Відбувся історичний запуск найпотужнішої ракети Falcon Heavy (ФОТО)

raketa

6 лютого о 22.45 відбувся тестовий запуск важкої ракети-носія Falcon Heavy, яку створила компанія Ілона Маска SpaceX.

Запуск цієї ракети – унікальна історична подія через низку причин. Зокрема, коли ракета відірвалась від землі, вона стала найпотужнішою в світі діючою ракетою-носієм. Falcon Heavy зможе виводити на низьку навколоземну орбіту 63,8 тонн корисного навантаження. Це в два рази більше, ніж може вивести на орбіту найближчий діючий конкурент – Delta IV Heavy. Наприклад, Falcon 9 виводить 22,8 тонн.

Також читайте: Вражаюче Time-Lapse відео запуску ракети SpaceX

Крім цього, вартість запуску вантажів на орбіту суттєво падає – у три рази дешевше, ніж у Delta IV Heavy. Це стало можливим за рахунок багаторазового використання трьох перших ступенів Falcon Heavy. Всі вони повернуться на землю. Причому дві з них – бічні прискорювачі – вже літали в космос.

По-третє, Falcon Heavy – це перша (після Saturn V) діюча ракета, яка здатна доставити людей на Місяць і Марс. Таким чином, SpaceX відновлює можливості людства для здійснення таких місій.

Також читайте: План колонізації Марсу від Маска (ВІДЕО)

Корисним навантаженням під час тестового запуску Falcon Heavy служитиме особистий електромобіль Ілона Маска Tesla Roadster. Запуск відбудеться зі стартового майданчика 39A космічного центру Кеннеді у Флориді. Саме з цього майданчика стартували ракети Saturn V і несли астронавтів на Місяць.

[p][/p]

[p][/p]

Згодом стало відомо, що центральний прискорювач ракети Falcon Heavy розбився під час посадки.

Два бічних прискорювача першого ступеня успішно приземлилися на посадочні платформи, при цьому третій блок першого ступеня не зміг приземлитися на плавучій платформі. Він впав у воду Атлантичного океану зі швидкістю 480 км/год недалеко від платформи.

За словами Маска, у цьому зв’язку проводиться перевірка, однак, за попередньою версією, причиною стала нестача пального.

Схожі записи