонках та естафетах. Це кияни Вікторія Жуковська, Дарина Скрябіна та Сергій Кришталь, харків’янин Степан Кінаш, чернігівці Ганна Скрипко та Марк Козак, Тетяна Продан з Сум та Віталій Мандзин з Тернополя.

Схожі записи