Старі знайомі проти України

nazar

Шлях на чемпіонат Європи для збірної України починається сьогодні. І пролягатиме він через 8 матчів відбірного етапу. В суперники команді Андрія Шевченка жереб обрав збірні Португалії, Сербії, Литви та Люксембургу. Цікаво, що з усіма цими збірними «синьо-жовті» вже грали. З кимось напрочуд вдало, з кимось на рівних, а пару поєдинків проти Литви хотілося би викреслити з футбольної історії. Загальний підсумок матчів – на користь українців: 13 перемог, 1 нічия і лише 3 поразки.

Литва

Україна – Литва: 8 матчів (+5 =1 –2), різниця м’ячів – 15:8

lethuania

Найчастіше ми грали проти Литви. В тому числі – другий матч в історії (1993 рік – перемога України з рахунком 2:1) і перший офіційний поєдинок (відбір до Євро-1996 – сенсаційна домашня поразка українців з рахунком 0:2). Потім був реванш в гостях (перемога 3:1) і розгром в товариському матчі (5:2 в 1996 році).

Вдруге офіційний двобій відбувся в 2007 році. На шляху до Євро-2008 Україна перемогла Литву вдома (1:0) та програла в гостях (0:2). Два останні товариські матчі в 2010 та 2014 роках звершилися по-різному. 8 років тому Україна без проблем впоралася з балтійцями (4:0), а 4 роки тому гра звершилася без голів – 0:0.

Португалія

Україна – Португалія: 2 матчі (+1 =0 –1), різниця м’ячів – 2:2

port_1996

Рандеву відбулося 22 роки тому. Українці тоді сенсаційно залишили позаду у відборі до чемпіонату світу-1998 Португалію і зовсім трохи відстали від Німеччини.

В жовтні 1996 року команда Йожефа Сабо вважалася аутсайдером в домашній грі проти збірної, в якій виблискували Луїш Фігу, Вітор Байя, Фернандо Коуту, Руй Кошта, Паулу Соуза та інші. Але Сергій Попов вже на 3-й хвилин вивів Україну уперед. Переможний рахунок тримався до 83-ї хвилини, а коли гості все ж зрівняли – швидко схопили м’яч і побігли з ним в центральне коло, або мати більше часу на те, щоб вирвати перемогу.

historu_

Тож, коли українці відбили наступну атаку – вболівальники подумки благали, щоб наші потягнули час. Але «синьо-жовті» рвонули в атаку і на 87-й хвилині вирвали перемогу. Відзначився Юрій Максимов.

В Потругалії за місяць господарі мали шалену перевагу, але спромоглися перемогти з мінімальним рахунком.

Сербія

Україна – Сербія: 4 матчі (+4 =0 –0), різниця м’ячів – 7:1

serbia111

Статистика повністю на боці українців. В 2005 році Україна зіграла проти збірної Сербії та Чорногорії в товариському матчі (перемога 2:1), а за три роки вже здолала сербів без чорногорців (2:0). В обох тих матчах забивав Сергій Назаренко. В 2009 він же забив єдиний гол у виїзній грі проти сербів. А в 2016 році четверта товариська гра проти балканців знову принесла перемогу українцям – 2:0 з голами Шахова і Ярмоленка.

Люксембург

Україна – Люксембург: 3 матчі (+3 =0 –0), різниця м’ячів – 9:0

luxem

Стабільність – ознака класу. В цьому плані матчі з Люксембургом для України є неперевершеними. Одна товариська гра (2006 рік – перед дебютом на чемпіонаті світу) і дві офіційні (відбір до Євро-2016) закінчилися з однаковими рахунками 3:0. В одному з матчів хет-трик оформив Андрій Ярмоленко, а в інших забивали, приміром, Воронін, Шевченко, Коноплянка та інші.

Календар матчів збірної України у відбірному турнірі на Євро-2020 (наведено київський час початку матчів).