Вирушаємо до Ліги Чемпіонів. Хто разом з «Динамо»?

lc1

Поточний розіграш Ліги Чемпіонів ще не завершено, а вболівальники вже ведуть зворотній відлік часу до старту нового сезону. Не дивно, адже у цьогорічних фіналістів ЛЧ – «Ліверпуля» і «Тоттенгема» – фанатів все ж менше, ніж у всіх інших учасників турніру наступного сезону. І ця армія вже в очікуванні і з новими надіями. Хто ж гратиме в Лізі Чемпіонів 2019-2020?

Звична схема

Наступний розіграш найбільш престижного клубного турніру Європи буде 65-м в історії. Його фінал відбудеться в травні 2020 року на стадіоні «Ататюрк» в Стамбулі. Але до того командам потрібно буде пройти п’ять кваліфікаційних раундів, груповий етап та три стадії плей-офф, починаючи з 1/8 фіналу. Все як завжди.

ataturk-olimpiyat-stadi-istanbul-06

В груповому етапі – 32 команди. При цьому 26 з них вже відомі, а решту розіграють серед двох груп команд. Перше сито відбору включає 41 чемпіонат своїх країн (з 16 по 55 місця в рейтингу УЄФА). На всіх них – чотири путівки в ЛЧ. Друге сито відбору – віцечемпіони або бронзові призери топових ліг: від 5 до 15 в рейтингу УЄФА. Тут на 11 команд – дві путівки в Лігу Чемпіонів.

На дні

Стартує новий турнір з жеребкування, яке заплановане на 11 червня. А за два тижні потому – наприкінці місяця у безпосередню боротьбу вступлять чотири чемпіони, які представляють найслабші за рейтингом національні федерації УЄФА: Лінкольн (Гібралтар), Санта-Колома (Андорра), Тре Пенне (Сан-Марино) та Феронікелі (Косово).

gibraltar-futbol-soccer2

Команда з Гібралтару має найкращу статистику: з чотирьох спроб у кваліфікації ЛЧ «Лінкольн» тричі виходив в наступний раунд, вибиваючи суперників з Андорри, Сан-Марино та навіть Естонії. Правда й далі другого етапу команда не приходила.

У «Санта-Коломи» значно довша єврокубкова історія, але лише один вихід в наступний раунд (жертвою став вірменський «Бананц» 5 років тому). «Тре Пенне» завжди вилітав на першому етапі і має 11 поразок в 12 матчах, а «Феронікелі» взагалі є дебютантом єврокубків.

Важливий момент – з цієї четвірки далі піде лише одна команда, а півфінали і фінал будуть складатися не з двох матчів, а з одного. Всі три поєдинки пройдуть в Косово.

Болото

Переможець попереднього раунду приєднається до 31 іншої команди – чемпіонів країни, що посідають місця в рейтингу від 51 до 20. Виняток – Ліхтенштейн, де не проводиться власний чемпіонат (лише Кубок), а команд князівства інтегровані в швейцарські ліги. Перелік цих команд вже відомий. Сіяні (з більшим рейтингом) і несіяні (з меншим рейтингом) команди гратимуть одна проти одної в парах, які визначить жереб.

Сіяні: Селтік (Шотландія), БАТЕ (Білорусь), Астана (Казахстан), Лудогорець (Болгарія), Карабах (Азербайджан), Марібор (Словенія), Црвена Звезда (Сербія), Шериф (Молдова), Русенборг (Норвегія), ХІК (Гельсінкі), Дандалк (Ірландія), Дюделанж (Люксембург), Шкендія (Македонія), ТНС (Вельс), Слован Братислава (Словаччина), АІК (Швеція).

lc2

Несіяні: Судува (Литва), Валетта (Мальта), Сараєво (Боснія та Герцеговина), Пяст (Польща), Пюнік (Вірменія), Клуж (Румунія), Ференцварош (Угорщина), Номме Калью (Естонія), Сутьєшка (Чорногорія), Партізані (Албанія), Валюр (Ісландія), Лінфілд (Північна Ірландія), ХБ Торсхафн (Фарерські острови), ФК Рига (Латвія), Сабуртало (Грузія) і переможець кваліфікації.

celtic_shved

Найбільш цікаві команди тут для українських вболівальників – «Селтік» до якого перейшов влітку з львівських «Карпат» Мар’ян Швед та «Ференцварош» де тренером працює Сергій Ребров, а в опорній зоні грає Ігор Харатін. Українців могло бути більше, але Іван Петряк місяць тому, ставши чемпіоном, втік до основного конкурента, чим спровокував справжній скандал в футбольній Угорщині.

ferencvaros-mol-vidi-ftc1

Також в «Шерифі» грає півзахисник Андрій Близніченко, а в «Словані» – захисник Артем Сухоцький. За «Пюнік» виступає відразу два футболісти з українським паспортом: Максим Трусевич і Сергій Шевчук. Поруч – в чемпіонаті Грузії за «Сабуртало» грає воротар Денис Шеліхов. Чемпіоном Естонії став захисник Андрій Маркович.

В цьому переліку є чимало клубів, які вже мають досвід виступів в Лізі Чемпіонів. У «Селтіка» – 10 участей (і три виходи в плей-офф), у БАТЕ – п’ять групових етапів, у «Клужа» і «Марібора» – по три, у «Лудогорця» – два. По разу до груп ЛЧ добиралися «Црвена Звезда», ХІК, «Ференцварош», АІК, «Карабах» і «Астана». Лідер тут – норвезький «Русенборг», який 11 разів виступав в Лізі чемпіонів і одного разу навіть дістався до чвертьфіналу.

piast

Окремо варто згадати ще й чемпіонів з сусідньої Польщі – «Пяст» з містечка Глівіце. Рік тому команда ледве врятувалася в останньому турі і змогла не вилетіти з Екстракляси, а в поточному травні сенсаційно виграла чемпіонат.

Шлях чемпіонів

В підсумку буде 16 переможців, до яких приєднається в наступному раунді ще 4 чемпіони Хорватії, Данії, Ізраїлю та Кіпру (місця в рейтингу УЄФА з 16 по 19). Поки що в режимі очікування – загребське «Динамо», «Копенгаген», «Маккабі» з Тель-Авіву та АПОЕЛ. Ці 20 суперників в два етапи визначать 10 переможців. Потім до них приєднаються чемпіони Голландії – «Аякс» та Греції – ПАОК.

ajax-33

Далі з 12 претендентів залишиться 6 переможців пар, які разом з чемпіонами Швейцарії та Чехії («Янг Бойз» та празька «Славія») визначать чотирьох учасників групового етапу Ліги Чемпіонів.

khach_-_shakh

Тут лише ПАОК ще жодного разу не виступав в групі Ліги Чемпіонів. У інших такий досвід є. При цьому лише в складі чемпіонів Греції присутні українські футболісти. Але і захисник Євген Хачеріді і півзахисник Євген Шахов, ймовірно, влітку залишать команду.

Запасний вхід

Інший шлях до групи ЛЧ – нечемпіонський. І тут є безпосередній український інтерес, адже через ці двері до найпрестижнішого турніру спробують потрапити віце-чемпіони України – київське «Динамо».

dk_ajax2

На першому етапі тут виступає шість команд – віцечемпіони Туреччини («Істанбулспор»), Австрії («ЛАСК»), Швейцарії («Базель»), Чехії («Вікторія» Пльзень), Голландії («ПСВ») та Греції («Олімпіакос»). Вони між собою розіграють три путівки на ступний раунд, де вже чекають п’ять інших колективів: срібні призери чемпіонатів Бельгії («Брюгге»), Португалії («Порту») та України («Динамо» Київ), а також французький «Ліон» та ФК «Краснодар», які в своїх чемпіонатах фінішували на третіх сходинках. Далі ця вісімка в два раунди розіграє дві путівки до Ліги Чемпіонів.

Українських футболістів в складах цих команд (крім «Динамо») немає.

Схожі записи