Ліга Європи: «Зоря» дізналася суперника, 11 команд з українцями йдуть далі

43810_kfebxdswaj

Відбулися матчі-відповіді першого кваліфікаційного етапу Ліги Європи сезону 2019-2020. Участь у них взяли 20 команд, в складі яких грають українські футболісти. Втім, найбільшу увагу вітчизняних вболівальників привертав матч, де українців не було.

Буде Чорногорія

buducnost

В поєдинку «Будучності» та естонської «Нарви» вирішувалося – хто буде суперником луганської «Зорі» в наступному раунді. Власне, багато чого стало зрозумілим тиждень тому, коли чорногорці перемогли в Естонії з рахунком 2:0. Вдома ж «Будучності» вдалося розгромити суперника – 4:1. Цікаво, що усі 6 голів забивали різні футболісти.

«Будучност» в 2017 році ставала чемпіоном Чорногорії, а два останні сезони завойовує срібні медалі. В складі команди переважно грають місцеві футболісти – з легіонерів проти естонців грали лише два серби: півзахисник Мілош Міїч та вінгер Душан Стоільковіч. Також в заявці команди є ще два серби – захисники Башич і Джуріч та оборонець з Сенегалу Коррейя.

Чи не єдина зірка команди – правий вінгер Петра Грбіч, який має в своєму активі матчі за збірну Чорнгорії. Щоправда проти «Нарви» він не грав. Футболіста оцінюють в 500 тисяч євро, а всю «Будучност» – в 4,15 мільйони. «Зоря» дорожча в 3,5 рази і відразу 10 футболістів луганської команди коштують більше, ніж лідер чорногорців.

Матчі «Зорі» і «Будусності» відбудуться 25 липня та 1 серпня. Перша гра – в Чорногорії

Продовжимо боротьбу

eseola-kairat

Хабіб Есеола цього разу за «Кайрат» у ворота боснійського «Широкі Брієг» не забивав (минулого тижня оформив дубль), але відіграв 79 хвилин в матчі. Після того як український форвард пішов з поля суперники обмінялися трьома голами, забивши всі їх в в компенсований арбітром час. З рахунком 2:1 перемогли казахи, які й вийшли до наступного раунду. В наступному раунді Есеола і його партнери гратимуть проти ізраїльського «Хапоеля» з міста Беєр-Шева.

За азербайджанське «Нефтчі» повний матч відіграв опорний хавбек Кирило Петров. Його команда розгромила молдовську «Сперанцу» з рахунком 6:0 і тепер зіграє в наступному раунді проти тульського «Арсеналу».

«Ордабаси» закріпив мінімальну домашню перемогу (1:0) виграшем в Кутаїсі в матчі проти місцевого «Торпедо». Казахи, в складі яких грають колишні українці воротар Непогодов та захисник Малий, а також хавбек Кирило Ковальчук, у якого український паспорт, знову не пропустили і забили двічі. Наступний суперник «Ордабаси» – чеська «Млада Болеслав».

Після домашнього розгрому команди з Андорри (6:0) далі пройшло й тбіліське «Динамо», яке і в другому матчі обіграло суперника (1:0 на виїзді). Захисник Олександр Каплієнко зіграв 90 хвилин, хавбек Михайло Шишка – 60, а воротар Сергій Литвченко просидів на лавці запасних. Далі буде кавказьке дербі з азербайджанською «Габалою».

tatarkov

Вдруге поспіль з рахунком 1:0 солігорський «Шахтар» переміг «Хіберніанс» з Мальти. Переможний гол на виїзді забив наш вінгер Микита Татарков, який двома хвилинами раніше вийшов на заміну. Ще один «шахтар» з українським паспортом Василь Прийма опинився за межами заявки на гру. Наступник суперник білорусів – данський «Есб’єрг», за який грає українець Юрій Яковенко.

На 20 хвилин пограти вийшов і форвард угорського «Гонведа» Владислав Кулач. Його команда зіграла внічию 1:1 в гостях з вільнюським «Жальгірісом» і йде далі за рахунок домашньої перемоги. Далі Кулач гратиме проти румунської «Універістаті».

Вінгер Іван Петряк зіграв 79 хвилин за «МОЛ-Віді». Не забив. Але угорцям то не дуже й треба було, оскільки вони мали перевагу в 4 м’ячі за підсумками першого виїзного матчу проти «Зети» з Чорногорії. Вдома все завершилося нулями на табло. Тепер Петряк готується до матчів проти «Вадуца» з Ліхтенштейну.

Сергій Шевчук з вірменського «Пюніка» допоміг команді виграти в Македонії у «Шкупі» з рахунком 2:1 і вийти в наступний етап. Український півзахисник відіграв усі 90 хвилин і отримав жовту картку. Наступний суперник – «Яблонець» з Чехії. До цієї команди з «Олександрії» недавно перейшов Андрій Цуріков.

kushnir-1

«Дебрецен» в гостях зіграв унічию 1:1 з албанським «Кукесі», що дозволяє воротареві Олександру Надю і захисникові Еріку Кушніру за тиждень вирушати в Італію на матч угорської команди з «Торіно». Першу гру, нагадаємо, «Дебрецен» завершив з рахунком 3:0.

«Вентспілс» Костянтина Махновського і Михайла Сергійчука мінімально програв в Албанії «Теуті» але наші воротар і форвард крокують далі, оскільки вдома перемогли впевненіше. Чекаємо на гру латвійців з «Гзірою», яка створила найгучнішу сенсацію цього етапу (див. нижче).

Завершили похід за кубком

bilonog-1

Форвард мінського «Динамо» Дмитро Білоног на вихідних забив двічі в чемпіонаті Білорусі і тим заслужив місце в основному складі на домашню гру з латвійським клубом «Лієпая». Але білорусами не допомогла навіть результативна виїзна нічия. Вдома «Динамо» програло з рахунком 1:2 і тепер зосередиться на внутрішньому чемпіонаті. Білоног відіграв весь матч без користі.

«Жальгіріс» з литовського міста Каунас і вдруге програв у протистоянні з кіпрським «Аполлоном». Цього разу в гостях з рахунком 0:4. Півзахисник литовців Юрій Бушман зіграв усі 90 хвилин.

Фантастичне фіаско пережив «Хайдук» Олександра Сватка. Хорвати на Мальті обіграли «Гзіру Юнайтед» з рахунком 2:0 і вдома повели в рахунку вже на 7-й хвилині. Але гості змогли не розвалитися: більше не пропускали, а забили тричі. Причому вирішальний третій гол – на останніх секундах матчу. 1:3 – і хорватська команда завершує боротьбу. Сам Сваток провів на полі усі 90 хвилин.

stargorodskiti

«Вітебськ» дома розраховував взяти реванш за поразку 0:2 в матчі в Фінляндії. Украхнський півзахисник Артем Старгородський в середині першого тайму забив гол і наблизив команду до потрібного результату. Але не судилося. «КуПС» в другому таймі зрівняв і спокійно пішов далі. Разом зі Старгородським сумують захисник Олег Карамушка і форвард Максим Фещук (по 90 хвили на полі).

Опорник Тарас Бондаренко зіграв весь поєдинок за «Раднічкі», але серби не змогли перемогти естонську «Флору» (2:2) і завершують виступи в Лізі Європи.

Без нас

cracovia_dac_

Матч «Краковії» і «Дунайської Стреди» мав бути найбільш українським на цьому тижні, але за польську команду так і не зіграв Олексій Дитятьєв, за словацьку – Станіслав Беленький. І лише Данило Безкороайний вийшов на поле на 1 хвилину, аби потягнути час заміною. Це відбулося на 120-й хвилині, коли словаки чекали фінального свистка, який зафіксував нічию 2:2. За рахунок голів на виїзді (перший матч команд заврершився з рахунком 1:1) далі йдуть Безкоровайний і Беленький. Наступний суперник – грецький «Атромітос».

Воротаря Олександра Рибки та захисника Ігоря Коротецького не виявилося в заявці «Сабаїла» на матч-відповідь проти румунської «Крайови». Мабуть, тепер азербайджанці шкодують. Вони програли і вдруге з тим самим рахунком 2:3 і вилетіли з єврокубків.

«Левадія» також не включила в заявку на гру обох українців. Півзахисники Юрій Ткачук та Ігор Журахівський лише спостерігали за тим, як їхні партнери перемагають вдома ісландський «Стьярнан» в драматичному матчі. Естонці в першій грі поступилися з рахунком 1:2, а тепер вдома врятувалися за хвилину до кінця основного часу, вирвавши перемогу з тим самим рахунком. В додатковий час «Левадія» забила ще раз, але пропустила на 120-й хвилині гол, який і став вирішальним. Команда з Таллінна перемогла з рахунком 3:2, але далі йдуть «вікінги».

Ризький «РФШ» без свого кращого бомбардира минулого сезону – українського форварда Максима Марусича – не забило жодного голу вдома у ворота люблянської «Олімпії». Словенці ж відзначилися двічі, змогли взяти реванш за домашню поразку тижневої давнини (2:3) і вибили клуб українця з Ліги Європи. Причому вирішальний другий гол гості забили на останній хвилині.

le20192020

Цього року турнір має бути дуже цікавим, навіть якщо не рахувати команд, які вилетять до Ліги Європи з Ліги чемпіонів (а практика показує, що 2–3 зіркові колективи переходять з головного в другорядний турнір). В сезоні 2019-2020 в ЛЄ гарантовано зіграють «Манчестер Юнайтед» та лондонський «Арсенал», римські «Лаціо» та «Рома», іспанська «Севілья» та німецький «Вольфсбург», турецький «Бешикташ» та португальський «Спортинг»…