Семеро сумних. Кого Андрій Шевченко ігнорує і не кличе до збірної

Національна збірна України з футболу готується до вересневого старту в новому турнірі – Лізі Націй. Головний тренер команди оголосив список гравців, на яких розраховує в поєдинках проти Чехії та Словаччини. Традиційно не обійшлося без критики: за що беруть одних і не запрошують інших. За два роки претензій щодо проігнорованих гравців до Андрія Шевченка набралося немало.

Володимир Костевич (25 років). Лівий захисник. «Лех» (Польща)

kostevich

Вихованець львівських «Карпат» навіть під час виступів в Українській Прем’єр-лізі вважався претендентом на місце в збірній. А коли перебрався до польського «Леху» – лише покращив власні показники, став бронзовим призером в складі нового клубу і був визнаний кращим гравцем минулого чемпіонату на своїй позиції.

Втім, в його активі досі лише матчі за молодіжну збірну.

Конкуренти: Едуард Соболь та Микола Матвієнко так і не змогли отримати місце в основі «Шахтаря», проте саме цим футболістам без ігрової практики надає перевагу Андрій Шевченко.

Євген Макаренко (27 років). Опорний півзахисник «Андерлехт» (Бельгія)

makarenko

В 2016 році гравець київського «Динамо» вирішив не продовжувати контракт с клубом, вийшов із зони комфорту і перезапустив кар’єру. Спочатку було складно – півроку довелося побути безробітним, а потім влаштуватися до бельгійського середнячка «Кортрейка».

Сезон 2017-2018 був для футболіста дуже вдалим. Ним зацікавилися команди з німецької Бундесліги, проте в підсумку Макаренко опинився в найсильнішому клубі Бельгії – «Андерлехті».

Весь цей час тренерський штаб збірної не звертали увагу на гравця. Лише зараз Андрій Шевченко включив його до попереднього списку.

Конкуренти: Малишев, який лише епізодично грав за «Шахтар». Більше варіантів на заміну Степаненку немає. Тим дивніше ігнорування Макаренка.

Ігор Пластун (28 років). Центральний захисник «Гент» (Бельгія)

plastun

Влітку 2016 року він змінив «Карпати» на болгарський «Лудогорець», де став гравцем основи, пробився до Ліги чемпіонів (де отримав досвід гри проти топ-форвардів «Арсеналу» і «ПСЖ») і отримав право на підвищення. Тепер він виступає за бельгійський «Гент», де відразу ж потрапив до символічної збірної чемпіонату і вже успішно пройшов три етапи кваліфікації в Лізі Європи. Андрій Шевченко поки що цього не помічає.

Конкуренти: За два роки в центрі оборони грали нестабільні Кривцов та Ордець та Кучер, який з огляду на вік постійно програвав суперникам у швидкості.

Влітку запрошення до збірної отримали Бурда, Шабанов і навіть Лук’янчук.

Центральні захисники «Олександрії»

Ігнорування Пластуна (а також Чигринського з грецького АЄКу) можна було би зрозуміти, якби тренерський штаб пробував у справі гравців з української Прем’єр-ліги. Наприклад, захисників «Олександрії», яка не програвала 16 матчів поспіль і стартувала в поточному чемпіонаті з 4 сухих перемог.

Але ні. Кращий центр бек минулого чемпіонату Андрій Гітченко (вже залишив команду і перейшов до чернігівської «Десни») і нинішній дует захисників Шендрик-Бондаренко поки що за полем зору головного тренера збірної

Конкуренти: Див. вище: Ордець, Кривцов, Кучер, Бурда, Шабанов… Навіть Сваток з «Зорі» отимував запрошення до табору збірнрї.

Борис Тащі (25 років). Нападаючий. «Дуйсбург» (Німеччина)

taszi

Вихованець одеського «Чорноморця» вважався в юному віці одним з найперспективніших українських футболістів, проте довго шукав «свій» клуб. Зрештою, він опинився в німецькому «Дуйсбургу», де в минулому сезоні забив 11 голів. В цьому сезоні він також вже встиг відзначитися в матчі за Кубок Німеччини. Зараз Тащі – один з найдорожчих футболістів України за версією порталу transfermarkt. Але для Андрія Шевченка цінник і статистика в другій Бундеслізі – не аргументи.

Конкуренти: Позиція форвард вже давно проблемна в збірній. Селезньов і Беседін – далеко не найтехнічніші гравці, а Кравець і Зозуля вже давно без необхідної ігрової практики. Тому доводиться викликати навіть Коломойця. Більше того, шанс був наданий навіть дніпрянам (на момент матчів) Довбику з Баланюком. Але, чомусь, не Тащі.

Тарас Романчук (26 років). Центральний півзахисник. «Ягеллонія» (Польща)

romanchuk

В Україні вихованець волинського футболу не грав на професійному рівні: юнацькі змагання і три роки в міні-футболі. Оце і вся кар’єра. Реанімувати її вдалося в Польщі. За кілька років у складі «Ягеллонії» Тарас Романчук виграв срібні і бронзові медалі чемпіонату, дебютував в єврокубках, але виклику від тренерів збірної України так і не дочекався. Зрештою – отримав громадянство Польщі і навесні 2018 року дебютував за Кадру в матчі проти Південної Кореї.

Зараз продовжує бути лідером і капітаном клубу з Білостоку, забиває за нього в Лізі Європи.

Конкуренти: Центральна зона півзахисту ніколи не була проблемної в збірній. Втім, навіть в останні два роки тут з’являлося чимало несподіваних персонажів: ветеран Ротань, юний Шапаренко, вайлуватий Коваленко, відвертий запасний в своєму клубі Зінченко…

Валерій Лучкевич (22 роки). Правий захисник. «Стандарт» (Бельгія)

luchkevich

Після тріумфального сезону 2014-2015, коли 19-річний Лучкевич дійшов з «Дніпром» до фіналу Ліги Європи, молодому гравцеві прогнозували чудову кар’єру. За півтора роки він переїхав до Бельгії і сходу став основним в клубі, що вів боротьбу за єврокубки. Забив гол, віддав гольову передачу. Навесні минулого року він точно заслуговував листа з запрошенням до збірної.

Наступний сезон вийшов менш вдалим в індивідуальному плані (лише 8 матчів), але завершився сріблом чемпіонату. Втім, зараз футболіст шукає нове місце роботи.

Конкуренти: Ще одна дефіцитна позиція збірної. «Динамівець» Морозюк ефективніший в півзахисті, Бутко програв конкуренцію в «Шахтарі» навіть після того, як клуб залишив багаторічний лідер Срна… Зрештою, Андрій Шевченко навіть одного разу викликав до збірної Павла Ксьондза з «Карпат», а на початку своєї каденції не ігнорував Артема Федецького, який не міг закріпитися в аутсайдері Бундесліги «Дармштадті».

Схожі записи