Найкращі бомбардири Ліги чемпіонів. Шевченко – у ТОП-12
Ліга Чемпіонів – найбільш престижний клубний турнір у світі. Тут крутяться шалені гроші, а серед учасників вирішальних стадій дуже рідко трапляються випадкові команди. Зазвичай, місця «у першому ряду» бронюють «Реал» та «Барселона», «Ліверпуль» та обидва «Манчестери», «Ювентус» та «Інтер», «Баварія» та «ПСЖ»…
А у складах усіх цих колективів сяють зірки першої величини. І забивають вони, завойовуючи Європи, іноді навіть частіше, ніж на внутрішній арені, де рівень конкуренції значно нижчий. Наприклад, в поточному розіграші юний Ерлінг Халанд забив 10 голів за 554 хвилини. Фантастичний результат, який при переводі у середній показник просто вражає: більше ніж півтора голи за повний 90-хвилинний матч (!).
А поляк Роберт Левандовскі зіграв ще менше (527 хвилин) і забив навіть на гол більше. Звісно, що протягом кількох сезонів поспіль втримати такі цифри нереально, тож важливо знати: а хто найбільш ефективний форвард Ліги чемпіонів у історії, а не прямо тепер? Видання givemesport порахувало і визначило ТОП-25.
25. Райан Гіггз (Манчестер Юнайтед) – 0,19
Легендарний вінгер манкуніанців відзначився 28 разів у 145 матчах Ліги чемпіонів. Цього вистачило для останнього місці в рейтингу з 25 найбільш корисних забивал.
24. Ар’єн Роббен (ПСВ, Челсі, Реал, Баварія) – 0,28
31 гол у 110 матчах у складах відразу чотирьох команд. Це 24-е місце в рейтингу.
23. Кака (Мілан, Реал) – 0,35
В середньому – 1 гол кожні три матчі. Для гравця, який більше заточений на асистування партнерам, ніж на влучні удари – надзвичайно багато. Шкода, що зіграти більше не вдалося – дивись і показник голів виріс би.
22. Вейн Руні (Манчестер Юнайтед) – 0,35
Майже ідентичні показники з тими, що є у Кака: 30 голів за 85 матчів (у бразильця – на й гру більше). При цьому «Шрек» жодного разу не забивав більше 5 голів за один розіграш ЛЧ.
21. Фернандо Мор’єнтес (Реал, Монако, Ліверпуль, Валенсія) – 0,35
Просидівши у тіні Рауля, форвард мадридців пішов до Франції, де зіграв не гірше. Він зовсім трішечки не дотягнув до ювілею: 99 матчів і 33 голи. Як наслідок – місце на порозі ТОП-20.
20. Самуель Ето’О ( Барселона, Інтер, Челсі) – 0,38
Лише 78 матчів у ЛЧ – єдина причина за якої камерунець опинився так низько у загальному заліку бомбардирів. Якщо рахувати ефективність (кількість голів у розрахунку за матч), то у нього топові показники.
19. Томас Мюллер (Баварія) – 0,4
111 матчів, 44 голи. Враховуючи, що поруч завжди грали форварди-рекордсмени (спочатку Лука Тоні, потім Мірослав Клозе, слідом Маріо Гомес, зараз – Роберт Левандовскі) показник вихованця «Баварії» вражає. Він у жодному сезоні не був найкращим бомбардиром клубу (поступаючись навіть Манджукічу і престарілому Пісарро), але відрізнявся шаленою стабільністю.
18. Златан Ібрагімовіч (Аякс, Ювентус, Інтер, Барселона, Мілан, ПСЖ) – 0,4
Швед стрибає з команди в команду, всюди забиває надзвичайно багато (48 голів у 120 матчах у ЛЧ), але ще досі не здобув кубок чемпіонів. Пишатися можна лише шаленою скорострільністю і внутрішніми трофеями з Італії, Іспанії та Франції.
17. Патрик Клюйверт (Аякс, Барселона, Мілан) – 0,41
У 18 років форвард Аяксу забив переможний гол у фіналі Ліги чемпіонів. Усього відзначився 29 разів у 71 матчах.
16. Тьєрі Анрі (Арсенал, Барселона) – 0,45
Француз феноменально грав у Англійській прем’єр-лізі, але в Лізі чемпіонів трішки просідав. Втім, і цього вистачило або посісти 16-й рядок у списку найбільш ефективних форвардів турніру – 50 влучних ударів у 112 матчах.
15. Алесандро Дель П’єро (Ювентус) – 0,47
Якби «Стару синьйору» не дискваліфікували у справі Моджі, то «Пінтуріккіо» точно опинився би вище. Форварду «Ювентуса» лише одного точного удару не вистачило, аби вийти на показник 1 гол кожні 2 матчі. Він зупинився на 44 голf[ за 89 ігор.
14. Рой Макай (Депортиво, Баварія) – 0,48
Голландець теж зупинився на межі 0,5 – 29 голів у 61 матчі, але запам’ятався не лише цим. На його рахунку – 9 голів у сезоні 2002-2003 за іспанську команду і найшвидший гол в історії Ліги чемпіонів – на 10-й секунді гри (це вже у складі німців).
13. Дідьє Дрогба (Марсель, Челсі) – 0,48
Зачаклована цифра у 0,5 не піддалася і африканцю. Але він, швидше за все не розчарований. Адже саме точний удар Дрогба у серії 11-метрових приніс титул «Челсі» у 2012 році. Той удар вартий усіх інших 44 голів (у 92 матчах).
12. Андрій Шевченко (Динамо, Мілан, Челсі) – 0,48
Тут дуже зручно рахувати: 100 матчів і 48 голів. Якби легенда українського футболу не перейшов з «Мілану» до «Челсі», він би точно був серед ТОП-10, а може навіть і у першій п’ятірці. На жаль, у Лондоні все пішло шкереберть.
11. Давід Трезеге (Монако, Ювентус) – 0,5
Він вважається менш талановитим і не таким успішним, ніж партнер по збірній Анрі. Втім, як бачимо, статистика доводить зворотне. А 29 голів у 58 матчах – це перший гросмейстерський результат у пів голу за матч.
10. Рауль (Реал, Шальке) – 0,5
Найбільша помилка «вершкових» – трансфер легенди клубу наприкінці його кар’єри. Рауль довгий час був наймолодшим автором голу в ЛЧ, а тепер – відкриває ТОП-10 рейтингу найкращих форвардів турніру: 71 гол у 142 матчах.
9. Карім Бензема (Ліон, Реал) – 0,54
З Раулем у Мадриді француз перетнувся лише на один сезон 2009-2010. Символічно, що саме наступник легенди зумів перевершити його показники: 119 матчів і 64 влучні удари. Але оскільки кар’єра Бензема ще триває, то він може як покращити результат, так і погіршити його.
8. Серхіо Агуеро (Атлетіко, Манчестер Сіті) – 0,55
Аргентинець ніколи не піднімав над головою Кубок чемпіонів, але не опускає руки і ось уже 12 сезонів поспіль забиває не менше 2 голів за Лігу чемпіонів. Як результат – 39 влучних ударів у 71 грі. Якби тренери не давали відпочинок лідеру у останніх матчах групового етапу, до яких «МанСіті» вже оформлював путівку до плей-офф, цифри були би значно кращими.
7. Едінсон Кавані (Наполі, ПСЖ) – 0,56
Хейтери аргентинця скажуть, що усі його досягнення – роздуті, оскільки більшість своїх голів уругваєць забиває на групових етапах найслабшим суперникам. Але цифри не брешуть: 35 голів у 62 матчах – і неважливо хто пропустив: «Лудогорець», «Црвена Звезда» і «Селтік» чи «Челсі» і «Манчестер Сіті». До речі, цим англійським командам форвард у Лізі чемпіонів забивав по 3 рази. Чи багато гравців можуть таким похвалитися?
6. Філіппо Індзагі (Ювентус, Мілан) – 0,57
Коли форвард б’янко-нері оформлював хет-трик у ворота «Динамо» Валерія Лобановського у далекому 1998-му році, його ненавиділа вся Україна. Але у списку ненависників є багато клубів, адже потім були хет-трики у ворота «Гамбурга» і «Депортиво», дублі «Ліверпулю», «Баварії» (двічі), «Ліону», «Реалу», «МЮ», «Шахтарю», «Марселю», «Лансу»… Набігло 46 точних пострілів за 81 матч.
5. Неймар (Барселона, ПСЖ) – 0,61
Травматичному і емоційно вразливому бразильцю ці його характеристики не надто заважають забивати зі швидкістю кулемета: 35 голів у 57 матчах підняли його на 5-ту сходинку рейтингу.
4. Роберт Левандовскі (Боруссія, Баварія) – 0,74
Два голи кожні три матчі (разом 64 у 86 іграх) – результат майже ідеального форварда. Зараз поляк лідирує у гонці бомбардирів сезону 2019-2020 з фантастичними цифрами у 11 голів за 6 матчів. Якщо так піде далі – то він злетить на вершину.
3. Кріштіану Роналду (МЮ, Реал, Ювентус) – 0,76
Ще один гол у поточному розіграші (якщо він відновиться у серпні) – і португалець стане першим в історії футболістом, який забивав як мінімум 3 голи кожного розіграшу протягом 14 сезонів поспіль. Почав Роналду у 2006-му, а нині в активі має 169 матчів (2-й показник у історії після Ікера Касільяса) і 128 точних ударів (перше місце). Він 7 разів ставав найкращим бомбардиром ЛЧ.
2. Рууд ван Ністельрой (ПСВ, МЮ, Реал) – 0,77
Машина із забивання голів. Тричі голландець ставав лідером бомбардирських перегонів у Лізі чемпіонів і встиг наколотити 56 голів у 73 матчах.
1. Ліонель Мессі (Барселона) – 0,81
Беззаперечне перше місце: 114 голів у 141 матчі. За кількістю голів у середньому за гру аргентинець суттєво відірвався від Роналду (тому треба чотири рази поспіль оформити хет-трик, аби наздогнати) і має два роки в запасі (аргентинець молодший), аби атакувати абсолютний рекорд з кількості голів. 14 точних ударів за 2 сезони – цілком посильне завдання.