Маск запустив у космос супутники для «глобального Інтернету» (ВІДЕО)

falcon_9-i

У Каліфорнії стартувала ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX з першими супутниками «глобального Інтернету».

Пряма трансляція велася на офіційному каналі SpaceX в Youtube.

Запуск кілька разів переносили через необхідність додаткових перевірок корисного навантаження та його модифікованого обтічника, а також через сильний вітер на висотах.

Ці супутники є частиною проекту глобального широкосмугового інтернету Starlink. У ході багатомісячних випробувань SpaceX протестує передачу сигналу на кілька стаціонарних станцій в США і на рухомі автомобільні платформи.

Якщо проект Starlink піде відповідно до планів SpaceX, в 2024 році на низьких орбітах буде 4,4 тисячі супутників Microsat традиційних Ka- and Ku- діапазонів, і 7,5 тисячі супутників V-діапазону, що рідко використовуються.

Також читайте: Відбувся історичний запуск найпотужнішої ракети Falcon Heavy (ФОТО)

Сузір’я супутників буде пов’язане високошвидкісним лазерним ДатаЛінк, а формування радіопроменя на приймач буде проводитися за принципом фазованої антеною решітки.

Все це повинно забезпечити роздачу інтернету зі швидкістю 1 гігабіт на секунду (відповідає стандарту 5G) по всьому світу незалежно від місцезнаходження абонента.

Вартість абонентського обладнання повинна залишитися в межах 200 доларів.

Орієнтовна вартість проекту – 10 млрд дол., але Маск до 2025 року розраховує підключити до послуг 40 млн абонентів і отримати 30 млрд дол. прибутку. Комерційна експлуатація стартує, коли буде запущено 800 супутників.

Схожі записи