Олімпійські ігри 2022. Стрибки з трампліна

ski_jumping_2022

Напередодні старту – головні речі, які потрібно знати про турнір «літаючих лижників» на Олімпійських іграх 2022 року: фаворити, прогнози, форма спортсменів, календар змагань та шанси України.

Олімпійський трамплін

ski_jumping_1924

Стрибки з трампліна у програмі зимових Олімпіад з’явилися від самого початку – у 1924 році. І довгий час цей вид спорту лишався одним з небагатьох, куди МОК не запрошував жінок. Зміни відбулися тільки у 2014 році, тож Олімпіада у Пекіні стане третьою де, будуть розігруватися медалі серед «трампліністок».

Також важливим етапом історії цього виду спорту був 1964 рік, коли замість однієї дисципліни стало дві – стрибки зі звичайного трампліна та з великого.

За весь цей час найбільше золотих медалей вибороли спортсмени Норвегії (35), Австрії (25) та Фінляндії (22). За кількістю золотих нагород також лідирують норвежці (11). У фінів – 10 чемпіонських титулів, а у німців – 9 (включно з НДР).

Найвищі досягнення збірної України – 29-те місце Володимира Гливко у 1998 році. Це єдиний випадок, коли українці пробилися у топ-30 і взяли участь у вирішальному етапі змагань, а не вибули після кваліфікації.

Рекорди

ski_jumping_matty_nykanen

Найбільше олімпійських нагород у стрибках з трампліна здобув Матті Нюкянен (Фінляндія). Він – 4-разовий чемпіон Олімпійських ігор і має ще одну срібну нагороду. Також 4 золоті медалі має Сімон Амманн (Швейцарія), але медалей іншого ґатунку у нього немає.

Тричі олімпійським чемпіоном ставали Єнс Вайсфлог (Німеччина), Томас Моргенштерн (Австрія) та Каміл Стох (Польща). По 4 медалі з різного металу з Олімпіад також привозили Андреас Веллінгер (Німеччина), Грегор Шліренцауер (Австрія), Мартін Гелльварт (Австрія), Адам Малиш (Польща) та Матті Хаутамякі (Фінляндія).

У жінок ніхто більше однієї медалі не вигравав, тож рекордсменками тут можна вважати обох олімпійських чемпіонок – Каріну Фогт (Німеччина) та Марен Люндбю (Норвегія).

Стрибки з трампліна на Олімпіаді-2022

ski_jumping_beijing_2022

Усього на Олімпійських іграх у Пекіні в стрибках із трампліна розіграють 5 комплектів нагород. У чоловіків буде два індивідуальні заліки, у жінок – один. Також передбачені командні змагання у чоловіків та мікст – змішані команди з чоловіка та жінки. Ось розклад стартів.

5 лютого, 08:20 – Нормальний трамплін (чоловіки), кваліфікація.

5 лютого, 12:45 – Нормальний трамплін (жінки) .

6 лютого, 13:00 – Нормальний трамплін (чоловіки), фінал .

7 лютого, 13:45 – Нормальний трамплін (змішані команди).

11 лютого, 13:00 – Великий трамплін (чоловіки), кваліфікація.

12 лютого, 13:00 – Великий трамплін (чоловіки), фінал .

14 лютого, 13:00 – Великий трамплін (чоловічі команди).

Збірна України на Олімпійських іграх 2022

ski_jumping_korchuk

У двох попередніх Олімпіадах Україна не була представлена у стрибках з трампліна. Але цього разу до Пекіна вирушили відразу три учасники. Вони змагатимуться у обох індивідуальних дисциплінах – стрибках зі звичайного (К-90) та великого (К-120) трамплінів.

Це Антон Корчук, Євген Марусяк та Віталій Калініченко. Усі представляють Івано-Франківську область. Логічно, враховуючи, що діючі трампліни в Україні є лише у Ворохті.

Хто фаворит

ski_jumping_karl_geiger

У поточному розіграші Кубку світу топ-10 чоловічого заліку у стрибках з трампліна складають такі учасники змагань: Карл Гайгер (Німеччина), Ріою Кобаясі (Японія), Хальвор Егнер Гранеруд (Норвегія), Маріус Ліндвік (Норвегія), Анже Ланішек (Словенія), Маркус Айзенбіхлер (Німеччина), Ян Герль (Австрія), Штефан Крафт (Австрія), Даніель Губер (Австрія), Цене Превц (Словенія).

При цьому Кобаясі виграв 7 стартів із 19 і ще двічі був другим, а Гайгер – лише 4 (5 разів був срібним призером). Ліндвік був переможцем 3 рази (плюс два срібла). По разу золоті медалі отримували Гранеруд (і ще 5 разів фінішував другим) , Ланішек (і три срібла), Герль, Крафт і Губер.

Але є одна поправка – усе це за результатами 19 стрибків із великого трампліна. У поточному Кубку світу на етапах спортсмени ще жодного разу не змагалися на нормальному трампліні.

Жіночий загальний залік Кубку світу за результатами стрибків на 11 трамплінах має такий вигляд: Маріта Крамер (Австрія), Катаріна Альтгаус (Німеччина) Урша Богатай (Словенія), Ема Клінец (Словенія), Ніка Крижнар (Словенія), Сара Таканасі (Японія), Сільє Опсет (Норвегія), Даніела Ірашко-Штольц (Австрія), Ева Пінкельніг (Австрія), Жаклін Зайфрідсбергер (Австрія).

ski_jumping_marita_kramer

При цьому Крамер виграла 6 стартів із 11 і ще двічі була другою. Найближче за кількіст перемог до австрійки – Крижнар (2 перемоги). По одному разу на етапах Кубку світу перемагали Альтгаус (плюс 4 другі місця), Клінец (додатково – одне срібло) і Таканасі. По два рази срібними призерками були Опсет і Богатай.

У командних змаганнях серед чоловіків у поточному сезоні відбулося три старти. Двічі перемагала Австрія, один раз – Словенія. Двічі срібною ставала Німеччина, а Японія має у активі срібло та бронзу.

Схожі записи