Найкращі бомбардири збірної України. У ТОП-7 – лише гравці «Динамо» та «Дніпра». Частина 2

2shevch-yarm

Футболісти синьо-жовтої команди, які спромоглися забити більше 10 голів на міжнародній арені. Тут три форварди і чотири півзахисники А ще – переважно гравці «Динамо» та «Дніпра» і лише один «напівшахтар». Та й то – Євген Селезньов з 11 своїх влучних ударів лише 2 завдав, представляючи донецьку команду. Інші 9 разів він відзначався, як футболіст «Дніпра».

7. Євген Селезньов. 11 голів, 58 матчів

2tunets

Форвард на прізвисько «Тунець» дебютував за збірну у 2008 році, а перший свій гол за синьо-жовтих забив у 5-й своїй грі у ворота команди Норвегії. То був товариський матч, в якому Україна перемогла з рахунком 1:0. У 2013 році Євген Селезньов оформив свій єдиний дубль за збірну, забивши двічі команді Сан-Марино у кваліфікації до чемпіонату світу-2014.

Останній влучний удар нападник завдав у плей-офф до Євро-2016 у переможній (2:0) грі проти Словенії, після чого наступні 10 ігор мовчав і фактично завершив свою кар’єру в національній команді восени 2018-го. То були останні його 5 хвилин у грі Ліги Націй проти Чехії. Після того Андрій Шевченко більше не викликав Селезньова до збірної. Навряд чи щось зміниться тепер – хоча 34-річний форвард діє результативно, але у другому турецькому дивізіоні, де забив 8 голів у 22 матчах за «Бурсаспор».

6. Сергій Назаренко. 12 голів. 56 матчів

2nazar

Від ніг атакувального півзахисника «Дніпра» найбільше постраждала збірна Казахстану. Третину своїх голів за збірну Сергій Назаренко забив саме у ворота цієї команди. Причому він розстрілював казахів дублями і оформив їх протягом одного відбірного циклу – кваліфікації до чемпіонату світу 2010 року.

У вересні 2008-го в Алмати збірна України перемогла Казахстан з рахунком 3:1. Назаренко тоді відкрив рахунок і поставив крапку у матчі. За дев’ять місяців у Києві команда Олексія Михайличенко пропустила на початку гри, але завдяки дублю півзахисника «Дніпра» здобула вольову перемогу – 2:1.

В тому циклі Сергій Назаренко забив ще й єдиний переможний гол у ворота збірної Англії у рідному Дніпрі. Перемога з рахунком 1:0 дозволила нашій команді посісти 2-у сходинку і зіграти у плей-офф, де українці програли грекам. Півзахисник у тих матчах не грав через травму. Хтозна, може б доля склалася інакше, якби Назаренко був у лавах.

5. Олег Гусєв. 13 голів. 98 матчів

2husiev

Надзвичайно швидкий і верткий вінгер «Динамо» зовсім трохи не дотягнув до ювілейного 100-го матчу у футболці збірної, але забив як для своєї позиції не так вже й багато. Пояснюється це просто: часто футболіста вимушено ставили на позицію флангового захисника, що не дозволило йому розкритися в якості бомбардира.

Його зірковий час – кваліфікація до Євро-2008, протягом якого Олег Гусєв оформив дубль у ворота збірної Фарерських островів (5:0), відзначився ще одним голом острів’янам у другому матчі (2:0) та забив переможний гол Литві (1:0). Також вінгер забивав у трьох іграх поспіль (правда товариських) у першому півріччя 2012 року. Постраждали Ізраїль, Естонія та двічі Австрія. Крім Андрія Шевченка і Андрія Ярмоленка таке більше нікому не вдалося.

4. Сергій Ребров. 15 голів, 75 матчів

2rebrov

Як не дивно, але найкращий бомбардир «Динамо» у чемпіонатах України в рейтингу збірної не потрапляє до трійки лідерів. Нинішній тренер «Ференцвароша» довго не міг забити (перший гол – лише у 10-му матчі за збірну), проте завжди був у основному складі національної команди.

Найбільш продуктивний період Сергія Реброва у збірній – відбірний етап до Євро-2000. Андрій Шевченко тоді несподівано замовк (9 матчів без результативних дій і диво-гол в останній грі проти Росії), але Ребров відпрацював за двох: гол у ворота РФ у київському матчі (3:2), по одному точному удару в обох матчах проти Андорри, переможний гол непоступливій Ісландії у гостях (1:0), гол у плей-офф словенцям, який ненадовго подарував нам надію…

Останній – 15-й – гол за збірну України Сергій Ребров забив на чемпіонаті світу 2006 року у ворота збірної Саудівської Аравії (4:0). Після того він зіграв проти Тунісу, Швейцарії, у чвертьфіналі проти італійців опинився на лавці, а востаннє у жовто-синій футболці на полі з’явився у вересні того ж року – у товариському поєдинку проти Грузії.

3. Євген Коноплянка. 21 гол, 85 матчів

2konop

Вінгер «Дніпра» відзначився у другому своєму поєдинку за збірну – забив гол у ворота збірної Румунії (3:2). То був товариський матч і надалі Коноплянка результативніше діяв саме в неофіційних іграх – більше половини точних ударів (11 з 21 прийшлися саме на контрольні поєдинки). Причому там футболіст відзначався у воротах досить сильних суперників: Швейцарії, Уругваю, Німеччини…

А от з 10 голів у офіційних матчах можна похвалитися хіба що голом у ворота англійців (1:1) у відборі до чемпіонату світу-2014. Серед інших жертв – Чорногорія, Сан-Марино, Люксембург, Білорусь, Фінляндія…

На щастя, Євген Коноплянка вчасно почав виправлятися – за останні півтора роки він відзначився 4 рази і зробив це саме у офіційних матчах. Футболіст забив Чехії та Словаччині у Лізі Націй, а також двічі забив у розгромній грі проти Сербії (5:0) у рамках відбору до Євро-2020.

2. Андрій Ярмоленко. 36 голів, 86 матчів

2yarmol

Значно ефективніше діяв у збірній вінгер «Динамо». Матчів у Ярмоленка з Коноплянкою за збірну майже порівну, але при цьому вихованець чернігівського футболу забив аж на 15 голів більше. Він забив у дебютній своїй грі за національну команду – восени 2009 забив гол у ворота збірної Андорри. Другий точний удар також прийшовся на гру проти цієї команди – у матчі-відповіді.

Суттєво постраждав і ще один футбольний карлик. У листопаді 2014 року Андрій Ярмоленко самотужки розгромив збірну Люксембурга на виїзді. Остаточний результат – 3:0 на користь збірної України, і всі голи забив саме гравець «Динамо». Це, до речі, один з двох хет-триків у історії збірної. Навіть Андрій Шевченко не може таким похвалитися.

Але не слід думати, що Ярмоленко забивав лише аутсайдерам. На його рахунку голи у ворота збірних Польщі (два рази в кваліфікації до ЧС-2014), Франції (плей-офф до того ж мундіалю), Словенії (в обох іграх плей-офф до Євро-2016), Туреччині (тричі в двох іграх у рамках відбору до ЧС-2018). У своїх останніх 8 матчах вінгер забив двічі, і обидва рази це були переможні удари – у ворота Словаччини в Лізі націй (2:1) і Португалії в рамках відбору до Євро-2020 (1:0).

Якщо 30-річного гравця оминатимуть травми, то у нього будуть шанс посунути з першого місця нинішнього тренера збірної України. Час, щоб відіграти 12 голів у Ярмоленка ще є.

1. Андрій Шевченко, 48 голів, 111 матчів

2shevch

Навряд чи можна розповісти щось нове про головну футбольну зірку незалежної України. Хіба що кілька рядків сухої статистики:

• перший гол – у 4-му своєму матчі за збірну (товариська гра проти Туреччини, яка завершилася поразкою України з рахунком 2:3). Форварду на той момент було 19 років.

• перший офіційний цикл – 4 голи у ворота Північної Ірландії, Хорватії та двічі Вірменії.

• тричі за кар’єру – серії з трьох результативних матчів поспіль. Причому кожного разу Андрій Шевченко забивав по 4 голи (дубль і двічі по голу).

• найрезультативніший цикл – кваліфікація до чемпіонату світу-2002. Тоді Шевченко забивав у 8 з 12 матчів, відзначившись загалом 10 разів: 1+1 в матчах проти Польщі, 2+1 у ворота Вірменії, 2 – Білорусі, 1 – Норвегії, 1 – Вельсу, 1 – Німеччині.

• на чемпіонаті світу-2006 форвард відзначився двічі: один влучний удар по воротах Саудівської Аравії і переможний гол Тунісу (1:0), який вивів збірну у плей-офф.

• не збавляв обертів Андрій Шевченко і в старшому віці. У кваліфікації до Євро-2008 він забив 5 голів (в тому числі – Італії, Франції, Шотландії), а у відборі до чемпіонату світу-2010 відзначився 6 разів (в тому числі – у воротах Англії і Хорватії).

• Лебедина пісня форварда у збірній – фінальна частина Євро-2012. На рідному київському стадіоні Шевченко оформив переможний дубль у грі проти Швеції (2:1), а після «сухих» матчів з Англією та Францією завершив кар’єру у національній команді.

Схожі записи