У мережу запустили Сатану: кожен охочий може створити вірус

virus

Зловмисники, які створюють різноманітне шкідливе програмне забезпечення та комп’ютерні віруси, постійно вдосконалюють свої «таланти». Цього разу вони придумали, як заробити на своїх здібностях, але при цьому не докладати особливих зусиль.

Зокрема, нещодавно в Інтернеті виявили онлайн-сервіс Satan (Сатана), який дозволяє кіберзлочинцям-аматорам заражати комп’ютери жертв вірусами-вимагачами. Цей сервіс допомагає всім охочим створити програму-шифрувальник, отримавши власну версію вірусу. Сатана працює за принципом вимагачів Ransomware as a Service (RaaS, «викуп як послуга»). Бажаючому досить зареєструватися на сайті і вказати налаштування для створення програми-шифрувальника.

satan

Сам вірус змінює розширення файлів, додаючи до назви .stn. Після того на робочому столі комп’ютера користувача створюється HTML-файл із повідомленням про вимогу викупу в біткоїнах і інструкціями щодо здійснення платежу.

За використання своєї інтелектуальної власності винахідливі хакери хочуть 30% прибутку.

Вірус є особливо небезпечним, оскільки далеко не усі антивірусні програми можуть його виявити.

Наразі відомо, що сервіс використовує різні інструменти і алгоритми, які дозволяють обійти системи захисту деяких антивірусів. Розробники платформи активно оновлюють її.

satan2

Фахівці застерігають, що навіть сплативши викуп здирникам, користувачі не отримують повної гарантії відновлення даних, які були пошкоджені.

Схожі записи