Родрі, Тілеманс, Арнаутовіч, Шаараві. Найдорожчі трансфери першого тижня липня

skysports-leicester-city-youri-tielemans_4712889

Минув лише тиждень літнього трансферного вікна, а в Європі вже відбулося 12 переходів, вартість яких оцінена більше ніж у 10 мільйонів євро. І це не рахуючи тих угод, які були підписані протягом першого півріччя (чи навіть раніше), але номінально вступили в силу з 1 липня.

Отже, хто головні герої трансферного футбольного ринку, за яких клуби готові платити солідні гроші. Забігаючи наперед, відзначимо: серед тих, хто спішить витратити гроші – перші в черзі китайці, далі італійці, англійці і росіяни. Але напевне буде продовження. До кінця трансферного вікна ще далеко, а апетити у «грошових мішків» не знижуються.

Деніс Вавро

denis-vavro-lazio-r-m

Словацький центральний захисник два роки тому переїхав з батьківщини до чемпіонів Данії – ФК Копенгаген. Там він відразу став основним, а найбільше запам’ятався вдалими виступами в Лізі Європи минулого сезону, коли данці пропустили усього тричі в восьми поєдинках. Зокрема – двічі зіграли на нуль проти «Аталанти», яка стала найбільш забиваючою командою в Італії.

Тепер Деніс Вавро знову отримав можливість зіграти проти бронзового призера Серії А, переїхавши до римського «Лаціо». Там він вже заявив, що мріє пройти шлях іншого словацького захисника – Мілана Шкріньяра з «Інтеру», який сьогодні є одним з найбільш надійних оборонців європейського футболу.

Сума трансферу – 10,5 млн євро

Дуглас Сантос

santos_zenit

Рік тому бразильський латераль міг перейти до «Зєніта», але німці захотіли 25 мільйонів євро – Дуглас Сантос був їм потрібен, щоб за рік повернутися в Бундеслігу. Вочевидь антиросійські санкції таки дієві, оскільки газпромівський проект вирішив відмовитися від покупки. Але тепер, коли «Гамбург» за підсумками сезону не зміг вирішити завдання (посів лише 4-е місце), футболіста довелося продавати вже з 50-відостковою знижкою.

В минулому сезоні лівий захисник показував хороший футбол, забив гол і віддав 6 результативних передач партнерам. Але слід зважати на те, що це був другий дивізіон німецького чемпіонату. До того ж, свого часу він не заграв в європейських командах другого ешелону: «Гранаді» та «Удінезе». Та й в «Зєніті» не приховують: Сантос був запасним варіантом і трансфер відбувся лише через те, що до РФ відмовився їхати інший бразилець – Ренан Лоді.

Сума трансферу – 12 млн євро

Шоя Накаджима

nakajima

Зазвичай футболісти їдуть з Європи до Катару аби ближче до виходу на пенсію підзаробити грошей від шейхів. Але тут – геть інша ситуація. Півзахисник збірної Японії залишив арабський футбол аби пограти в Лізі Чемпіонів. При цьому історія трансферу – темна ніч. В Катар японець переїхав лише п’ять місяців тому з іншого португальського клубу – провінційного «Портімоненсе» за явно завищеним цінником в 35 мільйонів євро. За весну зіграв в футболці «Аль-Духаїлу» лише 7 матчів, забив один гол і тепер повертається на Піренеї, подешевшав втричі. Щось схоже на відмивання коштів.

Як би там не було, але Шоя Накаджима – це пряма заміна алжирцю Ясіну Браїмі, який залишив «Порту» в статусі вільного агента і наразі намагається працевлаштуватися в Англії.

Сума трансферу – 12 млн євро

Дієго Соуза

diego_s

А оце вже набагато більш звичний випадок: 29-річний бразилець з Європи (конкретно – з португальської «Браги») їде на заробітки до Китаю. Конкретно – в «Шеньчжень», який минулого року підвищився в класі і вийшов до Суперліги, але після першого кола перебуває внизу турнірної таблиці, відірвавшись від зони вильоту усього лише на очки.

За «Брагу» Дієго Соуза провів чудовий сезон (33 матчі, 15 голів, 7 гольових передач) і покликаний забезпечити новому клубу прописку в елітній китайській лізі. Щоправда, закінчення сезону у футболіста не вдалося – в останніх 12 матчах португальської першості форвард відзначився лише один раз.

Сума трансферу – 15 млн євро

Стефан Ель-Шаараві

shaaravy

І ще трохи про китайські гроші. В сезоні, що завершився Стефан Ель-Шаараві став кращим бомбардиром «Роми», забивши в Серії А 11 голів. З огляду на важливе значення для команди 26-річний вінгер попросив у керівництва збільшити йому заробітну платню до 3 мільйонів євро на рік (плюс бонуси). Поки в Римі думали (а американські власники клубу визначили курс на економію), «Шанхай Шеньхуа» зайшов з козирів – 40 мільйонів євро (і також плюс бонуси) за три роки виступів за клуб. Це в 4,5 рази більше, ніж італієць єгипетського походження просив у роботодавців.

Від цього трансферу залежить і доля «Шахтаря». За чутками новий тренер «Роми» Паулу Фонсека від першого ж дня прагнув забрати з собою вінгера чемпіонів України Тайсона. Тепер і гроші з’явилися, і місце на фланзі атаки…

Сума трансферу – 16 млн євро

Меріх Демірал

demiral

Вихованець «Фенербахче» в 17-річному віці поїхав з Туреччини в Португалію, аби отримати кращий футбольний вишкіл. Коли за два роки він повернувся на батьківщину в «Аланьяспор», за ним уже уважно спостерігали скаути «Манчестер Юнайтед» і «Ювентусу». Власне, саме «б’янок-нері» сприяли переходу молодого турецького центрального захисника в «Сассуоло» на умовах піврічної оренди з можливістю викупу. А коли побачили, що футболіст прижився (10 матчів, 2 голи і чудова статистика гри в обороні), наполягли на активуванні опції викупу. «Сассуоло» заплатив 1 липня трохи більше 9 мільйонів євро, аби через три дні продати гравця вдвічі дорожче. Цікаво, що мадридський «Атлетіко» пропонував 25 мільйонів, але «Сассуоло» усну угоду з «Ювентусом» не порушив, втративши при цьому 7 мільйонів.

В складі чемпіонів Італії Меріх Демірал омолодить центр захисту, де грають 32-річний Бонуччі та 34-річний К’єлліні. До речі, капітан, якщо порахувати матчі другого кола Серії А в минулому сезоні, програв новачку за точністю пасів, відсотком виграних єдиноборств, виграними повітряними дуелями та кількома іншими параметрами.

Сума трансферу – 18 млн євро. «Ювентус» оформив угоду на виплат – остаточно розрахуються чемпіони Італії лише за 4 роки.

Тео Ернандес

cu-hernandez-19-20

В 19-років майбутню зірку з «Атлетіко» переманив мадридський «Реал», віддавши за лівого захисника 24 мільйони євро. Але шансів талановитому французу «вершкові» не дали. В першому сезоні Тео Ернандес не міг на рівних конкурувати з Марсело, але коли було необхідно – підміняв лідера без провалів. Але минулий сезон гравець провів в оренді. Повернення Зінедіна Зідана в клуб і купівля «Реалом» іншого француза на цю позицію (Менді з «Ліону») означала для захисника необхідність шукати нове місце роботи.

Були чутки про ряд клубів в Іспанії і німецький «Байєр», але наполегливішим був «Мілан». На презентації Ернандес заявив, що перейшов до «россо-нері» аби виграти Лігу чемпіонів.

Сума трансферу – 20 млн євро

Марко Арнаутовіч

aranut

Австрійського форварда довгий час вів той самий «Шанхай Шеньхуа», який придбав Ель-Шаараві. Але в підсумку Марко Арнаутовіч опинився в «Шанхай Інтернешнл Порт Груп». Для нього це краще, адже той інший «Шанхай» – в підвалах турнірної таблиці, а цей бореться за чемпіонство, відстаючи на два очки від лідера.

За «Вест Гем» нападаючий провів два успішні сезони (22 голи в 65 матчах), але після зими став головним ворогом для вболівальників, коли ледь не шантажем вибив собі новий 5-річний контракт на покращених умовах, після чого… перестав грати на належному рівні – взагалі не забивав в 11 матчах поспіль. А на початку сезону він навіть капітаном «молотобійців» побув.

Сума трансферу – 25 млн євро

Жуль Кунде

jules-kounde

Здавалося б, «Севілья» достатньо міцний у фінансовому сенсі клуб, але до цього липня 25 мільйонів євро за жодного з футболістів не платила. Планку першим взяв юний 20-річний француз, який грає в центрі захисту, в «Бордо» був основним з дня дебюту півтора роки тому.

Схоже «Севілья» націлилася на те аби знову виграти Лігу Європи. За пару тижні склад команди поповнили Жуль Кунде, захисник «Нанту» Дієго Карлос, хавбеки «Марселя» Окампос і «Ейбара» Жордан, форварди Дабур з «Зальцбургу» та Люк де Йонг з ПСВ. На черзі – латераль «Реалу» Регілон. Правда, і втрати теж відчутні – Сарабія в «ПСЖ», Промес в «Аяксі», а Меркадо на заробітках у арабів.

Сума трансферу – 25 млн євро

Айозе Перес

ayoze-perez-leicester-clap

Коли «Лестер» сенсаційно переміг в чемпіонаті Англії в 2016 році вболівальник всього світу називали клуб «попелюшкою». Мовляв, з копійчаними витратами команда залишила позаду грошові мішки, які витрачають десятки і сотні мільйонів євро на купівлю нових вихованців. Згодом той чемпіонський склад багатії розтягнули, а оновленому «Лестеру» сьогодні аби конкурувати доводиться платити непомірні гроші за таких же середняків, якими колись були Марез, Варді і Канте.

Хіт-парад найдорожчих покупок європейського футболу першого тижня липня очолили відразу два новачки «лисів». Перший з них – форвард Айозе Перес. За «Ньюкасл» в сезоні, що завершився іспанець забив 12 голів і став кращим бомбардиром команди (вже вдруге поспіль)

Мова йшла про те, що футболіста хочуть придбати «Наполі», «Інтер» та «Арсенал», але в підсумку Перес перейшов в клуб свого рівня – в «Лестері» він буде грати, а не полірувати лавку запасних.

Сума трансферу – 33,4 млн євро

Юрі Тілеманс

tilemans

А це – рекордна покупка в історії «Лестеру» (попередній рекорд протримався два дні і належав Айозе Пересу). Юрі Тілеманс останні півроку грав за «лисів» на правах оренди, а тепер британці викупили його контракт у «Монако».

Посприяли цьому успішні виступи 22-річного центрального півзахисникп. В 13 матчах за нову команду він заробив 3+5 бали за системою «гол плюс пас». Цікаво, що футболіста скромний «Лестер» забрав з-під носа у «Манчестер Юнайтед», який розглядав бельгійця, як заміну на випадок втрати Поля Погба.

Сума трансферу – 45 млн євро

Родрі

rodri-manchester-city

«Баварія», «Барселона» і «ПСЖ». Ці клуби прагнули заманити опорного півзахисника «Атлетіка», але той обрав можливість працювати під керівництвом Хосепа Гвардіоли і обрав «Манчестер Сіті». Іспанське спортивне видання Marca вже написало, що тренер бачить співвітчизника в ролі ключового гравця і пророкує йому славу Бускетса в збірній Іспанії. З точки зору британських ЗМІ, Родрі – прекрасна і головне своєчасна заміна для Фернандіньо. Ексгравцю «Шахтаря» вже 34, і він все частіше пропускає матчі за станом здоров’я.

Родрі рік тому перейшов до «Атлетіко» з «Вільяреалу» за 25 мільйонів і за сезон став дорожчим майже втричі. Хороша угода для «матрацників», які за половину отриманих грошей вже підшукали заміну – Маркоса Льоренте з «Реалу». Залишилося оформити угоду.

Сума трансферу – 70 млн євро

В рейтингу відсутній найдорожчий трансфер – про перехід форварда Феліша в «Атлетіко» сайт cikavoinfo.com писав окремо.

Схожі записи