Курс на Австрію та Нідерланди

uefa-euro-2020-2100x1200

В столиці Румунії – Бухаресті – відбулася процедура жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. Процедура дивна, адже, наприклад, збірна України одного суперника знала набагато раніше, ще одного дізнається наступної весни і лише одну команду визначали в Бухаресті.

Схема турніру

Нагадаємо, Євро-2020 вперше в історії відбудеться за участі 24 команд. Така схема була на чемпіонатах світу з 1982 по 1994 рік. Змагання на першому етапі проводяться в 6 групах (в кожній по 4 команди) в одне коло. Тобто, кожна команда проведе по 3 матчі. Збірні, що посядуть перші та другі місця потраплять до 1/8 фіналу, а з шести тих, хто фінішує на 3-х місцях визначать ще чотирьох учасників плей-офф. Принцип простий: хто набрав більше очок в групі (або за рівності – має кращу різницю забитих та пропущених голів) – той і продовжує боротьбу.

Дивне жеребкування

bel-rus

Євро-2020 відбудеться за революційною схемою – без країни-господарки. Точніше, господарі будуть, але їх буде близько десяти. Справа в тому, що кожна група (6 матчів) гратиме в двох містах. Відповідно, збірні, які приймають матчі автоматично (за умови виходу на чемпіонат) потрапляли в «домашні» групи. Так, наприклад сталося з Данією та РФ, які без жеребкування опинилися в групі B (матчі пройдуть в Кобенгафні та Санкт-Петербурзі). До них приєдналася Бельгія, оскільки інші суперники з першого кошика росіянам не могли потрапити. Італія, Англія, Іспанія та Німеччина через те, що самі є господарками, а Україна через окупацію росіянами Криму і частини Донбасу. Що ж, у бельгійців буде нагода втретє принизити команду Чєрчєсова – в групі було 3:1 та 4:1.

На щастя, в інших групах через кваліфікацію пробилося по одній команді, тож більшість слотів лишилися незаповненими. Лише Україна отримала в групу збірну Нідерландів – як єдиний можливий варіант серед несіяних команд (РФ і Україну спеціально розводять по різних групах).

Групи відомі, але не повністю

netherlaands

Власне, до процедури жеребкування були відомі місця 9 з 24 команд, а після неї – досі невідома доля ще чотирьох місць. Тож жереб вирішував безпосередньо долі лише 11 збірних. Вийшло ось що:

А (Рим, Баку) – Італія, Швейцарія, Туреччина, Вельс

В (Копенгаген, Санкт-Петербург) – Бельгія, Росія, Данія, Фінляндія

С (Амстердам, Бухарест) – Україна, Нідерланди, Австрія, Переможець Шляху D/A

D (Лондон, Глазго) – Англія, Хорватія, Чехія, Переможець Шляху C

E (Більбао, Дублін) – Іспанія, Польща, Швеція, Переможець Шляху B

F (Мюнхен, Будапешт) – Німеччина, Франція, Португалія, Переможець Шляху А/D

Хто буде четвертим?

kososvo-bulgaria

Далі все буде залежати від того, як навесні наступного року зіграють учасники плей-офф. За чотири путівки змагатимуться 16 збірних. Матчі будуть проходити за короткою схемою – два півфінали, що складаються з одного матчу і фінал (також без гри-відповіді). Звісно, більше шансів матимуть команди, які проводитимуть ігри вдома, але тут все чесно – пріоритет отримали команди, які краще виступали в кваліфікації.

Шлях А: Болгарія – Угорщина та Ісландія – Румунія

Шлях В: Боснія і Герцеговина – Північна Ірландія та Словаччина – Ірландія

Шлях С: Норвегія – Сербія та Шотландія – Ізраїль

Шлях D: Грузія – Білорусь та Північна Македонія – Косово

Вболіваємо проти Румунії

romaniaaaa

Переможці перших пар будуть господарями в фіналах. І це добре для збірної України, оскільки Румунія, щоб вийти на Євро, потрібно буду двічі перемагати в гостях, що знижує шанси команди.

При чому тут Україна? Якщо Румунія переможе у півфіналі та фіналі і вийде на Євро, то вона, як господар, потрапить до групи С (матчі прийматиме Бухарест). Тож в цьому разі Україні доведеться грати проти досить сильного суперника на його полі.

У разі ж якщо в цьому квартеті чемпіоном стане Угорщина (піде в групу F до Німеччини за тим же принципом), Болгарія або Ісландія, тоді до української групи потрапить переможець Шляху D. І тут відразу дві вигоди для команди Андрія Шевченка: значно слабший суперник і поєдинки в Бухаресті фактично на нейтральному полі (прогнозовано – з великою кількістю українських вболівальників, яким нескладно буде дістатися до столиці Румунії.

Пощастило з жеребом

aauusstria

Тобто, фактично синьо-жовті під час жеребкування дізналися лише одного суперника. Вибір був невеликий – Португалія, Туреччина, Австрія, Швеція та Чехія. Перший варіант – небажаний. Все ж португальці і найсильніші в цьому переліку, і точно були би максимально вмотивованими, бажаючи взяти реванш за поразку 1:2 в Києві в рамках кваліфікації на Євро. Решта ж команд були приблизно рівними за класом. Хіба що турки могли бути незручними, через близьку до ідеальної гру в обороні (найменше пропущених голів у відборі до Євро-2020).

В підсумку, маємо Австрію. Це один з двох найкращих варіантів для України. Червоно-білі в кваліфікації посіли 2-е місце в групі, пропустивши вперед Польщу, якій програли вдома (0:1) і зіграли внічию в гостях (0:0). Позаду лишилися Македонія, Словенія, Ізраїль та Латвія. Причому в матчах проти цих досить посередніх збірних австрійці примудрилися двічі програти – 2:4 в Ізраїлі і 0:1 в Латвії. Для балтійців це взагалі була єдина перемога в циклі. Усі інші 9 матчів латиші програли.

alaba-arnautovic

Найкращий бомбардир збірної Австрії – форвард Марко Арнаутовіч (6 голів у відборі), який запам’ятався виступами в Бундеслізі за «Вердер» і в АПЛ за «Сток Сіті» і «Вест Гем». Тепер 30-річний футболіст грає в Китаї. Арнаутовіч – єдиний, в команді, хто забив більше двох голів у відборі на Євро.

Лідер збірної Австрії – захисник «Баварії» Девід Алаба. Поруч – знайомий вболівальникам київського «Динамо» Александр Драговіч з «Баєра» і Мартін Хінтерегер з «Айнтрахта». В півзахисті виділяються Валентино Лазаро з італійського «Інтера» і ще один представник Бундесліги – Марсель Забітцер з «Лейпцига».

Схожі записи