Як вибрати індукційну плиту

induction00

Газові плити поступово відходять у минуле. Йдеться не лише про дорогий газ, а й про елементарну безпеку. Завдяки технічному прогресу різноманітні пристрої для кухні дають змогу не просто готувати їжу, а робити це комфортно. Саме плита є невід’ємним атрибутом будь-якої кухні, бо на ній готується їжа. Відносно недавно на кухнях з’явились індукційні плити. Для багатьох це щось нове ультрасучасне, тому далеко не усі знають, як вибирати таку плиту.

Що таке індукційна плита?

induction

Якщо у стандартній електричній плиті спочатку нагрівається сама конфорка, яка уже потім передає тепло посуду, то в індукційній плиті замість нагрівального елементу вбудована електромагнітна котушка, яка передає тепло відразу посуду, минаючи конфорку.

Завдяки такому принципу роботи поверхня завжди залишається холодною, тоді як сам посуд, який стоїть на ній, вмить нагрівається. Це суттєво прискорює процес готування, робить сам процес приготування безпечнішим, бо навіть увімкнена індукційна плита без посуду безпечна. Звичайно, як і з будь-яким іншим електричним пристроєм, потрібно дотримуватись елементарних правил безпеки.

Переваги та недоліки індукційних плит

Напевно найбільшим недоліком індукційної плити на цей момент є її ціна, яка часто досить «кусається».

Сама робоча панель індукційної плити – склокерамічна, тож вона доволі крихка (порівняно з металевої газовою плитою) і потребує дбайливого ставлення при монтажі і догляду.

Також читайте: Як позбутися неприємного запаху в холодильнику

Не радять індукційну плиту встановлювати поруч з іншими електричними пристроями (посудомийними машинами, холодильниками, мікрохвильовими печами), бо вона може викликати перебої в їх роботі.

Також для цієї плити потрібен спеціальний посуд, який володіє феромагнітними властивостями, будь-яку каструлю індукційним способом не нагрієш.

neff-induction-hob1

А от основні переваги:

• Зі всіх плит ця напевно найбільш безпечна, бо має негарячу поверхню. А це суттєва перевага особливо для тих, хто живе з дітьми чи маленькими тваринками.

• Завдяки тому, що енергія не тратиться на розігрів самої конфорки, а тепло відразу передається посуду, вміст каструль і сковорідок практично вмить нагрівається, прискорюючи у рази процес приготування їжі;

• Індукційну плиту легко чистити – просто протріть поверхню ганчіркою. Для цього навіть хімії жодної не знадобиться;

• Попри стереотип, що подібна техніка може «з’їдати» чимало енергії, насправді це досить економний прилад, бо ж працює швидше. Окрім самого принципу нагрівання, майже кожна індукційна плита має так званий бустер, завдяки якому потужність однієї конфорки легко перекидається на іншу, дозволяючи вмить розігріти їжу, не збільшуючи витрату енергії.

• Не маловажний, а для багатьох вирішальний фактор – невеликий компактний розмір, який дозволить розмістити таку плиту на будь-якій кухні.

Основні критерії вибору індукційної плити

На що ж звернути увагу при виборі індукційної плити? Перш, ніж обирати плиту, визначіть окреме під неї, бо на інших електроприладах, як і поруч з ними, її не можна ставити. Від цього буде залежати тип плити – вбудована чи не інтегрована.

Розмір індукційної варильної панелі визначається кількістю, формою і розташуванням конфорок. Мінімальна ширина плити зараз – 30 см. Це розмір плити з двома конфорками. Плита на 3-4 конфорки уже може сягати ширини 60 см. 80-сантиметрова панель може містити уже 6 зон нагріву.

Також читайте: Як правильно приготувати зелений чай

Особливо ретельно це питання потрібно обміркувати любителям нетрадиційних варіантів, зокрема тим, хто вирішив купити не стандартну прямокутну або квадратну варильну поверхню, а, припустимо, шестикутну. Є моделі і нестандартної форми.

Діаметр конфорок у індукційних панелей – від 14 до 21 см. Цей параметр повинен відповідати наявному посуду, бо якщо дно каструлі не покриє 70% площі зони нагріву, плита просто не включиться.

Загалом краще брати плиту з різним розміром конфорок. А більш просунуті моделі здатні автоматично розширювати або звужувати зону нагріву, підлаштовуючи її під розмір посуду, та вони на порядок дорожчі.

induction-cooktop5

Ви маєте знати, які ж функції мають індукційні плити і чи вони вам потрібні, бо ж кожна додаткова функція тягне за собою відповідну ціну.

Також читайте: Як почистити духовку вдома

Є різні типи управління плитою: сенсор, слайдер або магнітні перемикачі. Сенсорна панель буде найкращим варіантом, якщо надумали обрати оптимальну плитку за ціною і якістю. Слайдер дещо зручніший, та і вартість цього варіанту дорожча. Магнітні перемикачі практично уже не використовуються у нових моделях.

Індикатор залишкового тепла дозволить визначити, скільки тепла ще залишилося для нагріву. Це дозволяє економно використовувати ваш пристрій.

Матеріал поверхні в індукційних плитах (а це зазвичай склокераміка) має бути щільним і міцним. На новій плиті не повинно бути жодних тріщин і подряпин.

Автовизначення наявності посуду, яке не дозволяє нагрівати конфорку без посуду, є у всіх індукційних плитах.

Існують і додаткові функції, які розширюють можливості плити: таймер, автоматичне вимкнення, підтримка температури в одному діапазоні, захист від перегрівання, вибір температурного режиму та інші.

Посуд для індукційної плити

Як ми уже згадували, будь-який посуд для індукційної плити не підійде. Тому його потрібно додатково придбати. Може виявитись, що ви уже маєте необхідний. Посуд повинен піддаватися магнітному полю, тому він має бути з феромагнітного сплаву, який взаємодіє з магнітною індукцією. Це нержавіюча сталь, чавун, емальована сталь та інші.

pl

Найпростіше перевірити, чи підійде посуд для індукційної плити – прикладіть до нього будь-який магніт. Якщо він пристає до поверхні, то матеріал підійде.

Товщина виробу має бути не менше 2 мм, а дно слід брати повністю плоске.

За певних умов підійде посуд і з керамічним та скляним покриттям. Та щоб можна було у ньому щось нагріти, потрібен спеціальний диск для індукційної плити.

При виборі товару не забувайте про гарантію, віддавати краще перевагу перевіреним фірмовим продуктам. Також не варто купувати вживану індукційну плиту, краще доплатити та отримати справді якісний товар.

Схожі записи