Наші в Лізі чемпіонів: дві програні серії пенальті і «машина» Сергія Реброва

1200fradiludogorec_fb

Відбулися матчі-відповіді першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів 2019-2020. На цьому етапі увага українських вболівальників була прикута до семи матчів. В шести з них на полі мали з‘явитися наші співвітчизники, а ще в одному український слід простежувався лише на тренерському містку. Щоправда, по факту вийшло 5+1.

Естонці встигли

markovych_-_lc

Шкендія – Нимме Калью. Після домашньої поразки 0-1 естонці мали грати на перемогу в Македонії. Захисник Андрій Маркович знову вийшов в стартовому складі, провів весь матч і допоміг команді здійснити камбек. Команда з Таллінна забила вирішальний матч на останній хвилині гри. Рахунок 1:2 вивів чемпіона Естонії і Марковича в наступний раунд кваліфікації.

Майже камбек

hordienko-lc

Ледь не здійснив шалений подвиг і тираспольський «Шериф», за який виступає відразу два українці. Вдома чемпіони Молдови програли з розгромним рахунком 0:3 грузинському «Сабуртало» і, здавалося, мали примарні шанси відігратися в гостях. Втім, вже до 10-ї (!) хвилини гості забили тричі і зрівняли рахунок за сумою двох матчів. Але розвинути успіх не вдалося – в середині другого тайму господарі забили гол у відповідь і рахунок 1:3 так і виявився остаточним. Далі йдуть грузини, в складі яких другий матч поспіль на лавці для запасних провів воротар Денис Шеліхов. Захисник «Шерифу» Артем Гордієнко (провів весь матч) і вінгер Андрій Близниченко (травмований) вилітають з Ліги чемпіонів.

Засуха на полі

debelko-lc

ФК «Рига» на пару з чемпіоном Ірландії «Дандолком» влаштували гольову засуху. Тижнем раніше вони розписали нульову нічию, а тепер за тим же сценарієм зіграли і в Латвії. Що не дуже добре для статистики українського форварда латвійської команди Романа Дебелка. Інший український легіонер В’ячеслав Шарпар, який наприкінці минулого тижня забив в першому ж матчі за нову команду, надто пізно перейшов до «Риги» і в заявку на матчі з ірландцями його не встигли внести. В цьому сезоні в Лізі чемпіонів у Шарпара вже нагоди зіграти не буде – в серій пенальті переміг «Дандолк». Дебелко бив першим і свій удар реалізував, але підвели партнери.

Українська діаспора в Будапешті

haratin-lc

«Ференцварош» після скромної домашньої перемоги (2:1) їхав в гості до «Лудогорця» на непростий поєдинок. Втім, в Болгарії вже в дебюті чудово проявили себе українці. Правий вінгер угорської команди Олександр Зубков віддав дві гольові передачі, причому першу – на опорника Ігоря Харатіна (після навісу з кутового він забив точним ударом головою). Третій українець Данило Ігнатенко діяв менш впевнено – в тому числі став причетним до пропущеного голу – і був замінений на 57-й хвилині. В другому таймі команди забили по голу, що дозволило команді, яку тренує Сергій Ребров, вийти до наступного раунду.

Нагадаємо, в першому матчі один з двох голів «Ференцварошу» забив Зубков.

Справжня драма

sukhots-lc

Артем Сухоцький в складі братиславського «Слована» гостював в Чорногорії. Але не на курорті, а на роботі – грав проти чемпіона країни «Сутьєшки». В Словаччині матч завершився з рахунком 1:1, причому гості врятувалися на останніх секундах, забивши гол в компенсований арбітром час. Драматична розв’язка чекала на словаків і тут. «Слован» на початку другого тайму забив такий необхідний гол, але пропустив на… 93-й хвилині. Додатковий час не виявили переможця, а в серії 11-метрових перемогла «Сутьєшка».

Загроза звільнення

hryhorchuk-lc

«Астана» українського тренера Романа Григорчука після домашньої перемоги з рахунком 1:0 закріпила успіх на виїзді вже на 4-й хвилині забивши гол у ворота ЧФР Клуж. Втім, чемпіони Румунії не знітилися – і змогли відповісти трьома точними ударами, викинувши команду з Казахстану за межі Ліги чемпіонів. Схоже, Григорчука буде звільнено.

Кельти без Шведа

shved-lc

Мар’ян Швед вдруге не потрапив до складу «Селтіка» на гру проти чемпіонів Боснії «Сараєво». Минулого разу відсутність українського вінгера пояснювалася легким пошкодженням. Очікувалося, що до матчу-відповіді вихованець львівських «Карпат» відновиться.

В очікуванні

dynamo-kyiv-vs-chelsea-el

Наступний раунд кваліфікації Ліги чемпіонів вже не за горами. Матчі відбудуться 23–24 та 30–31 липня. І тут знову будемо слідкувати за співвітчизниками. «Ференцварош» з трьома українцями і складі і тренером зіграє з чемпіоном Мальти – «Валеттою». Якщо на цьому етапі угорцям не пощастило з жеребом – їм випала одна з двох найсильніших команд раннього відбору нарівні з «Селтіком». То тепер команда Сергія Реброва отримала компенсацію у вигляді чемпіонів Мальти, які лише за рахунок більшої кількості голів на чужому полі обіграли суперників з Люксембургу.

«Сабуртало» Дениса Шеліхова поміряється силами з загребським «Динамо». А колишні «карпатівці» Андрій Маркович і Мар’ян Швед матимуть нагоду зустрітися на полі вже суперниками. Вони грали у Львові поруч з 2012 по 2015 роки (переважно за молодіжний склад) – тож буде, що згадати після гри «Номме Калью» і «Селтіка».

А вже з третього кваліфікаційного раунду до відбору в груповий етап Ліги чемпіонів приєднається київське «Динамо». Ті матчі пройдуть 6–7 та 13–14 серпня.

Донецький «Шахтар» відразу стартує з групового етапу Ліги чемпіонів.