Дев’ять причин почати читати вже сьогодні

chutannya

Для того, щоб до старості зберегти ясність думки, мозок потребує постійного розвитку. Один з найкращих способів тримати його в тонусі – регулярно та вдумливо читати. Сьогодні люди надзвичайно зайняті і щораз рідше знаходять час для читання. Звичайно, набагато простіше відпочивати, листаючи «бездонну» стрічку новин у «Фейсбуці» або переглядаючи десятки інтерв’ю на «Ютюбі». Тим не менше, значно більше морального відпочинку приносить читання книг, паралельно поповнюючи знання.

Нижче наведемо ще дев’ять вагомих причин почати читати вже сьогодні:

1. Читання розвиває мислення.

При читанні ми постійно розмірковуємо, щоб зрозуміти, ту чи іншу ідею твору. Деякі речі потрібно запам’ятати, дещо – співставити, окремі моменти – виписати. Все це позитивно впливає на нейронні зв’язки у мозку, відповідно покращуючи процеси мислення.

2. Читання знижує стрес.

Спокій та душевна рівновага теж частково досягаються за рахунок регулярного читання. Справа у тому, що перегляд телепередач або «зависання» у соцмережах лише напружують психіку, безперебійно вливаючи масу (рідко потрібної) інформації, тоді як книги дають «їжу» для роздумів, «пережовування» якої і призводить до зняття стресу.

3. Читання збільшує словниковий запас.

Що не кажіть, це дуже суттєвий плюс. Вміння чітко виражати свою думку, яскраво описувати свої враження, різнобарвно ділитися своїми емоціями – хіба воно не потребує постійного вдосконалення? Гарно сформований та багатий словниковий запас стане у пригоді у будь-якій життєвій ситуації, будь це прийом на роботу чи спілкування з протилежною статтю. Погодьтеся, людина з дуже обмеженим словниковим запасом рідко являється душею компанії.

4. Читання захищає від хвороби Альцгеймера.

Судячи з останніх досліджень вчених, читання дійсно захищає від цього захворювання мозку. В процесі читання активність мозку підвищується, підтримуючи його в тонусі, що благотворно впливає на його загальний стан.

5. Читання додає впевненості.

Коли в розмові ми демонструємо просторе уявлення в конкретному питанні, чітко аргументуємо свою думку, структуризовано вказуємо на помилки опонента – хіба це не додає нам впевненості? Відповідно, визнання та похвала оточення позитивно відзначаться на самооцінці. Погодьтеся, впевненим бути куди приємніше, ніж закріпити за собою репутацію «недалекого» невігласа.

6. Читання позитивно впливає на творчість.

Креативні люди постійно генерують хороші ідеї. Звідки можна отримати каскад для цих ідей, матеріал для їхнього формування? Звичайно, що з книг. В процесі читання книги можна почерпнути та виписати багато цікавих моментів, які потім в роздумах постануть у вигляді ідей, що на перспективу втіляться в конкретні дії.

7. Читання покращує сон.

Систематичне читання перед сном незабаром ввійде в звичку. Саме ця звичка даватиме сигнал організму, що пора відходити до сну. Якісний сон, в свою чергу, запорука бадьорого ранку.

8. Читання покращує активність мозку в цілому.

В процесі читання уява вимальовує складні образи та деталі: персонажі, одяг, риси обличчя та характеру, навколишнє середовище тощо. Усе це покращує пам’ять та тренує логіку.

9. Читання покращує концентрацію

В процесі читання важливо концентруватися на змісті, вловлювати контекст. Тренуючи цей навик, ми паралельно підвищуємо загальну концентрацію у власному житті, помічаючи щораз більше деталей. Також читання книг розвиває об’єктивність і здатність приймати виважені, обдумані рішення.

Читайте та розвивайтесь!

Схожі записи