Українці розпочали єврокубковий сезон

2596579_w1

Вже стартував новий європейський футбольний сезон 2019-2020. Українські клуби поки в боротьбу не вступали, але українські футболісти вже встигли дебютувати. Хтось успішно, а хтось не дуже.

Ранній старт

lc_losers

Новий розіграш Ліги чемпіонів розпочався ще в червні трьома поєдинками попереднього відбору між найсильнішими командами Сан-Марино, Андорри, Гібралтару та Косова. Прогнозовано, хоча обидва рази з мінімальною перевагою в один м’яч, в цьому міні-турніри перемогли косовари, які й вишли в кваліфікацію цьогорічної ЛЧ. Втім, українців в складах цих екзотичних клубів немає – тому й зупинятися детально не будемо.

Перші серйозні учасники

Минулого вівторка та в середу (9 та 10 липня) до турніру приєдналися перші більш-менш солідні учасники, серед яких є чемпіони Польщі, Румунії, Шотландії, Болгарії, Норвегії… З’явилися і перші українці на полях Європи.

Ференцварош. Троє і Ребров

Найбільш українська команда (не рахуючи «Шахтар» та «Динамо») в нинішній Лізі чемпіонів. Сергій Ребров зібрав під крилом трьох співвітчизників і всіх їх випустив в основному складі поєдинку проти чемпіона Болгарії – «Лудогорця», який двічі (в 2014 та 2016 роках) грав на груповому етапі турніру. Єдиний же вихід до ЛЧ «Ференцвароша» датований аж 1995 роком.

Тобто, суперник у чемпіонів Угорщини був дуже непростий, але тренер ризикнув поставити в основу не лише опорника Ігоря Харатіна, який вигравав чемпіонат з командою, але й літніх новачків, орендованих на рік у «Шахтаря» – центрального півзахисника Данила Ігнатенка та правого вінгера Олександра Зубкова. Харатін був замінений на 77-й хвилині, а два інших українця дограли до фінального свистка.

ferenc_zubkov

Саме Зубков став героєм зустрічі, забивши переможний гол на 65-й хвилині. Рахунок матчу – 2:1 на користь команди Реброва, від якого чекають виходу до групового етапу. Чи здолає «Ференцварош» хоча би перший кваліфікаційний етап – буде зрозуміло за тиждень, коли відбудеться матч-відповідь у Болгарії.

Українець проти українця

gordienkok

В матчі молдовського «Шерифа» і грузинського «Сабуртало» по різні сторони барикад опинилися три наших співвітчизника. Але на полі в підсумку з’явився лише один з них. Півзахисник Артем Гордієнко відіграв за «Шериф» весь матч, але навряд чи може радіти з того, оскільки його команда вдома розгромно поступилася грузинам з рахунком 0:3.

В запасі «Сабуртало» просидів голкіпер Денис Шеліхов. З огляду на те, що його конкурент не пропустив – наступний матч українець також буде дивитися з лавки. Для нього це звична історія – за півроку в клубі він виходив на поле лише одного разу

Вінгер Андрій Близниченко через травму навіть не потрапив до заявки «Шерифа» на цей поєдинок.

Без перемог

Не надто вдало виступили й інші наші земляки. Правий захисник естонського «Номме Калью» Андрій Маркович вдома зіграв проти македонської «Шкендії» 90 хвилин і отримав жовту картку. Гості перемогли з рахунком 1:0.

sukhotssky

Лівий захисник Артем Сухоцький також зіграв весь поєдинок в Братиславі за місцевий «Слован». На 90-й хвилині його команда пропустила гол від чемпіонів Чорногорії «Сутьєшки» і втратила перемогу. Рахунок матчу – 1:1.

ФК «Рига» везе з Ірландії нульову нічию. Це ніби непоганий результат з огляду на домашню гру-відповідь, але оскільки український форвард Роман Дебелко і його партнери за весь матч не спромоглися забити гол на виїзді – то кожна домашня помилка може надто дорого коштувати.

Опорник В’ячеслав Шарпар, який зовсім недавно перейшов до «Риги» з «Ворскли» поки поза заявкою. Також через пошкодження за шотландський «Селтік» не зміг дебютувати в офіційному матчі Мар’ян Швед. Його команда в Боснії перемогла місцевий «Сараєво» з рахунком 3:1. Сподіваємося, Швед зможе відновитися до домашнього матчу шотландців.

shved_seltik

В складі казахстанської «Астани» українців не лишилося, але тренує команду наш співвітчизник Роман Григорчук. Клуб вдома з рахунком 1:0 здолав чемпіона румунії «Клуж».

В Лізі Європи наших багато

Ліга Європи теж розпочалася в червні. Тоді в двобоях зійшлися 14 команд, серед яких хіба що можна виділити ФК «Приіштіну» з Косова. Решта – клуби з підвальних у футбольному рейтингу УЄФА чемпіонатів: Андорра, Сан-Марино, Гібралтар, Вельс, Північна Ірландія, Люксембург та Фарерські острови. Там також українців помічено не було. А от в першому кваліфікаційному раунді на поточному тижні – зовсім інша справа. Не дивно, адже участь в ньому беруть 94 (!) команди. В 21 з них – тобто кожній п’ятій – грають футболісти з українськими паспортами. І це не враховуючи колишніх наших співвітчизників, які виступають під прапорами інших держав – Казахстану, Молдови, Азербайджану, Вірменії… Усього наших – рівно 30.

Дубль Есеоли, дебют Петряка, сухі Надь і Махновський

svatok

Олександр Сваток (Хайдук, Хорватія). Зіграв 75 хвилин в захисній масці на позиції центрального захисника в гостьовому матчі проти «Гзіри Юнайтед» з Мальти. Хорвати перемогли з рахунком 2:0.

Сергій Шевчук (Пюнік, Вірменія). Зіграв 90 хвилин на позиції вінгера в домашньому матчі проти македонського «Шкупі». Рахунок матчу 3:3.

sergiichukk

Відразу два колишніх футболіти чернігівської «Десни» вийшли в стартовому складі латвійського «Вентстпілса» на ГРУ протии албанської «Теути». Воротар Костянтин Махновський відстояв весь матч «насухо», а Форвард Михайло Сергійчук відзначився першим голом в матчі і пішов з поля на 66-й хвилині. Вже без нього партнери забили ще двічі і оформили розгром 3:0.

Юрій Бушман (Жальгіріс Каунас, Литва). Зіграв 90 хвилин проти кіпрського «Аполлону» на позиції правого півзахисника. Результативними діями не відзначився, як і його одноклубники. Гості перемогли з рахунком 2:0.

petryak1

Іван Петряк, який два місяці тому зі скандалом змінив «Ференцварош» на інший угорський клуб – «МОЛ-Віді», – дебютував за команду в офіційних матчах виїзним матчем проти «Зети» з Чорногорії. Вінгер вийшов на заміну на 60-й хвилині, коли його команда вже перемагала з рахунком 3:1. Наприкінці гри гості забили ще двічі (фінальний рахунок – 5:1), але українець до голів не причетний.

Тарас Бондаренко (Раднічкі, Сербія). 90 хвилин на позиції опорного півзахисника в гостьовій грі проти естонської «Флори». Поразка 0:2.

З тим же рахунком 0:2 в гостях програв білоруський «Вітебськ». Його суперником був фінський «Куопіо ПС». По 90 хвилин зіграли центрбек Олег Карамушка і форвард Максим Фещук. Ветеран команді півзахисник Артем Старгородський пішов з поля на 59-й хвилині з жовтою карткою в пасиві.

Інший білоруський клуб – «Шахтар» з Солігорська – переміг вдома «Хіберніанс» з Мальти. Рахунок гри – 1:0. Правий півзахисник Микита Татарков вийшов на поле на другий тайм, коли й був забитий єдиний гол в грі. Центральний захисник Василь Прийма не потрапив навіть на лавку запасних.

Форвард Дмитро Білоног зіграв навіть менше Татаркова – лише 19 хвилин. Його мінське «Динамо» в Латвії проти «Металургса» завершило матч нічиєю 1:1.

nagy_sandor

Насухо відстояв за «Дебрецен» воротар Олександр Надь. Його партнери по команді в свою чергу забили вдома тричі у ворота албанського «Кукесі». В цьому ж матчі за угорців 89 хвилин зіграв центральний півзахисник Ерік Кушнір.

Кирило Петров в складі азербайджанського «Нефтчі» повертається з перемогою на виїзді над молдовською «Сперанцею». Рахунок 3:0 на користь команди Петрова.

eseseola

Дублем на виїзді відзначився форвард Хабіб Есеола з «Кайрату». На ці два голи боснійський «Широкі Брег» відповів одним влучним ударом. Рахунок 2:1 в гостях дозволяє більш-менш спокійно повертатися в Казахстан. В поточному сезоні на рахунку афроукраїнця вже 13 голів в 15 матчах чемпіонату і єврокубків.

Про кого забули

В складі азербайджанського «Сабаїлу» виступає два українці: воротар Олександр Рибка та центральний захисник Ігор Коротецький. Їх у заявці не матч не виявилося, чим і скористалася румунська «Крайова», яка в гостях виграла з рахунком 3:2.

kulach1

Угорський «Гонвед» також має в складі українця. Але форвард Владислав Кулач лише кілька днів тому став гравцем клубу і в матчі проти іншого литовського «Жальгіріса» (з Вільнюса) не грав.

Тбіліське «Динамо» каменя на камені не залишило від клубу з Андорри «Енгордані». Матч завершився з рахунком 6:0 на користь господарів, але до розгрому не причетний жоден з українців. Воротар Сергій Литовченко просидів на лавці запасних, а захисник Олександр Каплієнко та хавбек Михайло Шишка навіть не потрапили до заявки на гру.

Не вийшов на поле і півзахисник Кирило Ковальчук з казахстанського «Ордабаси». Клуб, в складі якого грало два ексукраїнці Непогодов і Малий (нині у них громадянство Казахстану і виступи за збірну цієї країни) переміг з рахунком 1:0 «Торпедо» з Кутаїсі. Ковальчук за перемогою спостерігав з лавки запасних.

За межами заявки на гру опинився форвард Максим Марусич, який грає за латвійський РФШ. Його команда в гостях з рахунком 3:2 здолала словенську «Олімпію». Чотири з п’яти голів було забито за останні 10 хвилин матчу.

Нічиєю 1:1 завершилася єдина гра туру, де українці представлені в складах обох суперників. Але наші співвітчизники на полі так і не з’явилися. «Дунайска Стреда» (Словаччина) не випустила на поле чемпіона світу серед молоді – захисника Данила Безкоровайного, а форварда Станіслава Біленького навіть в заявку не включила. Також на лавці для запасних просидів захисник польської «Краковії» Олексій Дитятьєв.

Без півзахисників Ігоря Журахівського і Юрія Ткачука в заявці на матч естонська «Левадія» в Ісландії з рахунком 1:2 програла «Стьярнану»

Вже скоро

Нагадаємо, українські клуби вступають в боротьбу пізніше.

1935871823188772167_kch_9294-1-1600x1040

«Динамо» Київ стартує з третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів (перший матч 6 або 7 серпня) і має пройти двох суперників, якщо хоче зіграти в груповому етапі турніру.

«Шахтар» Донецьк чекає до 17–18 вересня аби розпочати виступи відразу в групі.

«Зоря» Луганськ починає 25 липня в другій кваліфікації Ліги Європи. Суперником стане переможець пари «Нарва» (Естонія) – «Будучност» (Чорногорія).

Для «Маріуполя» турнір розпочнеться третім кваліфікаційним раундом (8 серпня перший матч), а «Олександрія» – вже серед учасників групового етапу і готується до першого туру, який заплановано на 19 вересня.