Найбільш впливові люди у футболі. Мессі лише 7-й. Хто вище?

main_nasser_al-khelaifi

Авторитетне французьке видання France Football, яке щороку визначає найкращого футболіста світу, вручаючи йому найбільш престижну індивідуальну нагороду – «Золотий м’яч», вирішило вийти за межі футбольного поля. Експерти журналу проаналізували всі сфери сучасного футболу і визначили тих, хто найбільше змінює гру мільйонів, маючи для цього потужні важелі впливу. Отже, хто найбільш впливові люди у футболі?

10. Швейцарське правосуддя

cas

У Лозанні знаходиться штаб-квартира Спортивного арбітражного суду (CAS) – вищої міжнародної інстанції у світі спорту. Зокрема, тут вирішуються суперечки на усіх футбольних рівнях – від невиїзду київського «Динамо» до Маріуполя і заборгованості з зарплати перед гравцями будь-якого професійного дивізіону до корупційних скандалів на олімпі світового футболу. Найбільш яскрава справа останніх років – відсторонення екс-президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозефа Блаттера від будь-якої футбольної діяльності терміном на шість років.

9. Меган Рапіно

megan_rapinoe

Віцекапітан жіночої збірної США, двічі чемпіонка світу (2015 та 2019), чемпіонка Олімпійських ігор (2012), найкраща футболістка світу за версією ФІФА (2019) та France Football (2019). Але тут вона не лише через спортивні результати. Меган Рапіно не боїться критикувати ФІФА через несправедливі призові та зарплати для жінок-футболісток і відсутність організаційної підтримки (фінал чемпіонату світу призначили на той самий день, коли й чоловічі фінали Копа Америка та Кубку КОНКАКАФ – чемпіонату Південної Америки та Північної Америки відповідно. До неї дослуховуються: ФІФА вже ухвалило рішення про збільшення призових для футболісток. Також Рапіно активно захищає права сексуальних меншин.

8. Флорентіно Перес

florentino-perez

Вже майже 11 років президент мадридського «Реала» очолює клуб ( до того було ще 6 на початку 2000-х). Більший досвід президентства у найбільш титулованому клубі світу – лише у легендарного Сантьяго Бернабеу. За період керівництва Флорентіна Переса «вершкові» 6 разів вигравали Лігу чемпіонів (в тому числі – тричі поспіль у 2016-2018 рр.) і стільки ж разів ставали чемпіонами Іспанії. У 2017 році іспанське видання Forbes назвало Переса найбільш ефективним керівником у країні. А ще важливо, що він уміє визнавати власні помилки і виправляти їх. Приклад з поверненням на посаду тренера Зінедіна Зідана – яскраве тому підтвердження.

7. Ліонель Мессі

messi-al

Шестиразовий володар «Золотого м’яча», 4-разовий володар Кубку чемпіонів та 10-разовий чемпіон Іспанії… Втім, за межами «Барселони» та збірної Аргентини (там він – король) вплив найкращого футболіста сучасності малопомітний. Схоже, саме через це France Football відвів гравцеві місце за межами ТОП-5.

6. Андреа Аньєллі

andrea-agnelli

Президент «Ювентуса» – голова Асоціації європейських клубів і рупор організації у боротьбі зі спробами УЄФА монополізувати владу в європейському футболі. Він не раз погрожував функціонерам створенням окремого турніру, в якому будуть грати найсильніші та найбагатші, вибиваючи тим самим додаткові преференції для клубів у єврокубках. Також Аньєллі вимагав (і добився свого) якомога швидшого запуску системи VAR (відеоаналіз суддями спірних епізодів) на матчах євро кубків. А ще – збудував новий стадіон для «Ювентуса».

За 10 років влади у «Ювентусі» він створив з «б’янко-нері» непереможну в Серії А команду. На той час «стара синьйора» оговтувалася від дискваліфікації внаслідок Моджигейта, не так давно повернулася до елітного дивізіону після дискваліфікації та ганебного пониження у класі і двічі поспіль (2010 та 2011 роки) фінішувала на вкрай низькому для себе 7-му місці. Відтоді такого не повторювалося: вже 8 сезонів поспіль «Ювентус» нікому не віддає звання чемпіона і двічі виходила до фіналів Ліги чемпіонів (2015, 2017). І при цьому клуб ощадливо витрачає кошти – експерти іноді знущаються з того, що туринці часто запрошують вільних агентів, не бажаючи витрачати шалені кошти на трансфери. Проте, поки це дає результат.

5. Жорже Мендеш

main_power

Агенти – нова реальність футбольного світу. А португалець Жорже Мендеш – взірець роботи агентів. У деяких клубах його вплив настільки серйозний, що його називають неофіційним спортивним директором. Так було у московському «Динамо», турецькому «Бешикташі», французькому «Монако», португальській «Бразі», англійському «Вулвергемптоні»… З десяток гравців він влаштував у мадридський «Реал». У Мендеша – найкраща клієнтська база (Кріштіану Роналду, Анхель Ді Марія, Бенрарду Сілва, Давід де Геа, Жозе Моурінью, Жоау Феліш) і найвищі гонорари. Більше того, навіть без офіційного статусу агента він за лаштунками веде перемовини так, що йому виплачують 9 мільйонів євро комісійних за перехід Мбаппе з «Монако» у ПСЖ (у француза інший агент). Мендеш допоміг через офшори вивести сотні мільйонів євро з-під оподаткування лише для Роналду і Моурінью.

4. Юрген Клопп

cloppp

Тренер «Ліверпуля» на початку 2010-х двічі поспіль переміг у Бундеслізі, обійшовши багатіїв з «Баварії» зі скромною на той ча дортмундською «Боруссією». Після цього про молодого німця заговорили всюди, к про одного з найкращих тренерів світу. Цей статус він підтверджує зараз у Англії. Рік тому Юрген Клопп привів «Ліверпуль» до титулу у Лізі чемпіонів, а зараз вже би святкував тотальну перемогу в АПЛ, якби не карантин.

Але суто футбольними справами його діяльність не обмежується. Німець активно впроваджує революційні сучасні технології у аналіз матчів для телебачення. А ще – є послом антирасистської кампанії, яку впроваджує один з німецьких фондів.

3. Джанні Інфантіно

infantino

Ось уже 4 роки італієць очолює ФІФА, куди прийшов після скандалу з попереднім керівником Йозефом Блаттером, якого відлучили від футболу за перетворення організації у «мафіозну структуру системної та нестримної корупції». З таким шлейфом Інфантіно не лише поступово відновлює репутацію ФІФА, але й впроваджує нові перспективні проекти. Наприклад – новий клубний міжконтинентальний турнір, який має замінити Кубок конфедерацій. Масштаби щодо участі топ-клубів і шалених доходів, які будуть розділені між учасниками – вражаючі. Минулого року Джанні Інфантіно переобрали на ще один строк керувати світовим футболом.

2. Кріштіану Роналду

cristiano-ronaldo-1

Про футбольні подвиги португальця можна говорити довго. Проте – факт: останніми роками 35-річний гравець поступово здає і так високо у рейтингу опинився насамперед за те, що робить за межами поля. Масштабні благодійні проекти, лідерство за кількістю шанувальників у соціальних мережах, рекламні кампанії (як соціального характеру, так і комерційного), власні успішні бізнес-проєкти, пам’ятник при житті… Навіть два звинувачення у зґвалтуваннях не розбили репутацію Роналду.

1. Насер Аль-Хелаїфі

nasser_al-khelaifi

Третій президент у ТОП-10 очолює «ПСЖ». Спочатку може здатися, що France Football таким чином рекламує своїх, але навряд чи катарському мільярдеру це потрібно. Він не просто успішний бізнесмен у сфері телекомунікацій та спортивного екіпірування. Хелаїфі входить до організаційного комітету з підготовки чемпіонату світу-2022 і керує компанією, яка безпосередньо займається організацією цього турніру. Схоже, що саме його авторитет врятував для Катару чемпіонат, через який кілька років тому у ФІФА і виник корупційний скандал навколо продажу права провести ЧС. В підсумку Міжнародна федерація футболу вирішила не карати країну і не відбирати у неї право провести найголовніше футбольне змагання.

А у Парижі катарець відзначився тим, що знайшов аргументи (і не лише фінансові) для того, аби вмовити перейти до «ПСЖ» Неймара та Кіліана Мбаппе (а раніше – Бекгема, Ібрагімовіча, Дані Алвеша, тощо) та запросити найбільш авторитетних тренерів (спочатку – Анчелотті, Блан, Емері, Тухель, а тепер спокушає Ральфа Рангніка).

Схожі записи