Бомбардири збірної України. Частина 1. Гусейнов – лідер, Коваленко – в холосту

1main35_bg

Поки матчі футбольних збірних на безстроковій паузі, якраз є хороша нагода детальніше вивчити історію національної команди і статистику її лідерів. Головна мета кожного матчу – забитий гол. Звісно, футбол це не лише влучні удари, але ніхто не буде сперечатися – саме топові бомбардири роблять улюблену мільйонами гру такою яскравою.

Збірна України за всю свою історію – починаючи від 1992 року – провела 265 офіційних і товариських поєдинків. Не всі вони з певних причин зафіксовані в статистиці ФІФА (наприклад, там відсутні два вересневі матчі 1994 року в Південній Кореї з місцевою командою), проте будемо відштовхуватися саме від цифр, вказаних у вітчизняних джерелах.

У цих іграх синьо-жовті забили 369 голів – у середньому менше ніж півтора влучні удари за матч. Не густо, проте у нас також є свої герої. Усього у воротах суперників України відзначалися 75 футболістів. Але планку в 10 голів здолали станом на початок 2020 року лише семеро.

Без голів

1moraes27

Логічно, що серед тих гравців збірної, хто не відзначався жодного разу – попереду воротарі і захисники. Наприклад, Андрій Несмачний не забивав у 67 іграх за збірну. Олександр Головко – у 58, В’ячеслав Шевчук – у 56, а Олег Лужний – у 52. Втім, є невдахи й серед атакувальних футболістів. Нуль голів у 26 матчах за збірну – у Віктора Коваленка. Жодного разу не забивали Валерій Кривенцов та Геннадій Орбу (у кожного з них – по 17 ігор). Так співпало, що всі ці півзахисники у збірній представляли «Шахтар».

Серед форвардів мінімальний коефіцієнт корисної дії – у Сергія Нагорняка (14 матчів без влучних ударів) і Володимира Гоменюка (8 матчів, 0 голів). Не забивав і натуралізований бразилець Жуніор Мораес, якого зробили українцем, аби підвищити результативність. Щоправда, у нього лише 5 проведених ігор.

Забивали, але вкрай мало – 1–4 голи також чимало інших форвардів, яким давали шанс тренери збірної України. Серед тих, хто не зміг повністю розкрити свій бомбардирський хист у синьо-жовтій футболці Юрій Калитвинцев (1 гол у 22 матчах), Марлос (1 гол у 16 матчах), Олександр Гладкий (1 гол у 11 матчах), Олег Венглинський (1 гол у 10 матчах). Роман Зозуля має 4 влучні удари у 33 матчах.

Найвищий ККД

1huseinov

Говорячи про бомбардирів, варто згадати й тих, хто забивав небагато, але має чудову статистику співвідношення проведених матчів та голів. Усього при двох поєдинках за збірну по разу відзначилися Адріан Пуканич і Юрій Гудименко. А Олександр Горшков забив двічі у чотирьох матчах.

Чудова поки що статистика і у діючого форвард збірної Романа Яремчука. Йому не вистачає одного влучного удару, щоб вийти на показник у 0,5 гола за гру. Поки що у нападника «Гента» 5 голів у 12 поєдинках у синьо-жовтій футболці. Близько до гросмейстерського рубежу дійшов і Віктор Леоненко, який у середині 90-х забив 6 голів у 14 матчах.

Але найкращі середньостатистичні цифри – у форварда «Чорноморця» Тімерлана Гусейнова, який здолав рубіж. На його рахунку за збірну України 8 точних ударів у 14 матчах, або 0,57 голи за поєдинок. Таких показників немає навіть у Шевченка чи Реброва.

На межі десятки

1kravets3

Наразі, щоб потрапити до ТОП-10 найкращих бомбардирів збірної України достатньо мати на рахунку 8 голів. Такий показник – відразу у чотирьох футболістів, які ділять місця з 10 по 13.

Умовно десятим можна вважати якраз Гусейнова, якому знадобилося найменше ігор аби досягти такого результату. Далі розташувалися Артем Мілевський (зіграв 50 матчів, щоб завдати 8 влучних ударів), Андрій Воронін (74) та Руслан Ротань (100).

На відстані одного голу до ювілею у 10 точних пострілів зупинилися два гравці: 9-е місце в рейтингу у Андрія Воробея (68 матчів, 9 голів), а 8-е – у Андрія Гусіна (71 матч, 9 голів).

Найближчим часом підкорити десятку (або забити 10 голів, або принаймні 8, щоб увійти до ТОП-10) може Артем Кравець. У нього 7 точних ударів, включно з голом у ворота збірної Косово, який ФІФА чомусь вважає авто голом косоварів, хоча УЄФА заслужено записало точний удар на форварда). Відносно недалеко – і Руслан Малиновський з Романом Безусом (по 5 голів). Складніше буде Олександру Зінченку (4 голи) і Віктору Циганкову (3), але у них, сподіваємося, ще не менше 10 успішних років виступів за збірну. Час і нагоди переписати рейтинг точно будуть.

Схожі записи