Бруно, Пйонтек, Еріксен та інші. ТОП-10 трансферів січня

120099

Закрилося зимове трансферне вікно в Європі. Січень клуби-покупці використали для того, щоб підсилити склад або залатати в ньому дірки. А продавці намагалися перед літнім періодом продати хоча би за якісь гроші тих футболістів, у яких менше ніж за півроку завершується контракт (тоді вони зможуть піти без компенсації). Як наслідок – початок року вийшов досить жвавим на футбольній «біржі». Найдорожчий перехід потягнув на 55 мільйонів євро – і цей цінник може навіть вирости.

11. Дані Ольмо – 20 млн

dani_olmo37

Чутки: «Баварія» і ціна у 50 мільйонів євро. Реальність: «Лейпціг» і сума в два з половиною рази менша. 21-річний вихованець «Барселони», який свого часу пішов з клубу аби мати вдосталь ігрової практики в скромному «Динамо» із Загреба, повертається у великий футбол. Все ж 6 матчів в Лізі чемпіонів на рік і виступи в чемпіонаті Хорватії – це трохи не те. Подивимося на героя нинішнього розіграшу ЛЧ на солідному рівні.

10. Крістіан Еріксен – 20 млн

christian_eriksen46

Це якраз той випадок, коли «Тоттенгему» потрібно було продавати футболіста за будь-яку ціну, аби влітку не відпустити датського півзахисника безкоштовно. В потрібному місці в потрібний час опинився «Інтер». Придбати такого гравця за смішні на сьогодні 20 мільйонів – наче виграти в лотерею. До речі, влітку Еріксен, кажуть, майже перейшов у «Реал», але Зідан заблокував трансфер.

9. Ерлінг Холанд – 20 млн

erling_haaland_95

Ще один успіх за невеликі гроші – придбання «Боруссією» з Дортмунда норвезького супербомбардира. В чемпіонаті Австрії і Лізі чемпіонів Холанд забив більше, ніж провів матчів. А в Бундеслізі дебютував навіть більш фантастично: хет-трик в дебютній грі і дубль – в другій.

8. Сандер Берге – 21,5 млн

sander_berge18

Ще один норвежець перейшов з чемпіонату Бельгії («Генк») в Англійську Прем’єр-лігу («Шеффілд Юнайтед»). Опорник чимало забивав раніше, але тепер це буде АПЛ і тут головне – зосередитися на основних своїх задачах і руйнувати атаки суперника. В поточній Лізі чемпіонів Берге потренувався в матчах проти «Ліверпуля» (а ще – «Наполі» і «Зальцбурга») і готовий до силового британського футболу.

7. Пако Алькасер – 23 млн

paco_alcacer45

На радощах від гольових показників Холанда керівництво відпустило на батьківщину єдиного свого чистого форварда Пако Алькасера. Футболіст, який став рятувальною паличкою на початку сезону (5 голів у стартових 4 матчах) швидко втратив форму і місце в основі, а потім ще й травмувався. За останні три місяці він провів на полі 85 хвилин в 5 матчах і тепер буде грати за «Вільяреал».

6. Люка Тузар – 25 млн

lucas_tousart22

«Герта» придбала француза за 25 мільйонів і лишила його в «Ліоні» в оренді до літа. Опорний півзахисник з глибини диригує атаками команди і заслужив шанс спробувати себе в чемпіонаті вищому за рейтингом, ніж Ліга 1.

5. Кшиштоф Пйонтек – 27 млн

krzysztof_piatek59

І ще одна дорога покупка «Герти». Поляк проводить далеко не найкращий сезон за «Мілан», але мав усі підстави розраховувати на перехід до більш солідного клуба. Втім, біда в тому, що і «Тоттенгем», і «Атлетіко» готові були лише орендувати Пйонтека, тоді як італійці наполягали на повноцінному трансфері. Подивимося, чи зможе 24-річний форвард відновити себе самого часів «Дженоа» (13 голів у 19 матчах рік у минулому чемпіонаті) і влаштувати заочне змагання бомбардирів із земляком Левандовскі.

4. Стівен Бергвейн – 30 млн

steven_bergwijn42

Влітку ПСВ відмовився продати свого лідера за 25 мільйонів євро до «Севільї». Голландці хотіли 35 і залишили лівого вінгера вдома. За півроку ситуація могла повторитися, але замість іспанців на обрії з’явився Жозе Моурінью, який намагається будувати новий «Тоттенгем». Цього разу розбіжність у цифрах подолали компромісним рішенням – зійшлися на 30 мільйонах. Зірка Ередивізії тепер спробує підкорити АПЛ,

3. Рейньєр – 30 млн

reinier43

Черговий молодий бразилець у «Реала». Схоже, Зідан і Перес їх колекціонують. 18-річного плеймейкера порівнюють з Кака і Кроосом, але йому доведеться поки грати за дубль королівського клуба – «Кастілью». Там і буде видно – чи приєднається вихованець «Фламенго» до Вінісіуса і Родріго в основі, чи зникне в орендах і молодіжних командах, як Фарофа та Аугусту. Все залежатиме лише від самого Рейньєра.

2. Деян Кулушевскі – 35 млн

dejan_kulusevski98

Це така заплутана історія – ніби мова про азартну гру в наперстки. Слідкуйте за руками. Швед македонського походження, який належав «Аталанті», але грав у оренді за «Парму» надзвичайно вдало провів першу частину сезону (5+7 в 21 матчі). Тож 1 січня «Аталанта» повернула футболіста з оренди, щоб 2 січня продати його «Ювентусу» за 35 мільйонів. В свою чергу туринці вже 3 січня віддали вінгера в оренду… «Пармі». Там Деян Кулушевскі й гратиме до літа.

1. Бруну Фернандеш – 55 млн

bruno_fernandes56

«Манчестер Юнайтед» з усіх сил намагається втриматися серед грандів європейського футболу. І якщо спортивні досягнення цьому поки не сприяють – значить потрібно йти іншим шляхом і доводити власну елітність дорогими трансферами. Не сказати, що Бруну Фернандеш не заслужив (8+7 у 17 матчах в чемпіонаті Португалії та 5+3 у 5 іграх Ліги Європи). «Спортинг» відпускає 25-річного плеймейкера за дуже хороші гроші, де 55 мільйонів – лише верхівка айсберга. Ще 25 мільйонів капне бонусами, якщо португалець буде регулярно грати і забивати. А у разі наступного продажу «біло-зелені» матимуть ще 10 % від суми трансфера.

Схожі записи