Як правильно приготувати зелений чай

cup-of-tea

З появою чайних пакетиків ми практично однаково готуємо чаї – чи то звичайний чорний, чи зелений, чи усілякі фруктові суміші. Та якщо ви хочете спробувати справжній вишуканий смак зеленого чаю потрібно вміти його правильно приготувати. А він позитивно впливає на організм та навіть має цілющі властивості.

Важко повірити, але є понад 700 сортів зеленого чаю.

Щоб знайти справжній зелений чай, варто пам’ятати, що його головним виробником є Китай, Індонезія, Шрі-Ланка. Чай з Японії, як не дивно, не експортується та мало відомий у всьому світі.

Зелений, як і будь-який інший чай, не варто купувати у пакетиках. Попри їх зручність, ви ніколи не знаєте, що там усередині. Чай у пакетиках дає можливість шахраям помістити замість подрібненого якісного чаю чайний пил, тобто відходи чайного виробництва.

Наприклад, у Індії і в Китаї ці відходи не використовують, зате їх купують недобросовісні виробники чаю. Собівартість упаковки такого чаю вимірюється копійками. Буває, що взагалі у пакетики сунуть тирсу чи будь-яку траву. Мало кому подобається чай зі сміття, тому не варто пакетні чаї взагалі споживати.

Обов’язково при виборі чаю потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд продукту.

gr2

Ось кілька однак, за якими можна визначити свіжість та якість зеленого чаю. Головне, на що потрібно звернути увагу – це зовнішній вигляд та запах.

1. Листя чаю має бути однорідним, воно має ламатися, а не кришитися. Не повинно бути сміття та домішок;

2. Аромат маю бути ніжний без сторонніх домішок та ароматизаторів.

Листя зеленого чаю чутливі до світла та кисню, тому його потрібно правильно зберігати. Коли листя продаються в розфасованому вигляді, зверніть увагу на дату виготовлення та термін придатності. Чим більш свіжий збір, тим якіснішим вийде заварений чай.

Продукція високої якості зазвичай спеціально маркується – FOP (Flowery Orange Pekoe), що вказує на свіжий лист. Бувають букви B (broken) і D (dust) – це середній і сорт нижче середньої якості.

Ось кілька найвідоміших та недешевих зелених чаїв: Лун Цзин («імператорський чай» – №1 у Китаї); Бі Ло Чунь, Ганпаудер; Маофен; Зелений чай з жасмином; Хуан Шань Мао Фен; Тай Пин Хоу Куй.

Звичайно, є ще багато інших сортів і кожен оригінальний по-своєму.

Однак обрати якісний зелений чай – це лише півсправи. Важливо його правильно заварити.

gr4

Насамперед потрібно підготувати воду. Має бути м’яка вода першого кипіння. Якщо вода уже кілька разів кипіла, то це негативно вплине на смак.

Для різних сортів потрібна різна температура, тому не варто одразу заливати окріп.

Наприклад, для заварювання пуеру або улуну підходить крутий окріп, для інших сортів необхідно залишити окріп на пару хвилин і почекати. Температура заварювання чаю – 90-80 градусів.

У будь-якому випадку – вода спочатку повинна закипіти, а потім охолонути до певної температури.

Для заварювання краще використовувати скляний посуд, попередньо залитий окропом.

Далі засипте листки чаю з розрахунку 2-5 г на 100-150 мл води у горня чи заварник. Можна його промити, що прогріє листя, прибере зайву гіркоту, пил.

Від сорту також залежить і час заварювання. Наприклад, улун радять пити відразу після заварювання, а пуер має настоятися 10-15 хв.

Дуже важливо враховувати, що час заварювання чаю змінює його властивості. Заварений лише 2 хв. – має тонізуючий ефект, через 5 хв. заварювання чай уже набуває заспокійливих властивостей. Після 6 хв. корисні ефірні масла випаровуються, і ви п`єте уже простий чайний напій, а не вишуканий цілющий зелений чай.

Цікаво, що зелений чай можна заварювати кілька разів – подекуди до 7. З кожним новим використанням потрібно збільшити час заварювання на 10-20 секунд. Після чаювання потрібно повністю злити воду, щоб лист був без рідини.

Вважається, що у чаї міститься достатня кількість антиоксидантів, які покращують роботу всього організму. Він підвищує настрій, бадьорить. Прискорює обмінні процеси та допомагає виведенню токсинів, має протизапальну дію, що полегшує перебіг простудних захворювань.

Очищує нирки від токсинів і солей завдяки своїй сечогінній функції. Шкідливі речовини виводяться навіть з потом. Одночасно прочищаються пори, шкірі легше дихається. Тому й на шкіру є позитивний вплив.

Особливо корисним зелений чай може бути для людей, які перебувають у стресі чи у депресії.

Та у будь-яких продуктів є й свої протипоказання. Зловживати зеленим чаєм не варто. Танін, який присутній у ньому, збудливо діє на нервову систему та може вплинути на роботу печінки. Тому не рекомендують пити більше 4-6 горнят чаю на день.

Зелений чай категорично протипоказаний людям, що страждають від захворювань серця. Він має здатність понижувати тиск.

Дуже популярний зелений чай з женьшенем – для жінок старше 50 років і хворих на онкологію категорично заборонений. Женьшень має властивість підвищувати рівень естрогену в організмі жінки, що може призвести до розвитку пухлин.

Схожі записи