Символ року – спортивний щур

main_chester

Вже тиждень, як за китайським календарем настав рік Білого Металевого Щура. Вважається, що символ року оберігає і допомагає тим, хто народився під його знаком чи поважає тварину, на честь якої «названо» рік. А що може служити більшою повагою – ніж використання щура (чи миші) на логотипі чи емблемі? А тим більше – в якості живого маскота! В спортивній галузі, хоча за цими гризунами закріпилися негативні характеристики, символи нового року присутні. Тож до кого Білий Щур буде максимально прихильним протягом року?

«Флорида Пантерс»

victor-e-rat-and-stanley-c-panther

Хто може бути покровителем і талісманом хокейної команди? Логічно, що якісь північні тварини: пінгвіни (привіт «Піттсбург»), білі ведмеді чи, бодай, моржі. Але в США більш вигадливо ставляться до цього питання, тому в НХЛ грають «могутні качки», «койоти», «акули» і «пантери». Останні – не зовсім прості.

«Флорида Пантерс», як зрозуміло з назви і логотипа (на ньому пантера в стрибку) своєю «тотемною» твариною обрала саме цього чорного хижака. Але при цьому на трибунах, а у перерві і на майданчику публіку розважають два персонажі – Стенлі С. Пантера та Віктор Е. Щур. Останній – данина пам’яті чудовому сезону 1995-96, коли «Флорида» дійшла до фіналу Кубка Стенлі.

Перед однією з домашніх ігор гравець команди Скотт Мелланбі ключкою вбив щура, який невідомим чином пробрався до роздягальні. А під час матчу тією ж ключкою форвард забив ще дві шайби у ворота суперників. Воротар «Флориди» Джон Ванбісбурк скаламбурив про Rat-trick (rat в перекладі – щур), обігравши термін «хет-трик» – три влучних удари протягом гри. Фанати миттєво підхопили флешмоб і почали після кожного голу своєї команди кидати на поле іграшкових щурів, аж поки адміністрація НХЛ не заборонила такий вияв емоцій. На честь того історичного сезону в клубі «завели» новий талісман – Victor E. Rat.

«Олбані Рівер Ретс»

albany-river-rats-8

А це вже другий рівень північноамериканського хокею – АХЛ, де змагаються фармклуби команд НХЛ. З 1993 по 2010 рік тут виступати «річкові щури». І виступали досить непогано. На межі тисячоліть команда сім разів поспіль виходила до стадії плей-офф, а в 1995 році навіть виграла головний трофей Ліги – Кубок Колдера. Цікаво, що тоді «Олбані» був дублем «Нью-Джерсі Девілс», які також стали чемпіонами на своєму рівні, взявши Кубок Стенлі. Ось такий золотий дуплет.

В 2010 році команда вирішила переїхати з Олбані до міста Шарлотт, де отримала нову назву – «Шарлотт Чекерс». Це звична справа для професійних американських ліг. Власники просто продають франшизу або перевозять її в інше місто, де очікується вищий глядацький інтерес і доходи. «Річкові щури» припинили існування.

«Крилья Совєтов»

ksov

Футбол до щурів ближчий, ніж хокей. А якщо це російський футбол – то влучання майже в десятку. І нехай вас не дивує, що в клубі, назва якого містить слово «крила» талісманом обрали не птаха, а щура. Це ж Росія.

Пояснюється все просто: вболівальники інших клубів свого часу образливо скоротили назву клубу, утворивши абревіатуру КриСа (тобто – щур українською). Фанати команди з Самари замість того, щоб ображатися, запустили на стадіон сірий талісман . А власники клубу навіть придумали зробити щура більш популярним. Його зображення – на сувенірах, його силует – основний елемент нагороди найкращим гравцям та працівникам. Коротше кажучи, історія схожа на прізвисько «кроти» для вболівальників донецького «Шахтаря».

«Падерборн»

sc_paderborn_078

Німецький клуб двічі в історії виходив до Бундесліги. Вперше – в 2014 році. Тоді «чорно-сині» після 4 турів несподівано опинилися на вершині турнірної таблиці, але швидко опинилися там, де й мали бути – в нижню половину. А по завершенню сезону навіть вилетіли з еліти. В 2019-му – другий успіх, але зараз «Падерборн» знову в зоні вильоту – другий з низу.

Але нас більше цікавить не статистика, а маскот – синє мишеня на ім’я Holli. У нього навіть є свій сайт, де вболівальники викладають свої знімки з талісманом.

«Честерфілд»

chesterfield

Польове мишеня Честер (Chester the Field Mouse) – символ англійського футбольного клубу «Честерфілд», який зараз переживає не найкращі часи і знаходиться в зоні вильоту з Національної ліги (це 5-й рівень англійського футболу). Власне, за всю історію команда не піднімалася вище третього рівня, але в 1997 році створила справжню сенсацію, діставшись до півфіналу Кубку Англії.

Схожі записи